Skip to content

MATH Courses by Instructor - Spring 2018

Instructor Course
Section
Lecture TA Recitation/Computer Lab
Angela Joyce Allen 142/507 TR 9:35-10:50am Veterinary Medical Sciences 201
Angela Joyce Allen 142/513 TR 11:10-12:25pm Veterinary Medical Sciences 201
Michael Anshelevich 689/601 TR 2:20-3:35pm BLOC 205B
Benjamin Aurispa 152/507 MWF 12:40-1:30pm HELD 200
Krzystof Swiecicki T 8:00-8:50am BLOC 124
R 8:00-8:50am Haynes Engineering Building 222
Benjamin Aurispa 152/508 MWF 12:40-1:30pm HELD 200
Krzystof Swiecicki T 9:10-10:00am BLOC 123
R 9:10-10:00am Haynes Engineering Building 134
Benjamin Aurispa 152/509 MWF 12:40-1:30pm HELD 200
David Sykes T 10:20-11:10am BLOC 126
R 10:20-11:10am Haynes Engineering Building 223
Benjamin Aurispa 152/510 MWF 12:40-1:30pm HELD 200
David Sykes T 11:30-12:20pm BLOC 123
R 11:30-12:20pm Haynes Engineering Building 134
Benjamin Aurispa 152/511 MWF 12:40-1:30pm HELD 200
Changningphaabi Namoijam T 12:40-1:30pm BLOC 124
R 12:40-1:30pm Haynes Engineering Building 222
Benjamin Aurispa 152/512 MWF 12:40-1:30pm HELD 200
Changningphaabi Namoijam T 1:50-2:40pm BLOC 124
R 1:50-2:40pm Haynes Engineering Building 222
Benjamin Aurispa 152/516 MWF 1:50-2:40pm HELD 200
Mahishanka Withanachchi T 11:30-12:20pm BLOC 126
R 11:30-12:20pm Haynes Engineering Building 223
Benjamin Aurispa 152/517 MWF 1:50-2:40pm HELD 200
Mahishanka Withanachchi T 12:40-1:30pm BLOC 126
R 12:40-1:30pm Haynes Engineering Building 223
Benjamin Aurispa 152/518 MWF 1:50-2:40pm HELD 200
Alex Ruys de Perez T 1:50-2:40pm BLOC 123
R 1:50-2:40pm Haynes Engineering Building 134
Benjamin Aurispa 152/519 MWF 1:50-2:40pm HELD 200
Alex Ruys de Perez T 3:00-3:50pm BLOC 126
R 3:00-3:50pm Haynes Engineering Building 223
Benjamin Aurispa 152/520 MWF 1:50-2:40pm HELD 200
Paul Gustafson T 4:10-5:00pm BLOC 126
R 4:10-5:00pm Haynes Engineering Building 223
Benjamin Aurispa 152/521 MWF 1:50-2:40pm HELD 200
Paul Gustafson T 5:20-6:10pm BLOC 123
R 5:20-6:10pm Haynes Engineering Building 134
Benjamin Aurispa 152/522 MWF 12:40-1:30pm HELD 200
Jean Yeh T 3:00-3:50pm BLOC 123
R 3:00-3:50pm Haynes Engineering Building 134
Benjamin Aurispa 152/523 MWF 12:40-1:30pm HELD 200
Jean Yeh T 4:10-5:00pm BLOC 124
R 4:10-5:00pm Haynes Engineering Building 222
Benjamin Aurispa 152/524 MWF 12:40-1:30pm HELD 200
Justin Cantu T 5:20-6:10pm BLOC 124
R 5:20-6:10pm Haynes Engineering Building 222
Benjamin Aurispa 152/525 MWF 1:50-2:40pm HELD 200
Justin Cantu T 3:00-3:50pm BLOC 124
R 3:00-3:50pm Haynes Engineering Building 222
Benjamin Aurispa 152/526 MWF 1:50-2:40pm HELD 200
Yao Wang T 4:10-5:00pm BLOC 123
R 4:10-5:00pm Haynes Engineering Building 134
Benjamin Aurispa 152/527 MWF 1:50-2:40pm HELD 200
Yao Wang T 5:20-6:10pm BLOC 126
R 5:20-6:10pm Haynes Engineering Building 223
Amy Lynn Austin 152/528 TR 11:10-12:25pm ILSB 1105
David Buzinski M 8:00-8:50am BLOC 126
W 8:00-8:50am Haynes Engineering Building 223
Amy Lynn Austin 152/529 TR 11:10-12:25pm ILSB 1105
Ola Sobieska-Snyder M 9:10-10:00am BLOC 126
W 9:10-10:00am Haynes Engineering Building 223
Amy Lynn Austin 152/530 TR 11:10-12:25pm ILSB 1105
David Buzinski M 10:20-11:10am BLOC 123
W 10:20-11:10am Haynes Engineering Building 134
Amy Lynn Austin 152/531 TR 2:20-3:35pm ILSB 1105
Ola Sobieska-Snyder M 8:00-8:50am BLOC 123
W 8:00-8:50am Haynes Engineering Building 134
Amy Lynn Austin 152/532 TR 2:20-3:35pm ILSB 1105
Dustin Wright M 9:10-10:00am BLOC 124
W 9:10-10:00am Haynes Engineering Building 222
Amy Lynn Austin 152/533 TR 2:20-3:35pm ILSB 1105
Dustin Wright M 10:20-11:10am BLOC 124
W 10:20-11:10am Haynes Engineering Building 222
Amy Lynn Austin 152/537 TR 2:20-3:35pm ILSB 1105
Bolong Ma M 11:30-12:20pm BLOC 126
W 11:30-12:20pm Haynes Engineering Building 223
Amy Lynn Austin 152/538 TR 2:20-3:35pm ILSB 1105
Bolong Ma M 12:40-1:30pm BLOC 126
W 12:40-1:30pm Haynes Engineering Building 223
Amy Lynn Austin 152/539 TR 2:20-3:35pm ILSB 1105
Hussain Ibdah M 1:50-2:40pm BLOC 123
W 1:50-2:40pm Haynes Engineering Building 134
Amy Lynn Austin 152/540 TR 11:10-12:25pm ILSB 1105
Yanbo Li M 11:30-12:20pm BLOC 123
W 11:30-12:20pm Haynes Engineering Building 134
Amy Lynn Austin 152/541 TR 11:10-12:25pm ILSB 1105
Yanbo Li M 12:40-1:30pm BLOC 124
W 12:40-1:30pm Haynes Engineering Building 222
Amy Lynn Austin 152/542 TR 11:10-12:25pm ILSB 1105
Laura Booten M 1:50-2:40pm BLOC 124
W 1:50-2:40pm Haynes Engineering Building 222
Amy Lynn Austin 152/546 TR 2:20-3:35pm ILSB 1105
Hussain Ibdah M 3:00-3:50pm BLOC 126
W 3:00-3:50pm Haynes Engineering Building 223
Amy Lynn Austin 152/547 TR 2:20-3:35pm ILSB 1105
Zach Mitchell M 4:10-5:00pm BLOC 126
W 4:10-5:00pm Haynes Engineering Building 223
Amy Lynn Austin 152/548 TR 2:20-3:35pm ILSB 1105
Zach Mitchell M 5:20-6:10pm BLOC 123
W 5:20-6:10pm Haynes Engineering Building 134
Amy Lynn Austin 152/549 TR 11:10-12:25pm ILSB 1105
Laura Booten M 3:00-3:50pm BLOC 123
W 3:00-3:50pm Haynes Engineering Building 134
Amy Lynn Austin 152/550 TR 11:10-12:25pm ILSB 1105
Burak Hatinoglu M 4:10-5:00pm BLOC 124
W 4:10-5:00pm Haynes Engineering Building 222
Amy Lynn Austin 152/551 TR 11:10-12:25pm ILSB 1105
Burak Hatinoglu M 5:20-6:10pm BLOC 124
W 5:20-6:10pm Haynes Engineering Building 222
Guy Battle 401/502 TR 11:10-12:25pm BLOC 149
Guy Battle 411/504 TR 8:00-9:15am BLOC 149
Arthur Paul Belmonte 152/501 MWF 8:00-8:50am BLOC 169
Vivian Deng T 8:00-8:50am BLOC 126
R 8:00-8:50am Haynes Engineering Building 223
Arthur Paul Belmonte 152/502 MWF 8:00-8:50am BLOC 169
Vivian Deng T 9:10-10:00am BLOC 126
R 9:10-10:00am Haynes Engineering Building 223
Arthur Paul Belmonte 152/503 MWF 8:00-8:50am BLOC 169
Vivian Deng T 10:20-11:10am BLOC 123
R 10:20-11:10am Haynes Engineering Building 134
Arthur Paul Belmonte 152/504 MWF 9:10-10:00am BLOC 169
Bennett Clayton T 8:00-8:50am BLOC 123
R 8:00-8:50am Haynes Engineering Building 134
Arthur Paul Belmonte 152/505 MWF 9:10-10:00am BLOC 169
Bennett Clayton T 9:10-10:00am BLOC 124
R 9:10-10:00am Haynes Engineering Building 222
Arthur Paul Belmonte 152/506 MWF 9:10-10:00am BLOC 169
Bennett Clayton T 10:20-11:10am BLOC 124
R 10:20-11:10am Haynes Engineering Building 222
Arthur Paul Belmonte 152/513 MWF 10:20-11:10am BLOC 169
Suleyman Samurkas T 11:30-12:20pm BLOC 124
R 11:30-12:20pm Haynes Engineering Building 222
Arthur Paul Belmonte 152/514 MWF 10:20-11:10am BLOC 169
Suleyman Samurkas T 12:40-1:30pm BLOC 123
R 12:40-1:30pm Haynes Engineering Building 134
Arthur Paul Belmonte 152/515 MWF 10:20-11:10am BLOC 169
Suleyman Samurkas T 1:50-2:40pm BLOC 126
R 1:50-2:40pm Haynes Engineering Building 223
Gregory Berkolaiko 425/500 TR 9:35-10:50am BLOC 149
Saikat Biswas 150/M01 TR 9:35-10:50am TBA
TBA
Saikat Biswas 151/M01 MWF 12:40-1:30pm TBA
TBA
Saikat Biswas 152/M01 MWF 11:30-12:20pm TBA
TBA
Harold Boas 436/500 MWF 12:40-1:30pm BLOC 164
Harold Boas 409/502 MWF 10:20-11:10am BLOC 161
Kathryn Lynn Bollinger 167/501 TR 9:35-10:50am BLOC 169
Kathryn Lynn Bollinger 167/502 TR 11:10-12:25pm BLOC 169
Kathryn Lynn Bollinger 140/506 TR 2:20-3:35pm BLOC 166
Andrea Bonito 417/501 TR 2:20-3:35pm BLOC 164
Peng Wei W 3:00-3:50pm BLOC 133
Andrea Bonito 610/600 TR 9:35-10:50am BLOC 203
Wenyu Lei W 8:00-8:50am BLOC 122
Itshak Borosh 311/502 TR 11:10-12:25pm BLOC 117
Itshak Borosh 311/504 TR 3:55-5:10pm BLOC 149
Blake Joseph Boudreaux 166/502 TR 9:35-10:50am HELD 111
Michael P Brannan 608/600 TR 11:10-12:25pm BLOC 205B
Andrew D Bridy 304/511 MW 2:20-3:35pm BLOC 160
Taylor Christian Brysiewicz 131/501 TR 9:35-10:50am RICH 114
Yue Cai 308/526 MWF 9:10-10:00am BLOC 128
Tamara Anthony Carter 365/501 TR 8:00-9:15am BLOC 117
Tamara Anthony Carter 365/502 TR 9:35-10:50am BLOC 117
Tamara Anthony Carter 365/503 TR 12:45-2:00pm BLOC 117
Goong Chen 601/601 TR 5:30-6:45pm BLOC 160
Goong Chen 601/602 TR 3:55-5:10pm BLOC 160
Prabir Daripa 311/505 MWF 10:20-11:10am BLOC 113
Prabir Daripa 311/506 MWF 12:40-1:30pm BLOC 117
Prabir Daripa 605/600 MW 5:45-7:00pm BLOC 202
Alan R Demlow 442/930 TR 9:35-10:50am BLOC 122
Kenneth Dykema 410/500 TR 11:10-12:25pm BLOC 121
Kenneth Dykema 221/501 W 3:00-3:50pm BLOC 117
TR 9:35-10:50am BLOC 121
Yalchin Efendiev 664/603 MTR 4:00-5:00pm BLOC 117
Janice Laurie Epstein 141/508 MW 5:45-7:00pm BLOC 149
Janice Laurie Epstein 141/510 MW 12:45-2:00pm PETR 113
Janice Laurie Epstein 141/511 TR 9:35-10:50am HELD 107
Janice Laurie Epstein 141/512 TR 11:10-12:25pm HELD 107
Simon Foucart 664/600 TR 8:00-9:15am BLOC 164
Erin K Fry 150/501 TR 12:45-2:00pm RICH 114
John Griffin M 8:00-8:50am BLOC 148
Erin K Fry 150/502 TR 12:45-2:00pm RICH 114
John Griffin W 8:00-8:50am BLOC 148
Erin K Fry 150/503 TR 12:45-2:00pm RICH 114
John Griffin M 9:10-10:00am BLOC 148
Erin K Fry 150/504 TR 12:45-2:00pm RICH 114
John Griffin W 9:10-10:00am Haynes Engineering Building 136
Erin K Fry 150/505 TR 12:45-2:00pm RICH 114
John Griffin M 11:30-12:20pm BLOC 121
Erin K Fry 150/506 TR 12:45-2:00pm RICH 114
John Griffin W 11:30-12:20pm BLOC 121
Erin K Fry 150/507 TR 2:20-3:35pm RICH 114
Amudhan Krishnaswamy-Usha M 12:40-1:30pm BLOC 121
Erin K Fry 150/508 TR 2:20-3:35pm RICH 114
Amudhan Krishnaswamy-Usha W 12:40-1:30pm BLOC 121
Erin K Fry 150/509 TR 2:20-3:35pm RICH 114
Amudhan Krishnaswamy-Usha M 1:50-2:40pm BLOC 121
Erin K Fry 150/510 TR 2:20-3:35pm RICH 114
Amudhan Krishnaswamy-Usha W 1:50-2:40pm HELD 122
Erin K Fry 150/511 TR 2:20-3:35pm RICH 114
Amudhan Krishnaswamy-Usha M 3:00-3:50pm BLOC 121
Erin K Fry 150/512 TR 2:20-3:35pm RICH 114
Amudhan Krishnaswamy-Usha W 3:00-3:50pm BLOC 110
Sue Geller 416/200 TR 9:35-10:50am BLOC 624
Sue Geller 416/500 TR 9:35-10:50am BLOC 624
Oguz Gezmis 166/503 TR 11:10-12:25pm HELD 111
Souvik Goswami 304/506 MWF 11:30-12:20pm BLOC 163
Nathan Eric Green 131/506 TR 2:20-3:35pm HELD 111
Robert Gustafson 433/500 TR 12:45-2:00pm BLOC 164
Robert Gustafson 366/501 TR 2:20-3:35pm BLOC 113
Robert Gustafson 467/900 MW 4:10-5:25pm BLOC 164
Isaac Harris 308/518 MW 4:10-5:25pm BLOC 133
  TBA TBA
Maya Elise Johnson 140/501 MWF 9:10-10:00am BLOC 166
Maya Elise Johnson 166/501 MWF 1:50-2:40pm HELD 111
Maya Elise Johnson 140/502 MWF 10:20-11:10am BLOC 166
Maya Elise Johnson 166/504 MWF 3:00-3:50pm HELD 111
William Johnson 663/600 MW 4:30-5:45pm BLOC 161
Robert Rahm Jr. 602/601 TR 2:20-3:35pm BLOC 121
Joseph Edward Kahlig 151/516 TR 9:35-10:50am HELD 105
Ayo Adeniran M 11:30-12:20pm Haynes Engineering Building 134
W 11:30-12:20pm BLOC 123
Joseph Edward Kahlig 151/517 TR 9:35-10:50am HELD 105
Ayo Adeniran M 12:40-1:30pm Haynes Engineering Building 222
W 12:40-1:30pm BLOC 124
Joseph Edward Kahlig 151/518 TR 9:35-10:50am HELD 105
Ayo Adeniran M 1:50-2:40pm Haynes Engineering Building 222
W 1:50-2:40pm BLOC 124
Joseph Edward Kahlig 151/522 TR 11:10-12:25pm HELD 105
Ryan Malthaner M 11:30-12:20pm Haynes Engineering Building 223
W 11:30-12:20pm BLOC 126
Joseph Edward Kahlig 151/523 TR 11:10-12:25pm HELD 105
Ryan Malthaner M 12:40-1:30pm Haynes Engineering Building 223
W 12:40-1:30pm BLOC 126
Joseph Edward Kahlig 151/524 TR 11:10-12:25pm HELD 105
Ryan Malthaner M 1:50-2:40pm Haynes Engineering Building 134
W 1:50-2:40pm BLOC 123
Joseph Edward Kahlig 152/555 TR 2:20-3:35pm HELD 113
Jacob Mashburn M 11:30-12:20pm BLOC 122
W 11:30-12:20pm Haynes Engineering Building 136
Joseph Edward Kahlig 152/556 TR 2:20-3:35pm HELD 113
Jacob Mashburn M 3:00-3:50pm BLOC 122
W 3:00-3:50pm Haynes Engineering Building 136
Joseph Edward Kahlig 152/557 TR 2:20-3:35pm HELD 113
Jacob Mashburn M 4:10-5:00pm BLOC 128
W 4:10-5:00pm BLOC 121
Kendra Rene Kilmer 142/501 MWF 8:00-8:50am HELD 200
Kendra Rene Kilmer 142/502 MWF 10:20-11:10am HELD 200
Joung Dong Kim 151/501 MWF 10:20-11:10am HECC 207
Sheagan John T 9:10-10:00am Haynes Engineering Building 223
R 9:10-10:00am BLOC 126
Joung Dong Kim 151/502 MWF 10:20-11:10am HECC 207
Sheagan John T 10:20-11:10am Haynes Engineering Building 223
R 10:20-11:10am BLOC 126
Joung Dong Kim 151/503 MWF 10:20-11:10am HECC 207
Sheagan John T 11:30-12:20pm Haynes Engineering Building 223
R 11:30-12:20pm BLOC 126
Joung Dong Kim 151/504 MWF 10:20-11:10am HECC 207
Dustin McPhate T 12:40-1:30pm Haynes Engineering Building 222
R 12:40-1:30pm BLOC 124
Joung Dong Kim 151/505 MWF 10:20-11:10am HECC 207
Dustin McPhate T 1:50-2:40pm Haynes Engineering Building 222
R 1:50-2:40pm BLOC 124
Joung Dong Kim 151/506 MWF 10:20-11:10am HECC 207
Dustin McPhate T 3:00-3:50pm Haynes Engineering Building 222
R 3:00-3:50pm BLOC 124
Joung Dong Kim 151/507 MWF 11:30-12:20pm HECC 207
Li Ying T 9:10-10:00am Haynes Engineering Building 222
R 9:10-10:00am BLOC 124
Minsu Kim 308/507 MWF 1:50-2:40pm BLOC 149
Joung Dong Kim 151/508 MWF 11:30-12:20pm HECC 207
Li Ying T 10:20-11:10am Haynes Engineering Building 222
R 10:20-11:10am BLOC 124
Minsu Kim 308/508   TBA TBA
TR 8:00-9:15am BLOC 128
Joung Dong Kim 151/509 MWF 11:30-12:20pm HECC 207
Li Ying T 11:30-12:20pm Haynes Engineering Building 222
R 11:30-12:20pm BLOC 124
Joung Dong Kim 151/510 MWF 11:30-12:20pm HECC 207
Adam Deaton T 3:00-3:50pm Haynes Engineering Building 223
R 3:00-3:50pm BLOC 126
Joung Dong Kim 151/511 MWF 11:30-12:20pm HECC 207
Adam Deaton T 4:10-5:00pm Haynes Engineering Building 223
R 4:10-5:00pm BLOC 126
Minsu Kim 308/511 TR 12:45-2:00pm BLOC 128
  TBA TBA
Joung Dong Kim 151/512 MWF 11:30-12:20pm HECC 207
Adam Deaton T 5:20-6:10pm Haynes Engineering Building 223
R 5:20-6:10pm BLOC 126
Minsu Kim 308/527 MWF 3:00-3:50pm BLOC 149
Andrew M Kimball 131/505 MWF 10:20-11:10am HELD 109
Gregory Stephen Klein 147/501 MWF 9:10-10:00am RICH 114
Nida Obatake TR 8:00-8:50am BLOC 148
Gregory Stephen Klein 147/502 MWF 9:10-10:00am RICH 114
Nida Obatake TR 11:10-12:00pm Haynes Engineering Building 136
Gregory Stephen Klein 147/503 MWF 9:10-10:00am RICH 114
Nida Obatake TR 12:45-1:35pm HELD 122
Gregory Stephen Klein 308/505 MW 12:45-2:00pm BLOC 128
Gregory Stephen Klein 308/506 MW 2:20-3:35pm BLOC 128
Gregory Stephen Klein 151/525 TR 2:20-3:35pm HECC 110
Austin Conner M 3:00-3:50pm Haynes Engineering Building 223
W 3:00-3:50pm BLOC 126
Gregory Stephen Klein 151/526 TR 2:20-3:35pm HECC 110
Austin Conner M 4:10-5:00pm Haynes Engineering Building 223
W 4:10-5:00pm BLOC 126
Gregory Stephen Klein 151/527 TR 2:20-3:35pm HECC 110
Austin Conner M 11:30-12:20pm Oceanography & Meteorology 206
W 11:30-12:20pm BLOC 124
Peter Kuchment 612/600 TR 12:45-2:00pm BLOC 205B
Glenn Emil Lahodny 469/500 TR 12:45-2:00pm BLOC 160
Glenn Emil Lahodny 308/520 TR 9:35-10:50am BLOC 133
  TBA TBA
Glenn Emil Lahodny 308/523 TR 2:20-3:35pm BLOC 133
  TBA TBA
Joseph Landsberg 220/901 MWF 10:20-11:10am BLOC 148
Joseph Landsberg 220/902 MWF 11:30-12:20pm BLOC 148
David Larson 409/200 TR 12:45-2:00pm BLOC 624
David Larson 482/930 TR 2:20-3:35pm BLOC 624
David Larson 482/980 TR 2:20-3:35pm BLOC 624
Sang Rae Lee 308/509 TR 9:35-10:50am BLOC 128
Sang Rae Lee 308/510 TR 11:10-12:25pm BLOC 128
  TBA TBA
Sang Rae Lee 308/531 TR 2:20-3:35pm BLOC 128
Sang Rae Lee 308/532 TR 3:55-5:10pm BLOC 128
Jennifer Lewis 141/502 TR 12:45-2:00pm Veterinary Medical Sciences 201
Jennifer Lewis 141/506 TR 2:20-3:35pm Veterinary Medical Sciences 201
Benben Liao 304/510 MW 12:45-2:00pm BLOC 160
Benjamin R Lynch 152/203 MWF 10:20-11:10am HELD 105
Hao Xing T 12:40-1:30pm Haynes Engineering Building 134
R 12:40-1:30pm BLOC 123
Benjamin R Lynch 152/204 MWF 10:20-11:10am HELD 105
Hao Xing T 1:50-2:40pm Haynes Engineering Building 223
R 1:50-2:40pm BLOC 126
Benjamin R Lynch 152/205 MWF 9:10-10:00am HELD 105
Zhiying Hai T 10:20-11:10am Haynes Engineering Building 134
R 10:20-11:10am BLOC 123
Benjamin R Lynch 152/206 MWF 9:10-10:00am HELD 105
Zhiying Hai T 12:40-1:30pm Haynes Engineering Building 223
R 12:40-1:30pm BLOC 126
Richard G Lynch 309/501 TR 11:10-12:25pm BLOC 163
Benjamin R Lynch 289/599   TBA TBA
Sangin Mah 131/504 TR 12:45-2:00pm HELD 113
David Joseph Manuel 171/501 W 1:50-2:40pm BLOC 163
TR 9:35-10:50am BLOC 164
David Joseph Manuel 171/503 W 3:00-3:50pm BLOC 164
TR 11:10-12:25pm BLOC 164
Mohamad Riad Masri 626/600 TR 12:45-2:00pm BLOC 203
Laura Matusevich 662/601 MW 12:45-2:00pm BLOC 205B
Pavlos Motakis 304/505 TR 3:55-5:10pm BLOC 161
Francis Narcowich 414/501 MWF 10:20-11:10am BLOC 117
Francis Narcowich 642/600 MWF 12:40-1:30pm BLOC 148
Volodymyr Nekrashevych 654/600 MWF 9:10-10:00am BLOC 161
Constantin Onica 308/515 MWF 10:20-11:10am BLOC 133
Constantin Onica 308/516 MWF 11:30-12:20pm BLOC 133
Constantin Onica 308/517 MWF 12:40-1:30pm BLOC 133
  TBA TBA
Constantin Onica 308/529 MWF 9:10-10:00am BLOC 133
Patrick Joseph Orchard 140/503 MW 4:10-5:25pm BSBE 115
Patrick Joseph Orchard 140/504 MW 5:45-7:00pm BSBE 115
Richard Panetta 308/530 TR 11:10-12:25pm Oceanography & Meteorology 1209
Grigorios Paouris 411/200 MWF 9:10-10:00am BLOC 149
Grigorios Paouris 411/501 MWF 9:10-10:00am BLOC 149
Grigorios Paouris 411/502 MWF 10:20-11:10am BLOC 149
Grigorios Paouris 411/503 MWF 12:40-1:30pm BLOC 149
Matthew Papanikolas 172/200 TR 12:45-2:00pm BLOC 121
W 1:50-2:40pm BLOC 148
Joseph Pasciak 417/502 TR 3:55-5:10pm BLOC 163
Jingyan Zhang W 4:10-5:00pm BLOC 128
Joseph Pasciak 639/700   TBA TBA
TBA
Gregory J Pearlstein 407/500 MWF 11:30-12:20pm BLOC 160
Rosanna Pearlstein 251/501 TR 12:45-2:00pm BLOC 166
Rosanna Pearlstein 251/502 TR 11:10-12:25pm BLOC 166
Rosanna Pearlstein 251/504 MWF 9:10-10:00am HELD 109
Rosanna Pearlstein 251/507 MWF 10:20-11:10am HELD 107
Alexei Poltoratski 618/600 MW 3:00-4:15pm BLOC 161
Bojan Popov 638/600 MWF 10:20-11:10am BLOC 624
Heather L. Ramsey 148/501 MWF 10:20-11:10am RICH 114
John Weeks TR 8:00-8:50am BLOC 163
Heather L. Ramsey 148/502 MWF 10:20-11:10am RICH 114
John Weeks TR 3:55-4:45pm BLOC 121
Heather L. Ramsey 148/503 MWF 10:20-11:10am RICH 114
John Weeks TR 5:30-6:20pm BLOC 164
Heather L. Ramsey 148/504 MWF 11:30-12:20pm RICH 114
Tekin Karadag TR 2:20-3:10pm BLOC 161
Heather L. Ramsey 148/505 MWF 11:30-12:20pm RICH 114
Tekin Karadag TR 3:55-4:45pm BLOC 148
Heather L. Ramsey 148/506 MWF 11:30-12:20pm RICH 114
Tekin Karadag TR 5:30-6:20pm BLOC 161
Kamran Reihani 401/501 MWF 11:30-12:20pm BLOC 149
Kamran Reihani 308/502 MWF 9:10-10:00am BLOC 117
Kamran Reihani 308/504 MWF 1:50-2:40pm BLOC 117
Joseph Rojas 620/600 MWF 10:20-11:10am BLOC 205B
Eric Rowell 689/600 TR 9:35-10:50am BLOC 205B
Eric Rowell 220/970 TR 12:45-2:00pm BLOC 148
Vincent Schielack 376/500 T 6:15-9:00pm BLOC 148
Vincent Schielack 403/501 M 6:15-9:00pm BLOC 160
Vincent Schielack 366/502 MW 4:10-5:25pm BLOC 149
Thomas Schlumprecht 172/503 MWF 9:10-10:00am BLOC 121
R 3:55-4:45pm BLOC 164
Todd Walker Schrader 419/500 MWF 10:20-11:10am BLOC 121
Todd Walker Schrader 152/534 TR 9:35-10:50am BLOC 166
Jiayan Ye M 8:00-8:50am BLOC 124
W 8:00-8:50am Haynes Engineering Building 222
Todd Walker Schrader 152/535 TR 9:35-10:50am BLOC 166
Jiayan Ye M 9:10-10:00am BLOC 123
W 9:10-10:00am Haynes Engineering Building 134
Todd Walker Schrader 152/536 TR 9:35-10:50am BLOC 166
Jiayan Ye M 10:20-11:10am BLOC 126
W 10:20-11:10am Haynes Engineering Building 223
Todd Walker Schrader 152/552 TR 12:45-2:00pm BLOC 169
Mingyu Liu M 3:00-3:50pm BLOC 124
W 3:00-3:50pm Haynes Engineering Building 222
Todd Walker Schrader 152/553 TR 12:45-2:00pm BLOC 169
Mingyu Liu M 4:10-5:00pm BLOC 123
W 4:10-5:00pm Haynes Engineering Building 134
Todd Walker Schrader 152/554 TR 12:45-2:00pm BLOC 169
Mingyu Liu M 5:20-6:10pm BLOC 126
W 5:20-6:10pm Haynes Engineering Building 223
Sinjini Sengupta 152/543 TR 9:35-10:50am HELD 113
Quyuan Lin M 11:30-12:20pm BLOC 124
W 11:30-12:20pm Haynes Engineering Building 222
Sinjini Sengupta 152/544 TR 9:35-10:50am HELD 113
Quyuan Lin M 12:40-1:30pm BLOC 123
W 12:40-1:30pm Haynes Engineering Building 134
Sinjini Sengupta 152/545 TR 9:35-10:50am HELD 113
Quyuan Lin M 1:50-2:40pm BLOC 126
W 1:50-2:40pm Haynes Engineering Building 223
Sinjini Sengupta 152/558 TR 11:10-12:25pm HELD 113
Bradford Garcia M 12:40-1:30pm BLOC 122
W 12:40-1:30pm Haynes Engineering Building 136
Sinjini Sengupta 152/559 TR 11:10-12:25pm HELD 113
Bradford Garcia M 1:50-2:40pm BLOC 122
W 1:50-2:40pm Haynes Engineering Building 136
Sinjini Sengupta 152/560 TR 11:10-12:25pm HELD 113
Bradford Garcia M 5:20-6:10pm BLOC 128
W 5:20-6:10pm BLOC 121
Sinjini Sengupta 152/561 TR 3:55-5:10pm BLOC 166
Lauren Snider M 1:50-2:40pm BLOC 133
W 1:50-2:40pm BLOC 121
Sinjini Sengupta 152/562 TR 3:55-5:10pm BLOC 166
Lauren Snider M 3:00-3:50pm BLOC 133
W 3:00-3:50pm BLOC 163
Sinjini Sengupta 152/563 TR 3:55-5:10pm BLOC 166
Lauren Snider M 4:10-5:00pm BLOC 122
W 4:10-5:00pm BLOC 148
Oksana Shatalov 221/502 W 4:10-5:00pm BLOC 117
TR 2:20-3:35pm BLOC 160
Oksana Shatalov 220/903 TR 9:35-10:50am BLOC 148
Oksana Shatalov 220/904 TR 11:10-12:25pm BLOC 148
Natarajan Sivakumar 171/502 T 3:55-4:45pm BLOC 164
MWF 12:40-1:30pm BLOC 161
Natarajan Sivakumar 663/601 TR 2:20-3:35pm BLOC 203
Marco Antonio Roque Sol 304/509 TR 2:20-3:35pm BLOC 163
Marco Antonio Roque Sol 308/599   TBA TBA
Marco Antonio Roque Sol 308/700   TBA TBA
Frank Sottile 629/699   TBA TBA
Frank Sottile 629/700   TBA TBA
Michael Stecher 323/200 TR 12:45-2:00pm BLOC 161
Michael Stecher 225/500 R 2:30-3:30pm BLOC 104
Michael Stecher 323/501 TR 12:45-2:00pm BLOC 161
Michael Stecher 323/502 TR 11:10-12:25pm ENPH 205
Steven Taliaferro 308/200 TR 8:00-9:15am BLOC 122
Steven Taliaferro 308/201 TR 3:55-5:10pm BLOC 122
Xiaoxian Tang 308/524 TR 3:55-5:10pm BLOC 113
Xiaoxian Tang 308/535 TR 2:20-3:35pm BLOC 117
Ignacio Tomas 308/503   TBA TBA
MWF 10:20-11:10am BLOC 128
Ignacio Tomas 308/533 MWF 11:30-12:20pm BLOC 128
Robin D Tucker-Drob 447/200 TR 3:55-5:10pm CHEM 2121
Robin D Tucker-Drob 447/500 TR 3:55-5:10pm CHEM 2121
Jonathan P Tyler 131/502 TR 11:10-12:25pm RICH 114
Emanuele Ventura 304/503 TR 8:00-9:15am BLOC 160
Mariya Vorobets 251/503 MWF 11:30-12:20pm BLOC 166
Mariya Vorobets 251/506 MWF 12:40-1:30pm BLOC 166
Mariya Vorobets 251/508 MWF 1:50-2:40pm BLOC 166
Yaroslav Vorobets 614/600 MWF 11:30-12:20pm BLOC 161
Kun Wang 308/501 MWF 8:00-8:50am BLOC 163
Kun Wang 308/514   TBA TBA
MWF 9:10-10:00am BLOC 163
Kun Wang 308/528 MWF 10:20-11:10am BLOC 163
TBA
Kun Wang 308/534 MWF 12:40-1:30pm BLOC 163
Joseph Ward 423/200 TR 11:10-12:25pm BLOC 160
Joseph Ward 423/500 TR 11:10-12:25pm BLOC 160
Joseph Ward 304/504 TR 9:35-10:50am BLOC 163
Jennifer G Whitfield 140/599   TBA TBA
Sarah Witherspoon 367/500 TR 9:35-10:50am BLOC 160
Zhizhang Xie 409/501 MWF 9:10-10:00am BLOC 164
Zhizhang Xie 637/600 MWF 11:30-12:20pm BLOC 205B
Huafei Yan 302/501 MWF 10:20-11:10am BLOC 164
Huafei Yan 302/502 MWF 11:30-12:20pm BLOC 164
Tian Yang 304/200 TR 12:45-2:00pm BLOC 163
Tian Yang 304/508 TR 12:45-2:00pm BLOC 163
Tian Yang 622/600 TR 2:20-3:35pm BLOC 148
Philip Yasskin 172/501 TR 9:35-10:50am BLOC 161
W 8:00-8:50am BLOC 121
Philip Yasskin 172/502 TR 11:10-12:25pm BLOC 161
W 9:10-10:00am BLOC 148
Matthew Young 470/200 TR 2:20-3:35pm BLOC 149
Matthew Young 470/501 TR 2:20-3:35pm BLOC 149
Matthew Young 470/502 TR 12:45-2:00pm BLOC 149
Shilin Yu 308/521 TR 11:10-12:25pm BLOC 133
  TBA TBA
Shilin Yu 308/522 TR 12:45-2:00pm BLOC 133
  TBA TBA
Guoliang Yu 656/600 TR 11:10-12:25pm BLOC 624
Zheng Zhang 304/501 MWF 9:10-10:00am BLOC 160
Zheng Zhang 304/502 MWF 10:20-11:10am BLOC 160
Qing Zhang 131/503 MWF 9:10-10:00am HELD 107
Yuan Zhang 308/513 TR 3:55-5:10pm BLOC 133
Yuan Zhang 308/525 TR 5:30-6:45pm BLOC 133
Jianxin Zhou 311/501 MWF 11:30-12:20pm BLOC 117
Jianxin Zhou 652/600 MWF 10:20-11:10am BLOC 628