Skip to content
Texas A&M University
Mathematics

MATH Courses by Instructor - Spring 2019

List of courses by instructor
Instructor Course
Section
Lecture TA Recitation/Computer Lab
Angela Joyce Allen 142/507 TR 9:35-10:50am Veterinary Medical Sciences 201
Angela Joyce Allen 142/513 TR 11:10-12:25pm Veterinary Medical Sciences 201
Michael Anshelevich 220/970 MWF 10:20-11:10am BLOC 121
Benjamin Aurispa 167/501 TR 9:35-10:50am HELD 109
Benjamin Aurispa 167/502 TR 11:10-12:25pm HELD 109
Benjamin Aurispa 152/558 TR 12:45-2:00pm HELD 111
Thomas Yahl M 12:40-1:30pm BLOC 122
W 12:40-1:30pm Haynes Engineering Building 136
Benjamin Aurispa 152/559 TR 12:45-2:00pm HELD 111
Thomas Yahl M 1:50-2:40pm BLOC 122
W 1:50-2:40pm Haynes Engineering Building 136
Benjamin Aurispa 152/560 TR 12:45-2:00pm HELD 111
Thomas Yahl M 5:20-6:10pm BLOC 124
W 5:20-6:10pm Haynes Engineering Building 222
Benjamin Aurispa 167/801 TR 9:35-10:50am HELD 109
Amy Lynn Austin 152/528 TR 11:10-12:25pm ILSB 1105
Priyanga Ganesan M 8:00-8:50am BLOC 126
W 8:00-8:50am Haynes Engineering Building 223
Amy Lynn Austin 152/529 TR 11:10-12:25pm ILSB 1105
Ashley Zhang M 9:10-10:00am BLOC 126
W 9:10-10:00am Haynes Engineering Building 223
Amy Lynn Austin 152/530 TR 11:10-12:25pm ILSB 1105
Xuehan Hu M 10:20-11:10am BLOC 123
W 10:20-11:10am Haynes Engineering Building 134
Amy Lynn Austin 152/534 TR 11:10-12:25pm ILSB 1105
Ashley Zhang M 8:00-8:50am BLOC 123
W 8:00-8:50am Haynes Engineering Building 134
Amy Lynn Austin 152/535 TR 11:10-12:25pm ILSB 1105
Priyanga Ganesan M 9:10-10:00am BLOC 123
W 9:10-10:00am Haynes Engineering Building 134
Amy Lynn Austin 152/536 TR 11:10-12:25pm ILSB 1105
Jiayan Ye M 10:20-11:10am BLOC 126
W 10:20-11:10am Haynes Engineering Building 223
Amy Lynn Austin 152/537 TR 11:10-12:25pm ILSB 1105
Xuehan Hu M 11:30-12:20pm BLOC 126
W 11:30-12:20pm Haynes Engineering Building 223
Amy Lynn Austin 152/538 TR 11:10-12:25pm ILSB 1105
Jacob Mashburn M 12:40-1:30pm BLOC 126
W 12:40-1:30pm Haynes Engineering Building 223
Amy Lynn Austin 152/539 TR 11:10-12:25pm ILSB 1105
Jacob Mashburn M 1:50-2:40pm BLOC 123
W 1:50-2:40pm Haynes Engineering Building 134
Amy Lynn Austin 152/543 TR 2:20-3:35pm ILSB 1105
Jiayan Ye M 11:30-12:20pm BLOC 123
W 11:30-12:20pm Haynes Engineering Building 134
Amy Lynn Austin 152/544 TR 2:20-3:35pm ILSB 1105
Dustin McPhate M 12:40-1:30pm BLOC 123
W 12:40-1:30pm Haynes Engineering Building 134
Amy Lynn Austin 152/545 TR 2:20-3:35pm ILSB 1105
Dustin McPhate M 1:50-2:40pm BLOC 126
W 1:50-2:40pm Haynes Engineering Building 223
Amy Lynn Austin 152/546 TR 2:20-3:35pm ILSB 1105
Huy Bui M 3:00-3:50pm BLOC 126
W 3:00-3:50pm Haynes Engineering Building 223
Amy Lynn Austin 152/547 TR 2:20-3:35pm ILSB 1105
Jintao Deng M 4:10-5:00pm BLOC 126
W 4:10-5:00pm Haynes Engineering Building 223
Amy Lynn Austin 152/548 TR 2:20-3:35pm ILSB 1105
Huy Bui M 5:20-6:10pm BLOC 123
W 5:20-6:10pm Haynes Engineering Building 134
Amy Lynn Austin 152/549 TR 2:20-3:35pm ILSB 1105
Jintao Deng M 3:00-3:50pm BLOC 123
W 3:00-3:50pm Haynes Engineering Building 134
Amy Lynn Austin 152/550 TR 2:20-3:35pm ILSB 1105
Zach Mitchell W 4:10-5:00pm BLOC 121
M 4:10-5:00pm BLOC 128
Amy Lynn Austin 152/551 TR 2:20-3:35pm ILSB 1105
Zach Mitchell W 5:20-6:10pm BLOC 121
M 5:20-6:10pm BLOC 128
Kashif Karim Bari 166/502 TR 9:35-10:50am HELD 111
Guy Battle 409/501 MWF 9:10-10:00am BLOC 164
Guy Battle 411/503 MWF 12:40-1:30pm BLOC 149
Guy Battle 411/504 MWF 11:30-12:20pm BLOC 149
Saikat Biswas 152/M01 TR 8:00-9:15am Higher Education Centr McAllen 320
TBA
Saikat Biswas 251/M01 TR 9:35-10:50am Higher Education Centr McAllen 320
Saikat Biswas 308/M01 TR 11:10-12:25pm Higher Education Centr McAllen 320
Saikat Biswas 151/M02 MWF 10:20-11:10am Higher Education Centr McAllen 222
TBA
Harold Boas 171/503 W 4:10-5:00pm BLOC 163
TR 11:10-12:25pm BLOC 164
Harold Boas 618/600 TR 12:45-2:00pm BLOC 205B
Kathryn Lynn Bollinger 140/503 TR 9:35-10:50am HELD 107
Kathryn Lynn Bollinger 140/504 TR 11:10-12:25pm HELD 107
Kathryn Lynn Bollinger 140/505 TR 12:45-2:00pm HELD 107
Andrea Bonito 308/201 TR 3:55-5:10pm BLOC 122
Andrea Bonito 308/512 TR 2:20-3:35pm BLOC 128
Itshak Borosh 311/502 TR 11:10-12:25pm BLOC 117
Itshak Borosh 311/504 TR 2:20-3:35pm BLOC 163
Christopher J Bott 141/510 MW 12:45-2:00pm PETR 113
Michael P Brannan 409/200 TR 12:45-2:00pm BLOC 624
Yue Cai 302/501 MWF 10:20-11:10am BLOC 164
Tamara Anthony Carter 365/501 TR 8:00-9:15am BLOC 164
Tamara Anthony Carter 365/502 TR 9:35-10:50am BLOC 164
Tamara Anthony Carter 365/503 TR 12:45-2:00pm BLOC 117
Goong Chen 401/501 TR 9:35-10:50am BLOC 149
Goong Chen 401/502 TR 11:10-12:25pm BLOC 149
Vanessa Coffelt 147/501 MWF 9:10-10:00am RICH 114
Burak Hatinoglu TR 8:00-8:50am BLOC 148
Vanessa Coffelt 150/501 TR 12:45-2:00pm RICH 114
Byeongsu Yu M 8:00-8:50am BLOC 148
Vanessa Coffelt 147/502 MWF 9:10-10:00am RICH 114
Burak Hatinoglu TR 11:10-12:00pm PETR 113
Vanessa Coffelt 150/502 TR 12:45-2:00pm RICH 114
Byeongsu Yu W 8:00-8:50am BLOC 148
Vanessa Coffelt 147/503 MWF 9:10-10:00am RICH 114
Burak Hatinoglu TR 12:45-1:35pm HELD 119
Vanessa Coffelt 150/503 TR 12:45-2:00pm RICH 114
Byeongsu Yu M 9:10-10:00am BLOC 148
Vanessa Coffelt 150/504 TR 12:45-2:00pm RICH 114
Byeongsu Yu W 9:10-10:00am Haynes Engineering Building 136
Vanessa Coffelt 150/505 TR 12:45-2:00pm RICH 114
Byeongsu Yu W 10:20-11:10am Haynes Engineering Building 136
Vanessa Coffelt 150/506 TR 12:45-2:00pm RICH 114
Byeongsu Yu M 10:20-11:10am Haynes Engineering Building 136
Vanessa Coffelt 150/507 TR 2:20-3:35pm RICH 114
Thomas Emerson M 12:40-1:30pm CSA 303
Vanessa Coffelt 150/508 TR 2:20-3:35pm RICH 114
Thomas Emerson W 12:40-1:30pm CSA 303
Vanessa Coffelt 150/509 TR 2:20-3:35pm RICH 114
Thomas Emerson M 1:50-2:40pm BLOC 121
Vanessa Coffelt 150/510 TR 2:20-3:35pm RICH 114
Thomas Emerson W 1:50-2:40pm BLOC 163
Vanessa Coffelt 150/511 TR 2:20-3:35pm RICH 114
Thomas Emerson M 3:00-3:50pm BLOC 121
Vanessa Coffelt 150/512 TR 2:20-3:35pm RICH 114
Thomas Emerson W 3:00-3:50pm BLOC 161
Vanessa Coffelt 150/513 TR 8:00-9:15am BLOC 166
Tolulope Oke M 9:10-10:00am BLOC 121
Vanessa Coffelt 150/514 TR 8:00-9:15am BLOC 166
Tolulope Oke W 9:10-10:00am BLOC 121
Vanessa Coffelt 150/515 TR 8:00-9:15am BLOC 166
Tolulope Oke M 1:50-2:40pm BLOC 148
Vanessa Coffelt 150/516 TR 8:00-9:15am BLOC 166
Tolulope Oke W 1:50-2:40pm Blocker 135
Vanessa Coffelt 150/517 TR 8:00-9:15am BLOC 166
Tolulope Oke M 3:00-3:50pm BLOC 148
Vanessa Coffelt 150/518 TR 8:00-9:15am BLOC 166
Tolulope Oke W 3:00-3:50pm BLOC 148
Prabir Daripa 311/507 TR 12:45-2:00pm BLOC 160
Prabir Daripa 672/600 TR 9:35-10:50am BLOC 628
Alan R Demlow 610/600 TR 11:10-12:25pm BLOC 205B
Justin Owen W 8:00-8:50am BLOC 122
Yalchin Efendiev 664/603 MTWR 4:00-5:00pm BLOC 117
Kari Eifler 141/512 MWF 9:10-10:00am HELD 105
Janice Laurie Epstein 140/700   TBA TBA
Procaccia B Eviatar 689/600 MW 3:00-4:15pm BLOC 205B
Stephen Fulling 467/900 MW 4:10-5:25pm BLOC 164
Stephen Fulling 467/970 MW 4:10-5:25pm BLOC 164
Li Gao 251/503 TR 12:45-2:00pm HELD 105
Li Gao 251/506 TR 3:55-5:10pm BLOC 149
Oguz Gezmis 166/503 TR 11:10-12:25pm HELD 111
Souvik Goswami 323/502 TR 2:20-3:35pm BLOC 164
John Anthony Griffin 131/505 MWF 10:20-11:10am HELD 107
Jean-Luc Guermond 602/601 TR 2:20-3:35pm BLOC 121
Diane Guignard 304/505 TR 3:55-5:10pm BLOC 161
Hao Guo 311/503 MWF 9:10-10:00am BLOC 117
Robert Gustafson 367/500 TR 9:35-10:50am BLOC 160
Robert Gustafson 366/501 TR 2:20-3:35pm BLOC 113
Robert Gustafson 304/510 MW 4:10-5:25pm BLOC 160
Alicia D. Harper 470/501 TR 2:20-3:35pm BLOC 149
Peter Howard 615/700   TBA TBA
Mayra Huerta 142/M01 MWF 11:30-12:20pm Higher Education Centr McAllen 222
Hussain Ali Taha Ibdah 131/503 MWF 9:10-10:00am HELD 107
Peter A. Jantsch 308/501 MWF 8:00-8:50am BLOC 128
Sheagan Abdallah Karan Arlene John 141/511 MWF 10:20-11:10am HELD 109
Maya Elise Johnson 142/501 TR 12:45-2:00pm Veterinary Medical Sciences 201
Maya Elise Johnson 142/502 TR 2:20-3:35pm Veterinary Medical Sciences 201
Robert Rahm Jr. 308/506 MW 2:20-3:35pm BLOC 128
Robert Rahm Jr. 308/513 TR 3:55-5:10pm BLOC 169
Robert Rahm Jr. 308/522 TR 12:45-2:00pm BLOC 133
Robert Rahm Jr. 308/532 TR 3:55-5:10pm BLOC 169
Joseph Edward Kahlig 152/531 TR 9:35-10:50am BLOC 169
Sean Nemetz M 8:00-8:50am BLOC 124
W 8:00-8:50am Haynes Engineering Building 222
Joseph Edward Kahlig 152/532 TR 9:35-10:50am BLOC 169
Sean Nemetz M 9:10-10:00am BLOC 124
W 9:10-10:00am Haynes Engineering Building 222
Joseph Edward Kahlig 152/533 TR 9:35-10:50am BLOC 169
Sean Nemetz M 10:20-11:10am BLOC 124
W 10:20-11:10am Haynes Engineering Building 222
Joseph Edward Kahlig 152/540 TR 11:10-12:25pm BLOC 169
Parker Duncan M 11:30-12:20pm BLOC 124
W 11:30-12:20pm Haynes Engineering Building 222
Joseph Edward Kahlig 152/541 TR 11:10-12:25pm BLOC 169
Parker Duncan M 12:40-1:30pm BLOC 124
W 12:40-1:30pm Haynes Engineering Building 222
Joseph Edward Kahlig 152/542 TR 11:10-12:25pm BLOC 169
Parker Duncan M 1:50-2:40pm BLOC 124
W 1:50-2:40pm Haynes Engineering Building 222
Joseph Edward Kahlig 152/552 TR 12:45-2:00pm BLOC 169
Ciaran Buckley M 3:00-3:50pm BLOC 124
W 3:00-3:50pm Haynes Engineering Building 222
Joseph Edward Kahlig 152/553 TR 12:45-2:00pm BLOC 169
Ciaran Buckley M 4:10-5:00pm BLOC 124
W 4:10-5:00pm Haynes Engineering Building 222
Joseph Edward Kahlig 152/554 TR 12:45-2:00pm BLOC 169
Ciaran Buckley M 5:20-6:10pm BLOC 126
W 5:20-6:10pm Haynes Engineering Building 223
Joseph Edward Kahlig 152/561 TR 3:55-5:10pm BLOC 166
Alex Weygandt M 1:50-2:40pm BLOC 133
W 1:50-2:40pm BLOC 121
Joseph Edward Kahlig 152/562 TR 3:55-5:10pm BLOC 166
Alex Weygandt M 3:00-3:50pm BLOC 133
W 3:00-3:50pm BLOC 163
Joseph Edward Kahlig 152/563 TR 3:55-5:10pm BLOC 166
Alex Weygandt M 4:10-5:00pm BLOC 122
W 4:10-5:00pm BLOC 148
Tekin Karada─č 140/506 TR 2:20-3:35pm HELD 107
David Kerr 608/600 MWF 9:10-10:00am BLOC 161
Kendra Rene Kilmer 140/501 MWF 8:00-8:50am HELD 200
Kendra Rene Kilmer 140/502 MWF 9:10-10:00am HELD 200
Kendra Rene Kilmer 140/802 MWF 9:10-10:00am HELD 200
Joung Dong Kim 151/501 MWF 12:40-1:30pm HELD 200
Austin Conner R 9:10-10:00am BLOC 126
T 9:10-10:00am Haynes Engineering Building 223
Joung Dong Kim 151/502 MWF 12:40-1:30pm HELD 200
Austin Conner R 10:20-11:10am BLOC 126
T 10:20-11:10am Haynes Engineering Building 223
Joung Dong Kim 151/503 MWF 12:40-1:30pm HELD 200
Krzystof Swiecicki R 11:30-12:20pm BLOC 123
T 11:30-12:20pm Haynes Engineering Building 134
Joung Dong Kim 151/504 MWF 12:40-1:30pm HELD 200
Krzystof Swiecicki R 12:40-1:30pm BLOC 124
T 12:40-1:30pm Haynes Engineering Building 222
Joung Dong Kim 151/505 MWF 12:40-1:30pm HELD 200
Ola Sobieska-Snyder R 1:50-2:40pm BLOC 124
T 1:50-2:40pm Haynes Engineering Building 222
Joung Dong Kim 151/506 MWF 12:40-1:30pm HELD 200
Ola Sobieska-Snyder R 3:00-3:50pm BLOC 124
T 3:00-3:50pm Haynes Engineering Building 222
Joung Dong Kim 151/507 MWF 12:40-1:30pm HELD 200
Shuya Yu R 4:10-5:00pm BLOC 124
T 4:10-5:00pm Haynes Engineering Building 222
Joung Dong Kim 151/508 MWF 12:40-1:30pm HELD 200
Shuya Yu R 3:00-3:50pm BLOC 123
T 3:00-3:50pm Haynes Engineering Building 134
Joung Dong Kim 151/509 MWF 12:40-1:30pm HELD 200
Luther Rinehart R 4:10-5:00pm BLOC 123
T 4:10-5:00pm Haynes Engineering Building 134
Joung Dong Kim 151/510 MWF 1:50-2:40pm HELD 200
Haoshen Li R 3:00-3:50pm BLOC 126
T 3:00-3:50pm Haynes Engineering Building 223
Joung Dong Kim 151/511 MWF 1:50-2:40pm HELD 200
Jimmy Corbin R 4:10-5:00pm BLOC 126
T 4:10-5:00pm Haynes Engineering Building 223
Joung Dong Kim 151/512 MWF 1:50-2:40pm HELD 200
Luther Rinehart R 5:20-6:10pm BLOC 126
T 5:20-6:10pm Haynes Engineering Building 223
Joung Dong Kim 151/513 MWF 1:50-2:40pm HELD 200
Jimmy Corbin R 5:20-6:10pm BLOC 123
T 5:20-6:10pm Haynes Engineering Building 134
Joung Dong Kim 151/514 MWF 1:50-2:40pm HELD 200
Amanda Hoisington R 1:50-2:40pm BLOC 123
T 1:50-2:40pm Haynes Engineering Building 134
Joung Dong Kim 151/515 MWF 1:50-2:40pm HELD 200
Amanda Hoisington R 11:30-12:20pm BLOC 126
T 11:30-12:20pm Haynes Engineering Building 223
Joung Dong Kim 151/516 MWF 1:50-2:40pm HELD 200
Andrew Kimball R 8:00-8:50am BLOC 124
T 8:00-8:50am Haynes Engineering Building 222
Joung Dong Kim 151/517 MWF 1:50-2:40pm HELD 200
Andrew Kimball R 9:10-10:00am BLOC 123
T 9:10-10:00am Haynes Engineering Building 134
Joung Dong Kim 151/518 MWF 1:50-2:40pm HELD 200
Haoshen Li R 5:20-6:10pm BLOC 124
T 5:20-6:10pm Haynes Engineering Building 222
Harold Westin King 131/501 TR 9:35-10:50am HELD 105
Peter Kuchment 664/600 MW 5:45-7:00pm BLOC 148
Glenn Emil Lahodny 308/520 TR 9:35-10:50am RICH 114
Glenn Emil Lahodny 308/521 TR 11:10-12:25pm RICH 114
Glenn Emil Lahodny 308/523 TR 2:20-3:35pm BLOC 133
Glenn Emil Lahodny 308/525 TR 9:35-10:50am RICH 114
Glenn Emil Lahodny 308/530 TR 11:10-12:25pm RICH 114
Joseph Landsberg 411/200 MWF 9:10-10:00am BLOC 149
Joseph Landsberg 411/501 MWF 9:10-10:00am BLOC 149
Joseph Landsberg 411/502 MWF 10:20-11:10am BLOC 149
David Larson 447/200 TR 3:55-5:10pm BLOC 624
David Larson 447/500 TR 3:55-5:10pm BLOC 624
David Larson 482/930 TR 2:20-3:35pm BLOC 624
David Larson 482/980 TR 2:20-3:35pm BLOC 624
Raytcho Lazarov 417/501 TR 9:35-10:50am Haynes Engineering Building 136
Jiuhua Hu W 12:40-1:30pm BLOC 126
Raytcho Lazarov 417/502 TR 11:10-12:25pm Haynes Engineering Building 136
Yanbo Li W 1:50-2:40pm BLOC 133
Raytcho Lazarov 417/504 TR 2:20-3:35pm H. R. Bright Building 131
Bennett Clayton W 4:10-5:00pm BLOC 128
Sang Rae Lee 308/502 MWF 9:10-10:00am BLOC 166
Sang Rae Lee 308/503 MWF 10:20-11:10am BLOC 166
  TBA TBA
Sang Rae Lee 308/504 MWF 11:30-12:20pm BLOC 166
Sang Rae Lee 308/526 MWF 11:30-12:20pm BLOC 166
Sang Rae Lee 308/528 MWF 9:10-10:00am BLOC 166
Sang Rae Lee 308/535 MWF 10:20-11:10am BLOC 166
Jennifer Lewis 251/501 TR 9:35-10:50am BLOC 166
Jennifer Lewis 251/502 TR 11:10-12:25pm BLOC 166
Jennifer Lewis 251/504 TR 2:20-3:35pm BLOC 166
Quyuan Lin 131/500 MWF 10:20-11:10am BLOC 113
Chun-Hung Liu 302/502 MWF 11:30-12:20pm BLOC 164
Richard G Lynch 309/501 TR 11:10-12:25pm BLOC 163
Benjamin R Lynch 151/519 TR 9:35-10:50am HELD 113
Nida Obatake W 8:00-8:50am BLOC 123
M 8:00-8:50am Haynes Engineering Building 134
Benjamin R Lynch 151/520 TR 9:35-10:50am HELD 113
Nida Obatake W 9:10-10:00am BLOC 124
M 9:10-10:00am Haynes Engineering Building 222
Benjamin R Lynch 151/521 TR 9:35-10:50am HELD 113
Nida Obatake W 10:20-11:10am BLOC 124
M 10:20-11:10am Haynes Engineering Building 222
Benjamin R Lynch 151/522 TR 11:10-12:25pm HELD 113
Lauren Snider W 11:30-12:20pm BLOC 126
M 11:30-12:20pm Haynes Engineering Building 223
Benjamin R Lynch 151/523 TR 11:10-12:25pm HELD 113
Lauren Snider W 12:40-1:30pm BLOC 122
M 12:40-1:30pm Haynes Engineering Building 223
Benjamin R Lynch 151/524 TR 11:10-12:25pm HELD 113
Lauren Snider W 1:50-2:40pm BLOC 123
M 1:50-2:40pm Haynes Engineering Building 134
Benjamin R Lynch 151/525 TR 2:20-3:35pm HELD 105
Joann Coronado W 3:00-3:50pm BLOC 126
M 3:00-3:50pm Haynes Engineering Building 223
Benjamin R Lynch 151/526 TR 2:20-3:35pm HELD 105
Joann Coronado W 4:10-5:00pm BLOC 126
M 4:10-5:00pm Haynes Engineering Building 223
Benjamin R Lynch 151/527 TR 2:20-3:35pm HELD 105
Joann Coronado W 1:50-2:40pm BLOC 124
M 1:50-2:40pm Haynes Engineering Building 222
Matthias Maier 676/600 MW 2:20-3:35pm BLOC 160
David Joseph Manuel 131/502 TR 11:10-12:25pm HELD 105
Mohamad Riad Masri 407/500 TR 2:20-3:35pm BLOC 160
Laura Matusevich 662/601 TR 11:10-12:25pm BLOC 203
Changningphaabi Namoijam 131/506 TR 2:20-3:35pm Reed McDonald Building 202
Francis Narcowich 414/501 MWF 10:20-11:10am BLOC 161
Francis Narcowich 642/600 MWF 12:40-1:30pm BLOC 148
Volodymyr Nekrashevych 662/602 MWF 11:30-12:20pm BLOC 163
Constantin Onica 308/514 MWF 9:10-10:00am BLOC 133
Constantin Onica 308/515 MWF 10:20-11:10am BLOC 133
Constantin Onica 308/516 MWF 11:30-12:20pm BLOC 133
Constantin Onica 308/517 MWF 12:40-1:30pm BLOC 133
Patrick Joseph Orchard 141/502 TR 12:45-2:00pm HELD 109
Patrick Joseph Orchard 142/503 MWF 12:40-1:30pm HELD 109
Patrick Joseph Orchard 142/504 MWF 11:30-12:20pm HELD 107
Patrick Joseph Orchard 141/506 TR 2:20-3:35pm HELD 109
Jiakun Pan 166/501 MWF 1:50-2:40pm HELD 111
Richard Panetta 308/500 TR 11:10-12:25pm Oceanography & Meteorology 1209
Grigorios Paouris 606/600 MW 12:45-2:00pm BLOC 205B
Joseph Pasciak 610/700   TBA TBA
Rosanna Pearlstein 221/501 MWF 12:40-1:30pm BLOC 163
T 8:00-8:50am BLOC 121
Rosanna Pearlstein 221/502 T 5:30-6:20pm BLOC 160
MWF 1:50-2:40pm BLOC 161
Gregory J Pearlstein 221/503 TR 11:10-12:25pm BLOC 121
Rosanna Pearlstein 251/505 MWF 9:10-10:00am BLOC 169
Rosanna Pearlstein 251/507 MWF 10:20-11:10am BLOC 169
Gregory J Pearlstein 601/602 TR 3:55-5:10pm BLOC 160
Guergana Petrova 308/510 TR 11:10-12:25pm BLOC 128
Gilles Pisier 663/600 TR 9:35-10:50am BLOC 205B
Bojan Popov 417/503 TR 12:45-2:00pm Haynes Engineering Building 136
Jingyan Zhang W 3:00-3:50pm BLOC 133
Heather L. Ramsey 148/501 MWF 10:20-11:10am RICH 114
Arpan Pal TR 2:20-3:10pm BLOC 120
Heather L. Ramsey 148/502 MWF 10:20-11:10am RICH 114
Arpan Pal TR 3:55-4:45pm BLOC 121
Heather L. Ramsey 148/503 MWF 10:20-11:10am RICH 114
Arpan Pal TR 5:30-6:20pm BLOC 164
Heather L. Ramsey 148/504 MWF 11:30-12:20pm RICH 114
Vivian Deng TR 2:20-3:10pm HRBB 204
Heather L. Ramsey 148/505 MWF 11:30-12:20pm RICH 114
Vivian Deng TR 3:55-4:45pm CHEM 2121
Heather L. Ramsey 148/506 MWF 11:30-12:20pm RICH 114
Vivian Deng TR 5:30-6:20pm BLOC 161
Kamran Reihani 410/500 TR 11:10-12:25pm BLOC 624
Kamran Reihani 308/505 MW 12:45-2:00pm BLOC 128
Kamran Reihani 308/509 TR 9:35-10:50am BLOC 128
Kamran Reihani 308/518 MW 4:10-5:25pm BLOC 133
Joseph Rojas 673/600 TR 9:35-10:50am BLOC 624
Eric Rowell 323/200 TR 12:45-2:00pm BLOC 163
Eric Rowell 416/200 TR 9:35-10:50am BLOC 121
Eric Rowell 416/500 TR 9:35-10:50am BLOC 121
William Rundell 308/200 TR 8:00-9:15am BLOC 122
William Rundell 471/200 TR 11:10-12:25pm BLOC 161
William Rundell 471/500 TR 11:10-12:25pm BLOC 161
Vincent Schielack 376/500 T 6:15-9:00pm BLOC 148
Vincent Schielack 403/501 M 6:15-9:00pm BLOC 160
Vincent Schielack 366/502 MW 4:10-5:25pm BLOC 149
Todd Walker Schrader 419/500 MWF 12:40-1:30pm BLOC 121
Todd Walker Schrader 152/501 MWF 8:00-8:50am HECC 207
Salih Kilicli T 8:00-8:50am BLOC 126
R 8:00-8:50am Haynes Engineering Building 223
Todd Walker Schrader 152/502 MWF 8:00-8:50am HECC 207
Salih Kilicli T 9:10-10:00am BLOC 126
R 9:10-10:00am Haynes Engineering Building 223
Todd Walker Schrader 152/503 MWF 8:00-8:50am HECC 207
Justin Cantu T 10:20-11:10am BLOC 123
R 10:20-11:10am Haynes Engineering Building 134
Todd Walker Schrader 152/504 MWF 8:00-8:50am HECC 207
Ryan Malthaner T 8:00-8:50am BLOC 123
R 8:00-8:50am Haynes Engineering Building 134
Todd Walker Schrader 152/505 MWF 8:00-8:50am HECC 207
Ryan Malthaner T 9:10-10:00am BLOC 124
R 9:10-10:00am Haynes Engineering Building 222
Todd Walker Schrader 152/506 MWF 8:00-8:50am HECC 207
Runshi Geng T 10:20-11:10am BLOC 124
R 10:20-11:10am Haynes Engineering Building 222
Todd Walker Schrader 152/507 MWF 8:00-8:50am HECC 207
Runshi Geng T 8:00-8:50am BLOC 124
R 8:00-8:50am Haynes Engineering Building 222
Todd Walker Schrader 152/508 MWF 9:10-10:00am HECC 207
Laura Booten T 9:10-10:00am BLOC 123
R 9:10-10:00am Haynes Engineering Building 134
Todd Walker Schrader 152/509 MWF 9:10-10:00am HECC 207
Laura Booten T 10:20-11:10am BLOC 126
R 10:20-11:10am Haynes Engineering Building 223
Todd Walker Schrader 152/510 MWF 9:10-10:00am HECC 207
Orson Kilicer T 11:30-12:20pm BLOC 123
R 11:30-12:20pm Haynes Engineering Building 134
Todd Walker Schrader 152/511 MWF 9:10-10:00am HECC 207
Orson Kilicer T 12:40-1:30pm BLOC 124
R 12:40-1:30pm Haynes Engineering Building 222
Todd Walker Schrader 152/512 MWF 9:10-10:00am HECC 207
Min Wang T 1:50-2:40pm BLOC 124
R 1:50-2:40pm Haynes Engineering Building 222
Todd Walker Schrader 152/513 MWF 9:10-10:00am HECC 207
Justin Cantu T 11:30-12:20pm BLOC 124
R 11:30-12:20pm Haynes Engineering Building 222
Todd Walker Schrader 152/514 MWF 9:10-10:00am HECC 207
Min Wang T 12:40-1:30pm BLOC 123
R 12:40-1:30pm Haynes Engineering Building 134
Sinjini Sengupta 152/515 MWF 10:20-11:10am HECC 207
Supun Samarakoon T 1:50-2:40pm BLOC 126
R 1:50-2:40pm Haynes Engineering Building 223
Sinjini Sengupta 152/516 MWF 10:20-11:10am HECC 207
David Sykes T 11:30-12:20pm BLOC 126
R 11:30-12:20pm Haynes Engineering Building 223
Sinjini Sengupta 152/517 MWF 10:20-11:10am HECC 207
David Sykes T 12:40-1:30pm BLOC 126
R 12:40-1:30pm Haynes Engineering Building 223
Sinjini Sengupta 152/518 MWF 10:20-11:10am HECC 207
Bolong Ma T 1:50-2:40pm BLOC 123
R 1:50-2:40pm Haynes Engineering Building 134
Sinjini Sengupta 152/519 MWF 10:20-11:10am HECC 207
Supun Samarakoon T 3:00-3:50pm BLOC 126
R 3:00-3:50pm Haynes Engineering Building 223
Sinjini Sengupta 152/520 MWF 10:20-11:10am HECC 207
Alex Ruys de Perez T 4:10-5:00pm BLOC 126
R 4:10-5:00pm Haynes Engineering Building 223
Sinjini Sengupta 152/521 MWF 10:20-11:10am HECC 207
Alex Ruys de Perez T 5:20-6:10pm BLOC 123
R 5:20-6:10pm Haynes Engineering Building 134
Sinjini Sengupta 152/522 MWF 11:30-12:20pm HECC 207
Bradford Garcia T 3:00-3:50pm BLOC 123
R 3:00-3:50pm Haynes Engineering Building 134
Sinjini Sengupta 152/523 MWF 11:30-12:20pm HECC 207
James O'Quinn T 4:10-5:00pm BLOC 124
R 4:10-5:00pm Haynes Engineering Building 222
Sinjini Sengupta 152/524 MWF 11:30-12:20pm HECC 207
James O'Quinn T 5:20-6:10pm BLOC 124
R 5:20-6:10pm Haynes Engineering Building 222
Sinjini Sengupta 152/525 MWF 11:30-12:20pm HECC 207
Bolong Ma T 3:00-3:50pm BLOC 124
R 3:00-3:50pm Haynes Engineering Building 222
Sinjini Sengupta 152/526 MWF 11:30-12:20pm HECC 207
Mingyu Liu T 4:10-5:00pm BLOC 123
R 4:10-5:00pm Haynes Engineering Building 134
Sinjini Sengupta 152/527 MWF 11:30-12:20pm HECC 207
Mingyu Liu T 5:20-6:10pm BLOC 126
R 5:20-6:10pm Haynes Engineering Building 223
Sinjini Sengupta 152/564 MWF 11:30-12:20pm HECC 207
Bradford Garcia T 4:10-5:00pm BLOC 128
R 4:10-5:00pm Haynes Engineering Building 136
Oksana Shatalov 646/699   TBA TBA
Oksana Shatalov 646/700   TBA TBA
Oksana Shatalov 220/903 TR 9:35-10:50am BLOC 148
Oksana Shatalov 220/904 TR 11:10-12:25pm BLOC 148
Shuhui Shi 470/502 TR 12:45-2:00pm BLOC 149
Anne J Shiu 469/500 TR 12:45-2:00pm BLOC 148
Nancy Jane Simpson 142/515 TR 8:00-9:15am WCBA 106
Natarajan Sivakumar 171/501 TR 12:45-2:00pm BLOC 164
W 1:50-2:40pm BLOC 164
Natarajan Sivakumar 171/502 TR 3:55-5:10pm BLOC 164
W 3:00-3:50pm BLOC 164
Marco Antonio Roque Sol 308/599   TBA TBA
Marco Antonio Roque Sol 629/699   TBA TBA
Marco Antonio Roque Sol 629/700   TBA TBA
Frank Sottile 648/600 TR 2:20-3:35pm BLOC 203
Frank Sottile 220/901 TR 3:55-5:10pm BLOC 148
Peter Stiller 489/500 MWF 12:40-1:30pm BLOC 164
Steven Taliaferro 308/519 TR 8:00-9:15am BLOC 133
Steven Taliaferro 308/524 TR 3:55-5:10pm BLOC 133
Xiaoxian Tang 308/508 TR 8:00-9:15am BLOC 128
Xiaoxian Tang 308/511 TR 12:45-2:00pm BLOC 128
Robin D Tucker-Drob 423/200 TR 11:10-12:25pm BLOC 160
Robin D Tucker-Drob 423/500 TR 11:10-12:25pm BLOC 160
Emanuele Ventura 304/503 TR 8:00-9:15am BLOC 117
Emanuele Ventura 304/504 TR 9:35-10:50am BLOC 117
Jurij Volcic 304/501 MWF 9:10-10:00am BLOC 160
Jurij Volcic 304/502 MWF 10:20-11:10am BLOC 160
Yaroslav Vorobets 433/500 MWF 11:30-12:20pm BLOC 160
Mariya Vorobets 172/502 T 3:55-4:45pm BLOC 120
MWF 11:30-12:20pm BLOC 121
Mariya Vorobets 308/507 MWF 1:50-2:40pm BLOC 149
Mariya Vorobets 308/527 MWF 3:00-3:50pm BLOC 149
Mariya Vorobets 308/531 MWF 3:00-3:50pm BLOC 149
Mariya Vorobets 308/533 MWF 1:50-2:40pm BLOC 149
Joseph Ward 304/200 TR 12:45-2:00pm BLOC 161
Joseph Ward 304/508 TR 12:45-2:00pm BLOC 161
Joseph Ward 304/509 TR 2:20-3:35pm BLOC 117
John Munroe Weeks 131/504 TR 12:45-2:00pm HELD 113
Jennifer G Whitfield 142/505 TR 12:45-2:00pm BLOC 166
Sarah Witherspoon 654/600 MWF 10:20-11:10am BLOC 148
Sarah Witherspoon 220/902 MWF 11:30-12:20pm BLOC 148
Konrad Wrobel 140/510 TR 2:20-3:35pm HELD 113
Zhizhang Xie 409/502 TR 2:20-3:35pm BLOC 161
Zhizhang Xie 644/600 TR 9:35-10:50am BLOC 163
Huafei Yan 304/506 MWF 11:30-12:20pm BLOC 161
Huafei Yan 304/507 MWF 12:40-1:30pm BLOC 161
Philip Yasskin 172/200 TR 12:45-2:00pm BLOC 121
W 1:50-2:40pm BLOC 148
Philip Yasskin 172/501 W 8:00-8:50am BLOC 121
TR 9:35-10:50am BLOC 161
Matthew Young 427/200 MWF 9:10-10:00am BLOC 163
Matthew Young 427/500 MWF 9:10-10:00am BLOC 163
Matthew Young 172/503 MWF 10:20-11:10am BLOC 117
Guoliang Yu 323/501 TR 11:10-12:25pm CHEN 108
Igor Zelenko 622/600 MW 12:45-2:00pm BLOC 160
Jianxin Zhou 311/501 MWF 11:30-12:20pm BLOC 117
Jianxin Zhou 311/506 MWF 12:40-1:30pm BLOC 117