Skip to content
Texas A&M University
Mathematics

MATH Courses by Instructor - Spring 2020

List of courses by instructor
Instructor Course
Section
Lecture TA Recitation/Computer Lab
Ayomikun C. Adeniran 167/503 MWF 3:00-3:50pm BLOC 169
Ayomikun C. Adeniran 167/803 MWF 3:00-3:50pm BLOC 169
Angela J. Allen 142/508 TR 9:35-10:50am BLOC 169
Angela J. Allen 142/509 TR 11:10-12:25pm BLOC 169
Michael Anshelevich 300/903 TR 11:10-12:25pm BLOC 148
Benjamin Aurispa 147/501 MWF 10:20-11:10am RICH 114
Hatice Pekmez TR 8:00-8:50am BLOC 148
Benjamin Aurispa 147/502 MWF 10:20-11:10am RICH 114
Hatice Pekmez TR 12:45-1:35pm Haynes Engineering Building 136
Benjamin Aurispa 147/503 MWF 10:20-11:10am RICH 114
Hatice Pekmez TR 9:35-10:25am HECC 103
Benjamin Aurispa 172/503 MWF 11:30-12:20pm RICH 114
T 8:00-8:50am BLOC 164
Amy L. Austin 251/504 MW 4:10-5:25pm BLOC 169
Yuri Bakhturin 323/501 TR 12:45-2:00pm BLOC 117
Yuri Bakhturin 323/502 TR 2:20-3:35pm BLOC 117
Dean R. Baskin 171/501 TR 11:10-12:25pm BLOC 164
W 1:50-2:40pm BLOC 164
Dean R. Baskin 171/502 TR 12:45-2:00pm BLOC 164
W 3:00-3:50pm BLOC 164
Guy Battle 411/502 MWF 10:20-11:10am BLOC 117
Guy Battle 411/503 MWF 8:00-8:50am BLOC 149
Guy Battle 602/601 MWF 11:30-12:20pm BLOC 117
Saikat Biswas 251/M01 TR 8:00-9:15am Higher Education Centr McAllen 105
Saikat Biswas 304/M01 TR 3:55-5:10pm Higher Education Centr McAllen 120
Harold Boas 300/901 MWF 9:10-10:00am BLOC 164
Harold Boas 300/902 MWF 11:30-12:20pm BLOC 148
Kathryn L. Bollinger 140/505 TR 12:45-2:00pm HELD 109
Kathryn L. Bollinger 140/506 TR 2:20-3:35pm HELD 109
Robert Booth 309/501 TR 11:10-12:25pm BLOC 133
Michael P. Brannan 304/200 TR 9:35-10:50am RICH 114
Michael P. Brannan 304/501 TR 9:35-10:50am RICH 114
Justin C. Cantu 251/502 TR 11:10-12:25pm BLOC 166
Justin C. Cantu 251/503 TR 12:45-2:00pm BLOC 166
Justin C. Cantu 251/506 TR 3:55-5:10pm BLOC 166
Tamara A. Carter 365/501 TR 8:00-9:15am BLOC 117
Tamara A. Carter 366/501 TR 2:20-3:35pm BLOC 164
Tamara A. Carter 365/502 TR 9:35-10:50am BLOC 117
Goong Chen 614/600 MW 12:45-2:00pm BLOC 202
Goong Chen 647/600 MW 2:20-3:35pm BLOC 148
Vanessa Coffelt 140/500 TR 9:35-10:50am Veterinary Medical Sciences 201
Vanessa Coffelt 140/501 TR 11:10-12:25pm Veterinary Medical Sciences 201
Vanessa Coffelt 140/800 TR 9:35-10:50am Veterinary Medical Sciences 201
Vanessa Coffelt 140/801 TR 11:10-12:25pm Veterinary Medical Sciences 201
Arman R. Darbinyan 308/524 TR 12:45-2:00pm HELD 113
Prabir Daripa 605/600 TR 3:55-5:10pm BLOC 121
Prabir Daripa 442/930 TR 9:35-10:50am BLOC 122
Adam P. Deaton 140/509 MWF 9:10-10:00am HELD 111
Kenneth Dykema 409/502 TR 2:20-3:35pm Haynes Engineering Building 136
Yalchin Efendiev 664/603 MTWR 4:00-5:00pm BLOC 117
Kari Eifler 141/510 MWF 8:00-8:50am BLOC 169
Janice L. Epstein 140/700   TBA TBA
Procaccia B. Eviatar 689/601 TR 9:35-10:50am BLOC 121
Alexandra L. Foran 151/501 MWF 8:00-8:50am HELD 200
Lauren Snider R 9:10-10:00am BLOC 126
T 9:10-10:00am Haynes Engineering Building 223
Alexandra L. Foran 151/502 MWF 8:00-8:50am HELD 200
Wei-Cheng Huang R 10:20-11:10am BLOC 126
T 10:20-11:10am Haynes Engineering Building 223
Alexandra L. Foran 366/502 MW 4:10-5:25pm BLOC 149
Alexandra L. Foran 151/503 MWF 8:00-8:50am HELD 200
Wei-Cheng Huang R 11:30-12:20pm BLOC 123
T 11:30-12:20pm Haynes Engineering Building 134
Alexandra L. Foran 151/504 MWF 8:00-8:50am HELD 200
Bradford Garcia R 12:40-1:30pm BLOC 124
T 12:40-1:30pm Haynes Engineering Building 222
Alexandra L. Foran 151/505 MWF 8:00-8:50am HELD 200
Wei-Lun Tsai R 1:50-2:40pm BLOC 124
T 1:50-2:40pm Haynes Engineering Building 222
Alexandra L. Foran 151/506 MWF 8:00-8:50am HELD 200
Priyanga Ganesan R 3:00-3:50pm BLOC 124
T 3:00-3:50pm Haynes Engineering Building 222
Alexandra L. Foran 151/507 MWF 8:00-8:50am HELD 200
Sangin Mah R 4:10-5:00pm BLOC 124
T 4:10-5:00pm Haynes Engineering Building 222
Alexandra L. Foran 151/508 MWF 8:00-8:50am HELD 200
Sangin Mah R 3:00-3:50pm BLOC 123
T 3:00-3:50pm Haynes Engineering Building 134
Alexandra L. Foran 151/509 MWF 8:00-8:50am HELD 200
Bradford Garcia R 4:10-5:00pm BLOC 123
T 4:10-5:00pm Haynes Engineering Building 134
Alexandra L. Foran 151/510 MWF 10:20-11:10am ILSB 1105
Wei-Lun Tsai R 3:00-3:50pm BLOC 126
T 3:00-3:50pm Haynes Engineering Building 223
Alexandra L. Foran 151/511 MWF 10:20-11:10am ILSB 1105
Amudhan Krishnaswamy-Usha R 4:10-5:00pm BLOC 126
T 4:10-5:00pm Haynes Engineering Building 223
Alexandra L. Foran 151/512 MWF 10:20-11:10am ILSB 1105
Amudhan Krishnaswamy-Usha R 5:20-6:10pm BLOC 126
T 5:20-6:10pm Haynes Engineering Building 223
Alexandra L. Foran 151/513 MWF 10:20-11:10am ILSB 1105
Sangin Mah R 5:20-6:10pm BLOC 123
T 5:20-6:10pm Haynes Engineering Building 134
Alexandra L. Foran 151/514 MWF 10:20-11:10am ILSB 1105
Priyanga Ganesan R 1:50-2:40pm BLOC 123
T 1:50-2:40pm Haynes Engineering Building 134
Alexandra L. Foran 151/515 MWF 10:20-11:10am ILSB 1105
Bradford Garcia R 11:30-12:20pm BLOC 126
T 11:30-12:20pm Haynes Engineering Building 223
Alexandra L. Foran 151/516 MWF 10:20-11:10am ILSB 1105
Lauren Snider R 8:00-8:50am BLOC 124
T 8:00-8:50am Haynes Engineering Building 222
Alexandra L. Foran 151/517 MWF 10:20-11:10am ILSB 1105
Wei-Cheng Huang R 9:10-10:00am BLOC 123
T 9:10-10:00am Haynes Engineering Building 134
Alexandra L. Foran 151/518 MWF 10:20-11:10am ILSB 1105
Priyanga Ganesan R 12:40-1:30pm BLOC 126
T 12:40-1:30pm Haynes Engineering Building 223
Simon Foucart 323/200 TR 9:35-10:50am BLOC 164
Simon Foucart 664/600 TR 12:45-2:00pm BLOC 202
Souvik Goswami 311/501 TR 2:20-3:35pm RICH 114
Souvik Goswami 311/503 TR 3:55-5:10pm RICH 114
Diane Guignard 417/502 TR 11:10-12:25pm BLOC 163
Orsan Kilicer W 1:50-2:40pm BLOC 133
Hao Guo 304/508 TR 12:45-2:00pm HELD 107
Hao Guo 304/509 TR 2:20-3:35pm HELD 107
Robert Gustafson 433/500 MWF 11:30-12:20pm BLOC 160
Robert Gustafson 304/503 MWF 10:20-11:10am BLOC 149
Robert Gustafson 467/900 MW 4:10-5:25pm BLOC 164
Alicia D. Harper 470/200 TR 3:55-5:10pm BLOC 149
Alicia D. Harper 470/502 TR 3:55-5:10pm BLOC 149
Samuel Harris 308/504 TR 9:35-10:50am HELD 107
Samuel Harris 308/505 TR 11:10-12:25pm HELD 107
Burak Hatinoglu 140/511 MWF 10:20-11:10am HELD 111
Peter Howard 469/500 MWF 1:50-2:40pm BLOC 163
Peter Howard 612/600 MWF 11:30-12:20pm BLOC 202
Hang Huang 304/504 MWF 11:30-12:20pm BLOC 166
Maya E. Johnson 150/501 TR 12:45-2:00pm BLOC 169
John Griffin M 8:00-8:50am BLOC 117
Maya E. Johnson 140/502 MW 12:45-2:00pm HELD 107
Maya E. Johnson 150/502 TR 12:45-2:00pm BLOC 169
John Griffin W 8:00-8:50am BLOC 117
Maya E. Johnson 150/503 TR 12:45-2:00pm BLOC 169
John Griffin M 9:10-10:00am BLOC 148
Maya E. Johnson 150/504 TR 12:45-2:00pm BLOC 169
John Griffin W 9:10-10:00am BLOC 160
Maya E. Johnson 150/505 TR 12:45-2:00pm BLOC 169
John Griffin W 10:20-11:10am Haynes Engineering Building 203
Maya E. Johnson 150/506 TR 12:45-2:00pm BLOC 169
John Griffin M 10:20-11:10am Haynes Engineering Building 203
Maya E. Johnson 140/507 MW 2:20-3:35pm HELD 107
Maya E. Johnson 150/507 TR 3:55-5:10pm BLOC 169
Jiakun Pan M 12:40-1:30pm Haynes Engineering Building 134
Maya E. Johnson 150/508 TR 3:55-5:10pm BLOC 169
Jiakun Pan W 12:40-1:30pm Glasscock Building 206
Maya E. Johnson 150/509 TR 3:55-5:10pm BLOC 169
Jiakun Pan M 1:50-2:40pm BLOC 161
Maya E. Johnson 150/510 TR 3:55-5:10pm BLOC 169
Jiakun Pan W 1:50-2:40pm Haynes Engineering Building 203
Maya E. Johnson 150/511 TR 3:55-5:10pm BLOC 169
Jiakun Pan M 3:00-3:50pm Haynes Engineering Building 136
Maya E. Johnson 150/512 TR 3:55-5:10pm BLOC 169
Jiakun Pan W 3:00-3:50pm BLOC 120
Maya E. Johnson 150/803 TR 12:45-2:00pm BLOC 169
M 9:10-10:00am BLOC 148
Robert Rahm Jr. 221/501 T 8:00-8:50am BLOC 163
MWF 12:40-1:30pm BLOC 160
Robert Rahm Jr. 221/502 MWF 1:50-2:40pm BLOC 160
T 5:30-6:20pm BLOC 161
Robert Rahm Jr. 221/503 MWF 10:20-11:10am BLOC 148
Junehyuk Jung 689/603 WF 4:10-5:25pm BLOC 121
Joseph E. Kahlig 325/500 TR 11:10-12:25pm BLOC 161
Joseph E. Kahlig 152/501 MWF 8:00-8:50am ILSB 1105
Alex Weygandt T 8:00-8:50am BLOC 126
R 8:00-8:50am Haynes Engineering Building 223
Joseph E. Kahlig 152/502 MWF 8:00-8:50am ILSB 1105
Alex Weygandt T 9:10-10:00am BLOC 126
R 9:10-10:00am Haynes Engineering Building 223
Joseph E. Kahlig 152/503 MWF 8:00-8:50am ILSB 1105
Zhaobidan Feng T 10:20-11:10am BLOC 123
R 10:20-11:10am Haynes Engineering Building 134
Joseph E. Kahlig 152/504 MWF 8:00-8:50am ILSB 1105
Zhaobidan Feng T 11:30-12:20pm BLOC 123
R 11:30-12:20pm Haynes Engineering Building 134
Joseph E. Kahlig 152/505 MWF 8:00-8:50am ILSB 1105
Ciaran Buckley T 12:40-1:30pm BLOC 124
R 12:40-1:30pm Haynes Engineering Building 222
Joseph E. Kahlig 152/506 MWF 8:00-8:50am ILSB 1105
Kashif Bari T 1:50-2:40pm BLOC 124
R 1:50-2:40pm Haynes Engineering Building 222
Joseph E. Kahlig 152/507 MWF 8:00-8:50am ILSB 1105
Kashif Bari T 3:00-3:50pm BLOC 126
R 3:00-3:50pm Haynes Engineering Building 223
Joseph E. Kahlig 152/508 MWF 8:00-8:50am ILSB 1105
Austin Conner T 4:10-5:00pm BLOC 126
R 4:10-5:00pm Haynes Engineering Building 223
Joseph E. Kahlig 152/509 MWF 8:00-8:50am ILSB 1105
Agniva Dasgupta T 5:20-6:10pm BLOC 123
R 5:20-6:10pm Haynes Engineering Building 134
Joseph E. Kahlig 152/510 MWF 9:10-10:00am ILSB 1105
Amanda Hoisington T 8:00-8:50am BLOC 123
R 8:00-8:50am Haynes Engineering Building 134
Joseph E. Kahlig 152/511 MWF 9:10-10:00am ILSB 1105
Zhaobidan Feng T 9:10-10:00am BLOC 124
R 9:10-10:00am Haynes Engineering Building 222
Joseph E. Kahlig 152/512 MWF 9:10-10:00am ILSB 1105
Amanda Hoisington T 10:20-11:10am BLOC 124
R 10:20-11:10am Haynes Engineering Building 222
Joseph E. Kahlig 152/513 MWF 9:10-10:00am ILSB 1105
Ciaran Buckley T 11:30-12:20pm BLOC 124
R 11:30-12:20pm Haynes Engineering Building 222
Joseph E. Kahlig 152/514 MWF 9:10-10:00am ILSB 1105
Agniva Dasgupta T 12:40-1:30pm BLOC 123
R 12:40-1:30pm Haynes Engineering Building 134
Joseph E. Kahlig 152/515 MWF 9:10-10:00am ILSB 1105
Austin Conner T 1:50-2:40pm BLOC 126
R 1:50-2:40pm Haynes Engineering Building 223
Joseph E. Kahlig 152/516 MWF 9:10-10:00am ILSB 1105
Agniva Dasgupta T 3:00-3:50pm BLOC 123
R 3:00-3:50pm Haynes Engineering Building 134
Joseph E. Kahlig 152/517 MWF 9:10-10:00am ILSB 1105
Zecheng Zhang T 4:10-5:00pm BLOC 124
R 4:10-5:00pm Haynes Engineering Building 222
Joseph E. Kahlig 152/518 MWF 9:10-10:00am ILSB 1105
Zecheng Zhang T 5:20-6:10pm BLOC 124
R 5:20-6:10pm Haynes Engineering Building 222
David Kerr 656/600 MW 12:45-2:00pm BLOC 148
Kendra R. Kilmer 142/506 TR 8:00-9:15am BLOC 166
Kendra R. Kilmer 142/507 TR 9:35-10:50am BLOC 166
Joung D. Kim 308/515 TR 2:20-3:35pm BLOC 166
Joung D. Kim 308/516 TR 3:55-5:10pm MPHY 203
Peter Kuchment 689/602 MW 2:20-3:35pm BLOC 624
Joseph Landsberg 489/200 MWF 10:20-11:10am BLOC 161
Joseph Landsberg 489/500 MWF 10:20-11:10am BLOC 161
Joseph Landsberg 662/602 MWF 11:30-12:20pm BLOC 161
David Larson 423/200 TR 11:10-12:25pm BLOC 160
David Larson 423/500 TR 11:10-12:25pm BLOC 160
David Larson 482/930 TR 3:55-5:10pm BLOC 161
David Larson 482/980 TR 3:55-5:10pm BLOC 161
Sang R. Lee 308/510 MWF 11:30-12:20pm BLOC 149
Sang R. Lee 308/511 MWF 9:10-10:00am BLOC 169
Sang R. Lee 308/526 MWF 12:40-1:30pm HECC 207
Wencai Liu 304/511 MW 12:45-2:00pm BLOC 117
Wencai Liu 304/512 MW 2:20-3:35pm BLOC 117
Chun-Hung Liu 689/600 MW 9:55-11:10am BLOC 163
Jonas Luhrmann 410/500 TR 11:10-12:25pm ENPH 216
Richard G. Lynch 308/519 MW 12:45-2:00pm BLOC 166
Richard G. Lynch 308/525 MW 4:10-5:25pm Chemistry Building 100
Matthias Maier 639/700   TBA TBA
TBA
David J. Manuel 308/507 TR 9:35-10:50am HELD 109
David J. Manuel 308/508 TR 11:10-12:25pm HELD 109
David J. Manuel 308/599   TBA TBA
Jacob W. Mashburn 167/502 MWF 11:30-12:20pm HELD 105
Mohamad R. Masri 300/904 TR 2:20-3:35pm BLOC 148
Laura Matusevich 662/601 MW 12:45-2:00pm BLOC 121
Shuang Ming 304/502 MWF 9:10-10:00am BLOC 149
Francis Narcowich 414/501 MWF 12:40-1:30pm BLOC 164
Francis Narcowich 642/600 MWF 10:20-11:10am BLOC 121
Volodymyr Nekrashevych 416/200 TR 9:35-10:50am BLOC 160
Volodymyr Nekrashevych 416/500 TR 9:35-10:50am BLOC 160
Tolulope N. Oke 141/509 MWF 1:50-2:40pm RICH 114
Hugo Olvera 142/M01 MWF 9:10-10:00am Higher Education Centr McAllen 115
Hugo Olvera 152/M01 TR 2:20-3:35pm Higher Education Centr McAllen 222
M 1:50-2:40pm Higher Education Centr McAllen 119
W 1:50-2:40pm Higher Education Centr McAllen 119
Hugo Olvera 151/M02 TR 11:10-12:25pm Higher Education Centr McAllen 106
W 8:00-8:50am Higher Education Centr McAllen 105
F 8:00-8:50am Higher Education Centr McAllen 105
Constantin Onica 308/512 MWF 10:20-11:10am BLOC 169
Constantin Onica 308/514 MWF 12:40-1:30pm HELD 200
Patrick J. Orchard 142/501 TR 12:45-2:00pm Veterinary Medical Sciences 201
Patrick J. Orchard 142/502 TR 2:20-3:35pm Veterinary Medical Sciences 201
Arpan Pal 142/505 MWF 9:10-10:00am HELD 109
Matthew Papanikolas 654/600 TR 12:45-2:00pm BLOC 121
Joseph Pasciak 610/600 TR 2:20-3:35pm BLOC 121
Angelique Morvant W 8:00-8:50am BLOC 122
Joseph Pasciak 610/700   TBA TBA
Rosanna Pearlstein 251/505 MWF 9:10-10:00am BLOC 166
Rosanna Pearlstein 251/507 MWF 10:20-11:10am BLOC 166
Rosanna Pearlstein 251/508 MWF 12:40-1:30pm HELD 111
Rosanna Pearlstein 251/509 MWF 1:50-2:40pm HELD 111
Guergana Petrova 417/501 TR 9:35-10:50am BLOC 163
Jiuhua Hu W 12:40-1:30pm BLOC 128
Bojan Popov 638/600 TR 9:35-10:50am BLOC 624
Sai Mang Pun 417/503 TR 12:45-2:00pm BLOC 163
Ting Lu W 11:30-12:20pm BLOC 128
Sai Mang Pun 417/504 TR 2:20-3:35pm BLOC 163
Srinivas Subramanian W 4:10-5:00pm BLOC 128
Kamran Reihani 401/501 TR 9:35-10:50am BLOC 149
Kamran Reihani 308/502 TR 3:55-5:10pm HELD 105
Kamran Reihani 401/502 TR 11:10-12:25pm BLOC 149
Patricia Alonso Ruiz 411/200 MWF 9:10-10:00am BLOC 117
Patricia Alonso Ruiz 411/501 MWF 9:10-10:00am BLOC 117
William Rundell 409/200 TR 12:45-2:00pm BLOC 148
William Rundell 300/970 TR 9:35-10:50am BLOC 148
Vincent Schielack 367/500 MW 4:10-5:25pm BLOC 161
Vincent Schielack 376/500 T 6:15-9:00pm BLOC 166
Vincent Schielack 403/501 M 6:15-9:00pm BLOC 149
Thomas Schlumprecht 608/600 MW 4:10-5:25pm BLOC 148
Todd W. Schrader 419/500 MWF 10:20-11:10am BLOC 160
Todd W. Schrader 152/546 TR 11:10-12:25pm Kleberg Center 115
Kelly Maluccio M 8:00-8:50am BLOC 123
W 8:00-8:50am Haynes Engineering Building 134
Todd W. Schrader 152/547 TR 11:10-12:25pm Kleberg Center 115
Kelly Maluccio M 9:10-10:00am BLOC 123
W 9:10-10:00am Haynes Engineering Building 134
Todd W. Schrader 152/548 TR 11:10-12:25pm Kleberg Center 115
Kelly Maluccio M 10:20-11:10am BLOC 126
W 10:20-11:10am Haynes Engineering Building 223
Todd W. Schrader 152/549 TR 11:10-12:25pm Kleberg Center 115
Krzystof Swiecicki M 11:30-12:20pm BLOC 124
W 11:30-12:20pm Haynes Engineering Building 222
Todd W. Schrader 152/550 TR 11:10-12:25pm Kleberg Center 115
Taylor Brysiewicz M 12:40-1:30pm BLOC 123
W 12:40-1:30pm Haynes Engineering Building 134
Todd W. Schrader 152/551 TR 11:10-12:25pm Kleberg Center 115
Taylor Brysiewicz M 1:50-2:40pm BLOC 126
W 1:50-2:40pm Haynes Engineering Building 223
Todd W. Schrader 152/552 TR 11:10-12:25pm Kleberg Center 115
Blake Boudreaux M 3:00-3:50pm BLOC 124
W 3:00-3:50pm Haynes Engineering Building 222
Todd W. Schrader 152/553 TR 11:10-12:25pm Kleberg Center 115
Haoshen Li M 4:10-5:00pm BLOC 124
W 4:10-5:00pm Haynes Engineering Building 222
Todd W. Schrader 152/554 TR 11:10-12:25pm Kleberg Center 115
Haoshen Li M 5:20-6:10pm BLOC 126
W 5:20-6:10pm Haynes Engineering Building 223
Todd W. Schrader 152/561 TR 12:45-2:00pm Kleberg Center 115
David Sykes M 9:10-10:00am BLOC 128
W 9:10-10:00am Haynes Engineering Building 136
Todd W. Schrader 152/562 TR 12:45-2:00pm Kleberg Center 115
David Sykes M 10:20-11:10am BLOC 128
W 10:20-11:10am Haynes Engineering Building 136
Todd W. Schrader 152/563 TR 12:45-2:00pm Kleberg Center 115
Blake Boudreaux M 12:40-1:30pm BLOC 133
W 12:40-1:30pm BLOC 163
Todd W. Schrader 152/565 TR 12:45-2:00pm Kleberg Center 115
Parker Duncan M 8:00-8:50am BLOC 133
W 8:00-8:50am BLOC 164
Todd W. Schrader 152/566 TR 12:45-2:00pm Kleberg Center 115
Parker Duncan M 9:10-10:00am BLOC 133
W 9:10-10:00am BLOC 148
Todd W. Schrader 152/567 TR 12:45-2:00pm Kleberg Center 115
Krzystof Swiecicki M 10:20-11:10am BLOC 133
W 10:20-11:10am RICH 302
Todd W. Schrader 152/568 TR 12:45-2:00pm Kleberg Center 115
Bolong Ma M 3:00-3:50pm BLOC 133
W 3:00-3:50pm BLOC 163
Todd W. Schrader 152/569 TR 12:45-2:00pm Kleberg Center 115
Bolong Ma M 4:10-5:00pm BLOC 133
W 4:10-5:00pm BLOC 163
Sinjini Sengupta 152/528 TR 11:10-12:25pm ILSB 1105
Konrad Wrobel M 8:00-8:50am BLOC 126
W 8:00-8:50am Haynes Engineering Building 223
Sinjini Sengupta 152/529 TR 11:10-12:25pm ILSB 1105
Jingya Yan M 9:10-10:00am BLOC 126
W 9:10-10:00am Haynes Engineering Building 223
Sinjini Sengupta 152/530 TR 11:10-12:25pm ILSB 1105
Jingya Yan M 10:20-11:10am BLOC 123
W 10:20-11:10am Haynes Engineering Building 134
Sinjini Sengupta 152/531 TR 11:10-12:25pm ILSB 1105
Jintao Deng M 12:40-1:30pm BLOC 126
W 12:40-1:30pm Haynes Engineering Building 223
Sinjini Sengupta 152/532 TR 11:10-12:25pm ILSB 1105
Jun Sur Park M 1:50-2:40pm BLOC 133
W 1:50-2:40pm BLOC 120
Sinjini Sengupta 152/533 TR 11:10-12:25pm ILSB 1105
Jintao Deng M 11:30-12:20pm BLOC 126
W 11:30-12:20pm Haynes Engineering Building 223
Sinjini Sengupta 152/534 TR 11:10-12:25pm ILSB 1105
Jun Sur Park M 3:00-3:50pm BLOC 126
W 3:00-3:50pm Haynes Engineering Building 223
Sinjini Sengupta 152/535 TR 11:10-12:25pm ILSB 1105
Xuehan Hu M 4:10-5:00pm BLOC 126
W 4:11-5:00pm Haynes Engineering Building 223
Sinjini Sengupta 152/536 TR 11:10-12:25pm ILSB 1105
Zaifeng Lin M 5:20-6:10pm BLOC 123
W 5:20-6:10pm Haynes Engineering Building 134
Sinjini Sengupta 152/537 TR 2:20-3:35pm ILSB 1105
CJ Bott M 8:00-8:50am BLOC 124
W 8:00-8:50am Haynes Engineering Building 222
Sinjini Sengupta 152/538 TR 2:20-3:35pm ILSB 1105
CJ Bott M 9:10-10:00am BLOC 124
W 9:10-10:00am Haynes Engineering Building 222
Sinjini Sengupta 152/539 TR 2:20-3:35pm ILSB 1105
Konrad Wrobel M 10:20-11:10am BLOC 124
W 10:20-11:10am Haynes Engineering Building 222
Sinjini Sengupta 152/540 TR 2:20-3:35pm ILSB 1105
Jingya Yan M 11:30-12:20pm BLOC 123
W 11:30-12:20pm Haynes Engineering Building 134
Sinjini Sengupta 152/541 TR 2:20-3:35pm ILSB 1105
Laura Booton M 12:40-1:30pm BLOC 124
W 12:40-1:30pm Haynes Engineering Building 222
Sinjini Sengupta 152/542 TR 2:20-3:35pm ILSB 1105
Laura Booton M 1:50-2:40pm BLOC 124
W 1:50-2:40pm Haynes Engineering Building 222
Sinjini Sengupta 152/543 TR 2:20-3:35pm ILSB 1105
Zaifeng Lin M 3:00-3:50pm BLOC 123
W 3:00-3:50pm Haynes Engineering Building 134
Sinjini Sengupta 152/544 TR 2:20-3:35pm ILSB 1105
Zaifeng Lin M 4:10-5:00pm BLOC 123
W 4:10-5:00pm Haynes Engineering Building 134
Sinjini Sengupta 152/545 TR 2:20-3:35pm ILSB 1105
Xuehan Hu M 5:20-6:10pm BLOC 124
W 5:20-6:10pm Haynes Engineering Building 222
Oksana Shatalov 646/700   TBA TBA
Shuhui Shi 470/501 TR 12:45-2:00pm BLOC 149
Nancy J. Simpson 142/515 TR 8:00-9:15am WCBA 106
Kenneth T. Small 152/519 MW 2:20-3:35pm BLOC 166
Ka Ho Wong T 8:00-8:50am BLOC 124
R 8:00-8:50am Haynes Engineering Building 222
Kenneth T. Small 152/520 MW 2:20-3:35pm BLOC 166
Ka Ho Wong T 9:10-10:00am BLOC 123
R 9:10-10:00am Haynes Engineering Building 134
Kenneth T. Small 152/521 MW 2:20-3:35pm BLOC 166
Ka Ho Wong T 10:20-11:10am BLOC 126
R 10:20-11:10am Haynes Engineering Building 223
Kenneth T. Small 152/522 MW 4:10-5:25pm BLOC 166
Hannah Solomon T 11:30-12:20pm BLOC 126
R 11:30-12:20pm Haynes Engineering Building 223
Kenneth T. Small 152/523 MW 4:10-5:25pm BLOC 166
Hannah Solomon T 12:40-1:30pm BLOC 126
R 12:40-1:30pm Haynes Engineering Building 223
Kenneth T. Small 152/524 MW 4:10-5:25pm BLOC 166
Hannah Solomon T 1:50-2:40pm BLOC 123
R 1:50-2:40pm Haynes Engineering Building 134
Kenneth T. Small 152/525 TR 3:55-5:10pm HELD 113
Xin Su M 11:30-12:20pm BLOC 128
W 11:30-12:20pm Haynes Engineering Building 136
Kenneth T. Small 152/526 TR 3:55-5:10pm HELD 113
Xin Su M 12:40-1:30pm BLOC 128
W 12:40-1:30pm Haynes Engineering Building 136
Kenneth T. Small 152/527 TR 3:55-5:10pm HELD 113
Xin Su M 1:50-2:40pm BLOC 128
W 1:50-2:40pm Haynes Engineering Building 136
Kenneth T. Small 152/558 TR 2:20-3:35pm HELD 113
Zonglin Tian M 3:00-3:50pm BLOC 128
W 3:00-3:50pm Haynes Engineering Building 136
Kenneth T. Small 152/559 TR 2:20-3:35pm HELD 113
Zonglin Tian M 4:10-5:00pm BLOC 128
W 4:10-5:00pm Haynes Engineering Building 136
Kenneth T. Small 152/560 TR 2:20-3:35pm HELD 113
Zonglin Tian M 5:20-6:10pm BLOC 122
W 5:20-6:10pm Haynes Engineering Building 136
Ola C. Sobieska-Snyder 167/501 TR 12:45-2:00pm HELD 111
Marco A. Roque Sol 304/507 TR 2:20-3:35pm BLOC 105
Marco A. Roque Sol 602/700   TBA TBA
Frank Sottile 629/699   TBA TBA
Frank Sottile 629/700   TBA TBA
Emil Straube 618/600 TR 9:35-10:50am BLOC 202
Steven Taliaferro 308/503 TR 8:00-9:15am BLOC 149
  TBA TBA
Steven Taliaferro 601/602 TR 3:55-5:10pm BLOC 160
Jessica G. Tripode 142/503 MWF 12:40-1:30pm Veterinary Medical Sciences 201
Jessica G. Tripode 142/510 MWF 11:30-12:20pm Veterinary Medical Sciences 201
Robin D. Tucker-Drob 447/200 TR 12:45-2:00pm BLOC 160
Robin D. Tucker-Drob 447/500 TR 12:45-2:00pm BLOC 160
Jurij Volcic 407/500 TR 8:00-9:15am BLOC 161
Yaroslav Vorobets 409/501 MWF 11:30-12:20pm BLOC 163
Mariya Vorobets 172/502 MWF 10:20-11:10am BLOC 164
T 3:55-4:45pm BLOC 164
Mariya Vorobets 308/527 MWF 1:50-2:40pm HECC 108
Mariya Vorobets 308/528 MWF 3:00-3:50pm HECC 207
Joseph Ward 308/200 TR 11:10-12:25pm BLOC 122
Joseph Ward 308/201 TR 12:45-2:00pm BLOC 122
Kristopher L. Watkins 148/501 MWF 10:20-11:10am HELD 107
Tekin Karadag TR 2:20-3:10pm HRBB 115
Kristopher L. Watkins 148/502 MWF 10:20-11:10am HELD 107
Tekin Karadag TR 3:55-4:45pm BLOC 148
Kristopher L. Watkins 148/503 MWF 10:20-11:10am HELD 107
Tekin Karadag TR 12:45-1:35pm Haynes Engineering Building 203
Kristopher L. Watkins 148/504 MWF 11:30-12:20pm HELD 107
Nathaniel Welty TR 8:00-8:50am BLOC 160
Kristopher L. Watkins 148/505 MWF 11:30-12:20pm HELD 107
Nathaniel Welty TR 3:55-4:45pm BLOC 163
Kristopher L. Watkins 148/506 MWF 11:30-12:20pm HELD 107
Nathaniel Welty TR 5:30-6:20pm BLOC 117
Kristopher L. Watkins 151/519 TR 9:35-10:50am HELD 105
Matthew Faust W 8:00-8:50am BLOC 123
M 8:00-8:50am Haynes Engineering Building 134
Kristopher L. Watkins 151/520 TR 9:35-10:50am HELD 105
Matthew Faust W 9:10-10:00am BLOC 124
M 9:10-10:00am Haynes Engineering Building 222
Kristopher L. Watkins 151/521 TR 9:35-10:50am HELD 105
Matthew Faust W 10:20-11:10am BLOC 124
M 10:20-11:10am Haynes Engineering Building 222
Kristopher L. Watkins 151/522 TR 11:10-12:25pm HELD 105
Zheng Kuang W 11:30-12:20pm BLOC 126
M 11:30-12:20pm Haynes Engineering Building 223
Kristopher L. Watkins 151/523 TR 11:10-12:25pm HELD 105
Zheng Kuang W 12:40-1:30pm BLOC 126
M 12:40-1:30pm Haynes Engineering Building 223
Kristopher L. Watkins 151/524 TR 11:10-12:25pm HELD 105
Zheng Kuang W 4:10-5:00pm BLOC 126
M 4:10-5:00pm Haynes Engineering Building 223
John M. Weeks 142/504 MWF 11:30-12:20pm Harrington Educ Ctr Classrooms 200
Jianchao Wu 308/506 TR 12:45-2:00pm RICH 114
Zhizhang Xie 436/500 TR 2:20-3:35pm BLOC 160
Zhizhang Xie 622/600 TR 11:10-12:25pm BLOC 121
Huafei Yan 302/501 MWF 9:10-10:00am BLOC 161
Tian Yang 308/501 MW 12:45-2:00pm BLOC 149
Philip Yasskin 172/200 TR 12:45-2:00pm BLOC 161
W 1:50-2:40pm BLOC 161
Philip Yasskin 172/501 TR 9:35-10:50am BLOC 161
W 8:00-8:50am BLOC 161
Matthew Young 626/600 TR 2:20-3:35pm BLOC 202
Shuya Yu 141/506 TR 2:20-3:35pm HELD 111
Byeongsu Yu 142/512 TR 11:10-12:25pm HELD 111
Jianxin Zhou 311/502 TR 11:10-12:25pm BLOC 117
Jianxin Zhou 311/504 TR 2:20-3:35pm BLOC 149
Jianxin Zhou 652/600 MW 2:20-3:35pm BLOC 121