Skip to content
Texas A&M University
Mathematics

MATH Courses by Instructor - Spring 2022

List of courses by instructor
Instructor Course
Section
Lecture TA Recitation/Computer Lab
Angela J. Allen 142/503 TR 11:10-12:25pm ILSB 1105
Angela J. Allen 142/507 TR 2:20-3:35pm HELD 100
Michael Anshelevich 300/903 TR 9:35-10:50am BLOC 148
Amy L. Austin 152/519 TR 3:55-5:10pm Innovative Learning Classroom 111
M 8:00-8:50am BLOC 128
W 8:00-8:50am Haynes Engineering Building 136
Amy L. Austin 152/520 TR 3:55-5:10pm Innovative Learning Classroom 111
M 11:30-12:20pm BLOC 133
W 11:30-12:20pm BLOC 163
Amy L. Austin 152/521 TR 3:55-5:10pm Innovative Learning Classroom 111
M 1:50-2:40pm BLOC 123
W 1:50-2:40pm Haynes Engineering Building 134
Amy L. Austin 152/522 TR 3:55-5:10pm Innovative Learning Classroom 111
M 3:00-3:50pm BLOC 126
W 3:00-3:50pm Haynes Engineering Building 223
Amy L. Austin 152/523 TR 3:55-5:10pm Innovative Learning Classroom 111
W 4:10-5:00pm BLOC 164
M 4:10-5:00pm BLOC 126
Amy L. Austin 152/524 TR 3:55-5:10pm Innovative Learning Classroom 111
M 5:20-6:10pm BLOC 123
W 5:20-6:10pm Haynes Engineering Building 134
Amy L. Austin 152/525 TR 3:55-5:10pm Innovative Learning Classroom 111
M 11:30-12:20pm BLOC 128
W 11:30-12:20pm Haynes Engineering Building 136
Amy L. Austin 152/526 TR 3:55-5:10pm Innovative Learning Classroom 111
M 12:40-1:30pm BLOC 128
W 12:40-1:30pm Haynes Engineering Building 136
Amy L. Austin 152/527 TR 3:55-5:10pm Innovative Learning Classroom 111
M 1:50-2:40pm BLOC 128
W 1:50-2:40pm Haynes Engineering Building 136
Amy L. Austin 152/561 TR 12:45-2:00pm Innovative Learning Classroom 111
M 9:10-10:00am BLOC 128
W 9:10-10:00am Haynes Engineering Building 136
Amy L. Austin 152/562 TR 12:45-2:00pm Innovative Learning Classroom 111
M 10:20-11:10am BLOC 128
W 10:20-11:10am Haynes Engineering Building 136
Amy L. Austin 152/563 TR 12:45-2:00pm Innovative Learning Classroom 111
M 12:40-1:30pm BLOC 133
W 12:40-1:30pm BLOC 163
Amy L. Austin 152/564 TR 12:45-2:00pm Innovative Learning Classroom 111
M 5:20-6:10pm BLOC 133
W 5:20-6:10pm BLOC 120
Amy L. Austin 152/565 TR 12:45-2:00pm Innovative Learning Classroom 111
M 8:00-8:50am BLOC 133
W 8:00-8:50am BLOC 164
Amy L. Austin 152/566 TR 12:45-2:00pm Innovative Learning Classroom 111
M 9:10-10:00am BLOC 133
W 9:10-10:00am BLOC 163
Amy L. Austin 152/567 TR 12:45-2:00pm Innovative Learning Classroom 111
M 10:20-11:10am BLOC 133
W 10:20-11:10am BLOC 163
Amy L. Austin 152/568 TR 12:45-2:00pm Innovative Learning Classroom 111
M 3:00-3:50pm BLOC 133
W 3:00-3:50pm BLOC 163
Amy L. Austin 152/569 TR 12:45-2:00pm Innovative Learning Classroom 111
M 4:10-5:00pm BLOC 133
W 4:10-5:00pm BLOC 163
Guy Battle 309/501 TR 11:10-12:25pm BLOC 133
Guy Battle 401/502 TR 8:00-9:15am BLOC 149
Florent P. Baudier 679/600 TR 8:00-9:15am BLOC 121
Gregory Berkolaiko 411/200 MWF 10:20-11:10am BLOC 149
Gregory Berkolaiko 411/501 MWF 10:20-11:10am BLOC 149
Gregory Berkolaiko 308/510 MWF 9:10-10:00am BLOC 169
Gregory Berkolaiko 308/511 MWF 12:40-1:30pm BLOC 149
Saikat Biswas 152/M01 TR 2:20-3:35pm Higher Education Centr McAllen 119
MW 1:50-2:40pm Higher Education Centr McAllen 105
Saikat Biswas 304/M01 MWF 11:30-12:20pm Higher Education Centr McAllen 120
Harold Boas 618/600 MWF 9:10-10:00am BLOC 110
Kathryn L. Bollinger 140/500 TR 11:10-12:25pm HELD 100
Kathryn L. Bollinger 140/501 TR 12:45-2:00pm HELD 100
Kathryn L. Bollinger 140/800 TR 11:10-12:25pm HELD 100
Kathryn L. Bollinger 140/801 TR 12:45-2:00pm HELD 100
Andrea Bonito 610/600 TR 3:55-5:10pm BLOC 110
Ciaran C. Buckley 140/502 MWF 1:50-2:40pm Innovative Learning Classroom 237
Justin C. Cantu 304/502 MWF 9:10-10:00am RICH 114
Justin C. Cantu 304/503 MWF 10:20-11:10am RICH 114
Justin C. Cantu 304/504 MWF 11:30-12:20pm RICH 114
Justin C. Cantu 300/905 MWF 1:50-2:40pm BLOC 163
Tamara A. Carter 365/501 TR 12:45-2:00pm HELD 109
Tamara A. Carter 366/501 TR 9:35-10:50am HELD 109
Tamara A. Carter 365/502 TR 2:20-3:35pm HELD 109
Tamara A. Carter 366/502 TR 11:10-12:25pm HELD 109
Goong Chen 612/600 MW 4:10-5:25pm BLOC 110
Vanessa Coffelt 140/505 MWF 8:00-8:50am HELD 100
Vanessa Coffelt 140/506 MWF 9:10-10:00am HELD 100
Vanessa Coffelt 140/806 MWF 9:10-10:00am HELD 100
Andrew Comech 689/602 TR 9:35-10:50am BLOC 122
Arman R. Darbinyan 308/514 TR 12:45-2:00pm HELD 107
Arman R. Darbinyan 308/515 TR 2:20-3:35pm HELD 107
Alan R. Demlow 172/501 T 3:55-4:45pm BLOC 164
MWF 12:40-1:30pm BLOC 161
Kenneth Dykema 608/600 TR 12:45-2:00pm BLOC 110
Yalchin Efendiev 417/501 TR 9:35-10:50am BLOC 163
W 12:40-1:30pm BLOC 133
Yalchin Efendiev 417/502 TR 11:10-12:25pm BLOC 163
W 1:50-2:40pm BLOC 133
Yalchin Efendiev 664/603 MTWR 4:00-5:00pm TBA
Janice L. Epstein 140/700   TBA Meeting Online ONLINE
John D. Fisk 151/501 MWF 9:10-10:00am HELD 109
R 9:35-10:25am BLOC 126
T 9:35-10:25am Haynes Engineering Building 223
John D. Fisk 151/502 MWF 9:10-10:00am HELD 109
R 11:10-12:00pm BLOC 126
T 11:10-12:00pm Haynes Engineering Building 223
John D. Fisk 151/503 MWF 9:10-10:00am HELD 109
R 12:45-1:35pm BLOC 123
T 12:45-1:35pm Haynes Engineering Building 134
John D. Fisk 151/504 MWF 10:20-11:10am HELD 109
R 2:20-3:10pm BLOC 124
T 2:20-3:10pm Haynes Engineering Building 222
John D. Fisk 151/505 MWF 10:20-11:10am HELD 109
R 3:55-4:45pm BLOC 124
T 3:55-4:45pm Haynes Engineering Building 222
John D. Fisk 151/506 MWF 10:20-11:10am HELD 109
R 5:05-5:55pm BLOC 124
T 5:05-5:55pm Haynes Engineering Building 222
John D. Fisk 151/507 MWF 11:30-12:20pm HELD 109
R 12:45-1:35pm BLOC 126
T 12:45-1:35pm Haynes Engineering Building 223
John D. Fisk 151/508 MWF 11:30-12:20pm HELD 109
R 2:20-3:10pm BLOC 126
T 2:20-3:10pm Haynes Engineering Building 223
John D. Fisk 151/509 MWF 11:30-12:20pm HELD 109
R 3:55-4:45pm BLOC 126
T 3:55-4:45pm Haynes Engineering Building 223
John D. Fisk 151/510 MWF 1:50-2:40pm BLOC 166
R 9:35-10:25am BLOC 124
T 9:35-10:25am Haynes Engineering Building 222
John D. Fisk 151/511 MWF 1:50-2:40pm BLOC 166
R 11:10-12:00pm BLOC 124
T 11:10-12:00pm Haynes Engineering Building 222
John D. Fisk 151/512 MWF 1:50-2:40pm BLOC 166
R 12:45-1:35pm BLOC 124
T 12:45-1:35pm Haynes Engineering Building 222
Alexandra L. Foran 151/513 TR 9:35-10:50am HELD 111
W 9:10-10:00am BLOC 126
M 9:10-10:00am Haynes Engineering Building 223
Alexandra L. Foran 151/514 TR 9:35-10:50am HELD 111
W 10:20-11:10am BLOC 126
M 10:20-11:10am Haynes Engineering Building 223
Alexandra L. Foran 151/515 TR 9:35-10:50am HELD 111
W 11:30-12:20pm BLOC 126
M 11:30-12:20pm Haynes Engineering Building 223
Alexandra L. Foran 151/516 TR 11:10-12:25pm HELD 111
W 12:40-1:30pm BLOC 126
M 12:40-1:30pm Haynes Engineering Building 223
Alexandra L. Foran 151/517 TR 11:10-12:25pm HELD 111
W 1:50-2:40pm BLOC 126
M 1:50-2:40pm Haynes Engineering Building 223
Alexandra L. Foran 151/518 TR 11:10-12:25pm HELD 111
W 3:00-3:50pm BLOC 126
M 3:00-3:50pm Haynes Engineering Building 223
Alexandra L. Foran 151/519 TR 12:45-2:00pm HELD 111
W 8:00-8:50am BLOC 124
M 8:00-8:50am Haynes Engineering Building 222
Alexandra L. Foran 151/520 TR 12:45-2:00pm HELD 111
W 9:10-10:00am BLOC 124
M 9:10-10:00am Haynes Engineering Building 222
Alexandra L. Foran 151/521 TR 12:45-2:00pm HELD 111
W 10:20-11:10am BLOC 124
M 10:20-11:10am Haynes Engineering Building 222
Simon Foucart 664/601 TR 9:35-10:50am BLOC 121
Rostislav Grigorchuk 654/600 TR 11:10-12:25pm BLOC 121
Samuel Harris 433/500 MWF 12:40-1:30pm BLOC 160
Samuel Harris 323/501 MWF 11:30-12:20pm BLOC 160
Alexandru Hening 469/500 TR 9:35-10:50am BLOC 161
Irina Holmes 308/501 TR 11:10-12:25pm BLOC 117
Irina Holmes 689/604 TR 2:20-3:35pm BLOC 110
Peter Howard 647/600 MWF 10:20-11:20am BLOC 120
Peter Howard 442/930 MWF 1:50-2:40pm BLOC 148
Peter Howard 442/931 MWF 3:00-3:50pm BLOC 148
Xuehan Hu 140/511 MWF 10:20-11:10am Innovative Learning Classroom 233
Hang Huang 323/502 TR 2:20-3:35pm BLOC 117
Hang Huang 304/508 TR 12:45-2:00pm BLOC 133
Robert Rahm Jr. 172/502 TR 2:20-3:35pm BLOC 164
W 8:00-8:50am BLOC 161
Robert Rahm Jr. 602/601 TR 12:45-2:00pm BLOC 624
Joe E. Kahlig 325/500 MWF 9:10-10:00am BLOC 117
Joe E. Kahlig 251/501 TR 9:35-10:50am BLOC 166
Joe E. Kahlig 251/502 TR 11:10-12:25pm BLOC 166
Joe E. Kahlig 251/503 TR 12:45-2:00pm BLOC 166
Kendra R. Kilmer 142/506 MWF 10:20-11:10am HELD 100
Kendra R. Kilmer 142/510 MWF 11:30-12:20pm HELD 100
Joung D. Kim 308/508 TR 11:10-12:25pm BLOC 128
Joung D. Kim 308/513 TR 2:20-3:35pm Innovative Learning Classroom 226
Joung D. Kim 308/528 TR 9:35-10:50am BLOC 169
Joung D. Kim 308/599 TR 9:35-10:50am Meeting Online ONLINE
Jeffrey Kuan 251/505 MWF 9:10-10:00am BLOC 166
Jeffrey Kuan 619/600 MWF 11:30-12:20pm BLOC 110
Peter Kuchment 640/699   TBA Meeting Online ONLINE
Peter Kuchment 640/700   TBA Meeting Online ONLINE
David Larson 447/200 TR 11:10-12:25pm BLOC 161
David Larson 447/500 TR 11:10-12:25pm BLOC 161
David Larson 482/930 TR 2:20-3:35pm BLOC 122
David Larson 482/980 TR 2:20-3:35pm BLOC 122
Jong Jun Lee 425/500 MWF 11:30-12:20pm BLOC 149
Jong Jun Lee 411/502 MWF 9:10-10:00am BLOC 149
Jong Jun Lee 411/503 MWF 8:00-8:50am BLOC 149
Sang R. Lee 308/524 MWF 9:10-10:00am Innovative Learning Classroom 207
Sang R. Lee 308/525 MWF 12:40-1:30pm BLOC 166
Haoshen Li 168/501 MWF 10:20-11:10am Innovative Learning Classroom 237
Yuqing Lin 304/505 TR 8:00-9:15am HELD 113
Yuqing Lin 304/506 TR 9:35-10:50am HELD 113
Chun-Hung Liu 689/605 TR 12:45-2:00pm BLOC 121
Bret J. Lockhart 152/501 MWF 8:00-8:50am Innovative Learning Classroom 111
T 8:25-9:15am BLOC 126
R 8:25-9:15am Haynes Engineering Building 223
Bret J. Lockhart 152/502 MWF 8:00-8:50am Innovative Learning Classroom 111
T 9:35-10:25am BLOC 126
R 9:35-10:25am Haynes Engineering Building 223
Bret J. Lockhart 152/503 MWF 8:00-8:50am Innovative Learning Classroom 111
T 11:10-12:00pm BLOC 123
R 11:10-12:00pm Haynes Engineering Building 134
Bret J. Lockhart 152/504 MWF 8:00-8:50am Innovative Learning Classroom 111
T 12:45-1:35pm BLOC 123
R 12:45-1:35pm Haynes Engineering Building 134
Bret J. Lockhart 142/505 MWF 11:30-12:20pm BLOC 166
Bret J. Lockhart 152/505 MWF 8:00-8:50am Innovative Learning Classroom 111
T 2:20-3:10pm BLOC 124
R 2:20-3:10pm Haynes Engineering Building 222
Bret J. Lockhart 152/506 MWF 8:00-8:50am Innovative Learning Classroom 111
T 3:55-4:45pm BLOC 124
R 3:55-4:45pm Haynes Engineering Building 222
Bret J. Lockhart 152/507 MWF 8:00-8:50am Innovative Learning Classroom 111
T 8:25-9:15am BLOC 128
R 8:25-9:15am Haynes Engineering Building 136
Bret J. Lockhart 152/508 MWF 8:00-8:50am Innovative Learning Classroom 111
T 9:35-10:25am BLOC 128
R 9:35-10:25am Haynes Engineering Building 136
Bret J. Lockhart 152/509 MWF 8:00-8:50am Innovative Learning Classroom 111
T 11:10-12:00pm BLOC 126
R 11:10-12:00pm Haynes Engineering Building 136
Bret J. Lockhart 152/510 MWF 9:10-10:00am Innovative Learning Classroom 111
T 8:25-9:15am BLOC 123
R 8:25-9:15am Haynes Engineering Building 134
Bret J. Lockhart 152/511 MWF 9:10-10:00am Innovative Learning Classroom 111
T 9:35-10:25am BLOC 124
R 9:35-10:25am Haynes Engineering Building 222
Bret J. Lockhart 152/512 MWF 9:10-10:00am Innovative Learning Classroom 111
T 11:10-12:00pm BLOC 124
R 11:10-12:00pm Haynes Engineering Building 222
Bret J. Lockhart 152/513 MWF 9:10-10:00am Innovative Learning Classroom 111
T 12:45-1:35pm BLOC 124
R 12:45-1:35pm Haynes Engineering Building 222
Bret J. Lockhart 152/514 MWF 9:10-10:00am Innovative Learning Classroom 111
T 2:20-3:10pm BLOC 123
R 2:20-3:10pm Haynes Engineering Building 134
Bret J. Lockhart 152/515 MWF 9:10-10:00am Innovative Learning Classroom 111
T 3:55-4:45pm BLOC 126
R 3:55-4:45pm Haynes Engineering Building 223
Bret J. Lockhart 152/516 MWF 9:10-10:00am Innovative Learning Classroom 111
T 12:45-1:35pm BLOC 128
R 12:45-1:35pm Haynes Engineering Building 136
Bret J. Lockhart 152/517 MWF 9:10-10:00am Innovative Learning Classroom 111
T 2:20-3:10pm BLOC 128
R 2:20-3:10pm Haynes Engineering Building 136
Bret J. Lockhart 152/518 MWF 9:10-10:00am Innovative Learning Classroom 111
T 3:55-4:45pm BLOC 128
R 3:55-4:45pm Haynes Engineering Building 136
Jonas Luhrmann 308/200 TR 11:10-12:25pm BLOC 122
Jonas Luhrmann 308/201 TR 12:45-2:00pm BLOC 122
David J. Manuel 148/501 MWF 10:20-11:10am BLOC 166
TR 2:20-3:10pm ENPH 216
David J. Manuel 148/502 MWF 10:20-11:10am BLOC 166
TR 3:55-4:45pm BLOC 148
David J. Manuel 148/503 MWF 10:20-11:10am BLOC 166
TR 12:45-1:35pm RICH 114
David J. Manuel 172/503 MWF 11:30-12:20pm BLOC 164
T 8:00-8:50am BLOC 164
Jacob W. Mashburn 167/503 MWF 1:50-2:40pm Innovative Learning Classroom 233
Mohamad R. Masri 300/970 TR 11:10-12:25pm BLOC 148
Rodrigo Matos 409/503 MWF 12:40-1:30pm BLOC 148
Laura Matusevich 302/501 MWF 10:20-11:10am BLOC 161
Shuang Ming 323/503 TR 3:55-5:10pm BLOC 161
Francis Narcowich 414/501 MWF 11:30-12:20pm BLOC 117
Francis Narcowich 642/600 MWF 10:20-11:10am BLOC 117
Volodymyr Nekrashevych 614/600 MW 2:20-3:35pm BLOC 110
Tung Nguyen 311/501 TR 2:20-3:35pm RICH 114
Tung Nguyen 311/503 TR 3:55-5:10pm RICH 114
Hugo Olvera 142/M01 MWF 10:20-11:10am Higher Education Centr McAllen 115
Hugo Olvera 151/M01 TR 11:10-12:25pm Higher Education Centr McAllen 115
WF 8:00-8:50am Higher Education Centr McAllen 107
Constantin Onica 308/526 MWF 10:20-11:10am Innovative Learning Classroom 207
Constantin Onica 308/527 MWF 11:30-12:20pm Innovative Learning Classroom 207
Patrick J. Orchard 142/504 MWF 10:20-11:10am ILSB 1105
Patrick J. Orchard 142/508 MWF 12:40-1:30pm HELD 100
Patrick J. Orchard 142/512 MWF 1:50-2:40pm HELD 100
Arpan Pal 168/502 MWF 11:30-12:20pm Innovative Learning Classroom 237
Roberto Hernandez Palomares 308/504 TR 9:35-10:50am HELD 107
Roberto Hernandez Palomares 308/505 TR 11:10-12:25pm HELD 107
Matthew Papanikolas 471/500 TR 12:45-2:00pm BLOC 160
Josiah M. Park 251/506 TR 3:55-5:10pm BLOC 166
Rosanna Pearlstein 251/504 MWF 10:20-11:10am BLOC 169
Rosanna Pearlstein 251/507 MWF 11:30-12:20pm BLOC 169
Rosanna Pearlstein 251/509 MWF 1:50-2:40pm HECC 110
Guergana Petrova 609/699   TBA Meeting Online ONLINE
TBA
Guergana Petrova 609/700   TBA Meeting Online ONLINE
TBA
Bojan Popov 638/600 TR 2:20-3:35pm BLOC 161
Sai Mang Pun 304/511 MW 12:45-2:00pm BLOC 117
Heather L. Ramsey 171/501 W 1:50-2:40pm BLOC 160
TR 11:10-12:25pm BLOC 164
Heather L. Ramsey 171/502 TR 12:45-2:00pm BLOC 164
W 3:00-3:50pm BLOC 164
Kamran Reihani 401/501 TR 9:35-10:50am BLOC 149
Kamran Reihani 308/502 TR 2:20-3:35pm BLOC 149
Kamran Reihani 308/503 TR 3:55-5:10pm BLOC 149
Alexander Roiterchtein 151/522 TR 12:45-2:00pm BLOC 169
M 9:10-10:00am BLOC 160
W 9:10-10:00am BLOC 128
Alexander Roiterchtein 151/523 TR 12:45-2:00pm BLOC 169
M 10:20-11:10am BLOC 110
W 10:20-11:10am BLOC 128
Alexander Roiterchtein 151/524 TR 12:45-2:00pm BLOC 169
M 11:30-12:20pm BLOC 161
W 11:30-12:20pm BLOC 128
Joseph Rojas 416/200 TR 9:35-10:50am BLOC 160
Joseph Rojas 416/500 TR 9:35-10:50am BLOC 160
Eric Rowell 300/901 MWF 10:20-11:10am BLOC 148
Eric Rowell 300/902 MWF 11:30-12:20pm BLOC 148
Patricia Alonso Ruiz 304/200 TR 9:35-10:50am RICH 114
Patricia Alonso Ruiz 304/501 TR 9:35-10:50am RICH 114
Patricia Alonso Ruiz 304/507 TR 2:20-3:35pm BLOC 133
William Rundell 409/200 TR 11:10-12:25pm BLOC 160
William Rundell 407/500 TR 12:45-2:00pm BLOC 117
Vincent Schielack 367/500 MW 4:10-5:25pm BLOC 161
Vincent Schielack 376/500 T 5:30-9:00pm Blocker 135
Vincent Schielack 403/501 M 6:15-9:00pm BLOC 149
Thomas Schlumprecht 409/501 TR 3:55-5:10pm BLOC 120
Thomas Schlumprecht 409/502 TR 2:20-3:35pm BLOC 120
Todd W. Schrader 419/500 TR 2:20-3:35pm BLOC 163
Todd W. Schrader 152/537 TR 8:00-9:15am Innovative Learning Classroom 111
M 8:00-8:50am BLOC 124
W 8:00-8:50am Haynes Engineering Building 222
Todd W. Schrader 152/538 TR 8:00-9:15am Innovative Learning Classroom 111
M 9:10-10:00am BLOC 124
W 9:10-10:00am Haynes Engineering Building 222
Todd W. Schrader 152/539 TR 8:00-9:15am Innovative Learning Classroom 111
M 10:20-11:10am BLOC 124
W 10:20-11:10am Haynes Engineering Building 222
Todd W. Schrader 152/540 TR 8:00-9:15am Innovative Learning Classroom 111
M 11:30-12:20pm BLOC 123
W 11:30-12:20pm Haynes Engineering Building 134
Todd W. Schrader 152/541 TR 8:00-9:15am Innovative Learning Classroom 111
M 12:40-1:30pm BLOC 124
W 12:40-1:30pm Haynes Engineering Building 222
Todd W. Schrader 152/542 TR 8:00-9:15am Innovative Learning Classroom 111
M 1:50-2:40pm BLOC 124
W 1:50-2:40pm Haynes Engineering Building 222
Todd W. Schrader 152/543 TR 8:00-9:15am Innovative Learning Classroom 111
M 3:00-3:50pm BLOC 123
W 3:00-3:50pm Haynes Engineering Building 134
Todd W. Schrader 152/544 TR 8:00-9:15am Innovative Learning Classroom 111
M 4:10-5:00pm BLOC 123
W 4:10-5:00pm Haynes Engineering Building 134
Todd W. Schrader 152/545 TR 8:00-9:15am Innovative Learning Classroom 111
M 5:20-6:10pm BLOC 124
W 5:20-6:10pm Haynes Engineering Building 222
Todd W. Schrader 152/546 TR 9:35-10:50am Innovative Learning Classroom 111
M 8:00-8:50am BLOC 123
W 8:00-8:50am Haynes Engineering Building 134
Todd W. Schrader 152/547 TR 9:35-10:50am Innovative Learning Classroom 111
M 9:10-10:00am BLOC 123
W 9:10-10:00am Haynes Engineering Building 134
Todd W. Schrader 152/548 TR 9:35-10:50am Innovative Learning Classroom 111
M 10:20-11:10am BLOC 126
W 10:20-11:10am Haynes Engineering Building 223
Todd W. Schrader 152/549 TR 9:35-10:50am Innovative Learning Classroom 111
M 11:30-12:20pm BLOC 124
W 11:30-12:20pm Haynes Engineering Building 222
Todd W. Schrader 152/550 TR 9:35-10:50am Innovative Learning Classroom 111
M 12:40-1:30pm BLOC 123
W 12:40-1:30pm Haynes Engineering Building 134
Todd W. Schrader 152/551 TR 9:35-10:50am Innovative Learning Classroom 111
M 1:50-2:40pm BLOC 126
W 1:50-2:40pm Haynes Engineering Building 223
Todd W. Schrader 152/552 TR 9:35-10:50am Innovative Learning Classroom 111
M 3:00-3:50pm BLOC 124
W 3:00-3:50pm Haynes Engineering Building 222
Todd W. Schrader 152/553 TR 9:35-10:50am Innovative Learning Classroom 111
M 4:10-5:00pm BLOC 124
W 4:10-5:00pm Haynes Engineering Building 222
Todd W. Schrader 152/554 TR 9:35-10:50am Innovative Learning Classroom 111
M 5:20-6:10pm BLOC 126
W 5:20-6:10pm Haynes Engineering Building 223
Sinjini Sengupta 140/509 MWF 9:10-10:00am HELD 107
Sinjini Sengupta 152/570 MWF 11:30-12:20pm HELD 111
R 8:25-9:15am BLOC 163
T 8:25-9:15am BLOC 122
Sinjini Sengupta 152/571 MWF 11:30-12:20pm HELD 111
R 3:55-4:45pm BLOC 163
T 3:55-4:45pm BLOC 122
Sinjini Sengupta 152/572 MWF 11:30-12:20pm HELD 111
T 5:05-5:55pm BLOC 126
R 5:05-5:55pm Haynes Engineering Building 223
Sinjini Sengupta 152/573 MWF 12:40-1:30pm HELD 111
T 12:45-1:35pm BLOC 126
R 12:45-1:35pm Haynes Engineering Building 223
Sinjini Sengupta 152/574 MWF 12:40-1:30pm HELD 111
T 3:55-4:45pm BLOC 123
R 3:55-4:45pm Haynes Engineering Building 134
Sinjini Sengupta 152/575 MWF 12:40-1:30pm HELD 111
R 5:05-5:55pm BLOC 163
T 5:05-5:55pm BLOC 124
Oksana Shatalov 645/699   TBA Meeting Online ONLINE
Oksana Shatalov 645/700   TBA Meeting Online ONLINE
Shuhui Shi 470/200 TR 3:55-5:10pm BLOC 169
Shuhui Shi 470/501 TR 3:55-5:10pm BLOC 169
Shuhui Shi 470/502 TR 11:10-12:25pm BLOC 149
Shuhui Shi 470/503 TR 12:45-2:00pm BLOC 149
Anne J. Shiu 669/600 MW 12:45-2:00pm BLOC 121
Frank Sottile 629/699   TBA Meeting Online ONLINE
Frank Sottile 629/700   TBA Meeting Online ONLINE
Peter Stiller 415/500 TR 9:35-10:50am BLOC 133
Emil Straube 323/200 TR 9:35-10:50am BLOC 164
Peyam Tabrizian 308/509 MW 4:10-5:25pm PSYC 338
Peyam Tabrizian 308/512 MW 2:20-3:35pm PSYC 338
Steven Taliaferro 601/602 TR 8:00-9:15am BLOC 110
John Treuer 304/512 MW 2:20-3:35pm BLOC 117
Jessica G. Tripode 142/501 TR 8:00-9:15am HELD 100
Jessica G. Tripode 150/501 TR 12:45-2:00pm Innovative Learning Classroom 226
MW 8:00-8:50am BLOC 117
Jessica G. Tripode 142/502 TR 9:35-10:50am HELD 100
Jessica G. Tripode 150/502 TR 12:45-2:00pm Innovative Learning Classroom 226
MW 10:20-11:10am BLOC 164
Jessica G. Tripode 150/503 TR 12:45-2:00pm Innovative Learning Classroom 226
MW 9:10-10:00am BLOC 164
Jessica G. Tripode 150/508 TR 12:45-2:00pm Innovative Learning Classroom 226
MW 9:10-10:00am BLOC 161
Jessica G. Tripode 150/803 TR 12:45-2:00pm Innovative Learning Classroom 226
MW 9:10-10:00am BLOC 148
Paul VanKoughnett 436/500 TR 2:20-3:35pm BLOC 160
Paul VanKoughnett 311/502 TR 9:35-10:50am BLOC 117
Yaroslav Vorobets 311/504 TR 12:45-2:00pm BLOC 163
Mariya Vorobets 308/516 TR 2:20-3:35pm BLOC 166
Mariya Vorobets 308/519 TR 3:55-5:10pm MPHY 204
Jinmin Wang 304/509 TR 3:55-5:10pm BLOC 133
Kristopher L. Watkins 147/501 MWF 10:20-11:10am HELD 113
TR 8:25-9:15am BLOC 148
Kristopher L. Watkins 147/502 MWF 10:20-11:10am HELD 113
TR 3:55-4:45pm BLOC 121
Kristopher L. Watkins 147/503 MWF 10:20-11:10am HELD 113
TR 9:35-10:25am BLOC 120
Kristopher L. Watkins 152/528 TR 11:10-12:25pm HELD 113
M 8:00-8:50am BLOC 126
W 8:00-8:50am Haynes Engineering Building 223
Kristopher L. Watkins 152/529 TR 11:10-12:25pm HELD 113
M 9:10-10:00am BLOC 126
W 9:10-10:00am Haynes Engineering Building 223
Kristopher L. Watkins 152/530 TR 11:10-12:25pm HELD 113
M 10:20-11:10am BLOC 123
W 10:20-11:10am Haynes Engineering Building 134
Kristopher L. Watkins 152/531 TR 12:45-2:00pm HELD 113
M 12:40-1:30pm BLOC 126
W 12:40-1:30pm Haynes Engineering Building 223
Kristopher L. Watkins 152/532 TR 12:45-2:00pm HELD 113
M 1:50-2:40pm BLOC 133
W 1:50-2:40pm CHEN 111
Kristopher L. Watkins 152/533 TR 12:45-2:00pm HELD 113
M 11:30-12:20pm BLOC 126
W 11:30-12:20pm Haynes Engineering Building 223
Kristopher L. Watkins 152/558 TR 2:20-3:35pm HELD 113
M 3:00-3:50pm BLOC 128
W 3:00-3:50pm Haynes Engineering Building 136
Kristopher L. Watkins 152/559 TR 2:20-3:35pm HELD 113
M 4:10-5:00pm BLOC 128
W 4:10-5:00pm Haynes Engineering Building 136
Kristopher L. Watkins 152/560 TR 2:20-3:35pm HELD 113
M 5:20-6:10pm BLOC 128
W 5:20-6:10pm Haynes Engineering Building 136
Jennifer G. Whitfield 142/509 TR 11:10-12:25pm BLOC 169
Sarah Witherspoon 300/904 TR 2:20-3:35pm BLOC 148
Stephan Wojtowytsch 410/500 MWF 9:10-10:00am BLOC 121
Zhizhang Xie 656/600 TR 12:45-2:00pm BLOC 148
Guangbo Xu 423/200 TR 8:00-9:15am BLOC 117
Guangbo Xu 423/500 TR 8:00-9:15am BLOC 117
Guangbo Xu 689/603 TR 11:10-12:25pm BLOC 110
Huafei Yan 467/900 TR 12:45-2:00pm Haynes Engineering Building 137
Huafei Yan 467/970 TR 12:45-2:00pm Haynes Engineering Building 137
Tian Yang 221/501 T 3:55-4:45pm BLOC 160
MWF 12:40-1:30pm BLOC 164
Tian Yang 221/502 T 5:05-5:55pm BLOC 160
MWF 1:50-2:40pm BLOC 164
Philip Yasskin 172/200 TR 12:45-2:00pm BLOC 161
W 1:50-2:40pm BLOC 161
Matthew Young 626/600 TR 2:20-3:35pm BLOC 121
Byeongsu Yu 167/502 MWF 11:30-12:20pm Innovative Learning Classroom 233
Guoliang Yu 689/601 MW 12:45-2:00pm BLOC 110
Byeongsu Yu 167/802 MWF 11:30-12:20pm Innovative Learning Classroom 233
Igor Zelenko 622/600 TR 9:35-10:50am BLOC 110
Jianxin Zhou 311/505 MWF 12:40-1:30pm RICH 114
Zhengye Zhou 140/507 TR 8:00-9:15am Innovative Learning Classroom 224
Jianxin Zhou 652/600 MWF 10:20-11:10am BLOC 121
TBA 167/501 MWF 9:10-10:00am HELD 113
TBA 200/501 T 8:25-9:15am BLOC 161
TBA 200/502 R 8:25-9:15am BLOC 161
TBA 167/504 MW 4:10-5:25pm BLOC 149
TBA 308/507 TR 3:55-5:10pm MPHY 203
TBA 150/510 MWF 3:00-3:50pm BLOC 166
TBA
TBA 304/510 TR 2:20-3:35pm HELD 111
TBA 150/511 MW 4:10-5:25pm BLOC 166
TR 8:25-9:15am BLOC 160