Skip to content
Texas A&M University
Mathematics

MATH Courses by Instructor - Fall 2021

List of courses by instructor
Instructor Course
Section
Lecture TA Recitation/Computer Lab
Angela J. Allen 142/501 MWF 11:30-12:20pm Innovative Learning Classroom 111
Angela J. Allen 142/502 MWF 12:40-1:30pm Innovative Learning Classroom 111
Michael Anshelevich 409/503 TR 2:20-3:35pm BLOC 148
Michael Anshelevich 615/600 TR 12:45-2:00pm BLOC 148
Amy L. Austin 151/201 TR 9:35-10:50am BLOC 164
M 9:10-10:00am BLOC 121
W 9:10-10:00am BLOC 121
Amy L. Austin 151/202 TR 9:35-10:50am BLOC 164
M 10:20-11:10am BLOC 121
W 10:20-11:10am BLOC 121
Amy L. Austin 151/205 TR 11:10-12:25pm BLOC 164
M 11:30-12:20pm Haynes Engineering Building 222
W 11:30-12:20pm Haynes Engineering Building 134
Amy L. Austin 151/206 TR 11:10-12:25pm BLOC 164
M 12:40-1:30pm Haynes Engineering Building 222
W 12:40-1:30pm Haynes Engineering Building 134
Amy L. Austin 251/519 TR 12:45-2:00pm BLOC 169
Dean R. Baskin 460/500 TR 9:35-10:50am BLOC 121
Guy Battle 309/501 MWF 12:40-1:30pm HELD 109
Guy Battle 251/515 MWF 1:50-2:40pm HELD 113
Guy Battle 251/518 MWF 3:00-3:50pm HELD 111
Gregory Berkolaiko 425/501 TR 9:35-10:50am BLOC 117
Gregory Berkolaiko 689/600 TR 11:10-12:25pm Blocker 605AX
Saikat Biswas 151/M01 TR 3:55-5:10pm Higher Education Centr McAllen 107
W 8:00-8:50am Higher Education Centr McAllen 107
F 8:00-8:50am Higher Education Centr McAllen 107
Saikat Biswas 152/M01 TR 2:20-3:35pm Higher Education Centr McAllen 120
M 12:40-1:30pm Higher Education Centr McAllen 120
W 12:40-1:30pm Higher Education Centr McAllen 120
Harold Boas 617/600 MWF 9:10-10:00am BLOC 110
Harold Boas 300/903 MWF 10:20-11:10am BLOC 148
Irina Bobkova 415/502 TR 2:20-3:35pm Blocker 306
Irina Bobkova 171/504 TR 11:10-12:25pm BLOC 149
Kathryn L. Bollinger 140/508 TR 9:35-10:50am HELD 100
Kathryn L. Bollinger 140/509 TR 11:10-12:25pm HELD 100
Justin C. Cantu 151/519 MWF 10:20-11:10am BLOC 166
T 3:55-4:45pm HELD 111
R 3:55-4:45pm HELD 111
Justin C. Cantu 151/520 MWF 10:20-11:10am BLOC 166
T 5:05-5:55pm BLOC 161
R 5:05-5:55pm BLOC 161
Justin C. Cantu 151/521 MWF 10:20-11:10am BLOC 166
T 6:15-7:05pm BLOC 161
R 6:15-7:05pm BLOC 161
Justin C. Cantu 151/571 MWF 9:10-10:00am BLOC 166
T 12:45-1:35pm Haynes Engineering Building 222
R 12:45-1:35pm Haynes Engineering Building 222
Justin C. Cantu 151/572 MWF 9:10-10:00am BLOC 166
T 2:20-3:10pm Haynes Engineering Building 219
R 2:20-3:10pm Haynes Engineering Building 219
Justin C. Cantu 151/573 MWF 9:10-10:00am BLOC 166
T 3:55-4:45pm Haynes Engineering Building 219
R 3:55-4:45pm Haynes Engineering Building 219
Justin C. Cantu 151/574 MWF 8:00-8:50am BLOC 166
T 11:10-12:00pm BLOC 104
R 11:10-12:00pm BLOC 104
Justin C. Cantu 151/575 MWF 8:00-8:50am BLOC 166
T 9:35-10:25am BLOC 104
R 9:35-10:25am BLOC 104
Justin C. Cantu 151/576 MWF 8:00-8:50am BLOC 166
T 2:20-3:10pm BLOC 104
R 2:20-3:10pm BLOC 104
Justin C. Cantu 300/907 TR 2:20-3:35pm BLOC 120
Tamara A. Carter 365/501 TR 12:45-2:00pm HELD 111
Tamara A. Carter 366/501 TR 9:35-10:50am HELD 111
Tamara A. Carter 365/502 TR 2:20-3:35pm HELD 111
Tamara A. Carter 366/502 TR 11:10-12:25pm HELD 111
Goong Chen 611/600 MW 4:10-5:25pm BLOC 110
Vanessa Coffelt 140/506 MWF 8:00-8:50am HELD 100
Vanessa Coffelt 140/507 MWF 9:10-10:00am HELD 100
Andrew Comech 308/506 TR 8:00-9:15am BLOC 149
Andrew Comech 308/518 TR 9:35-10:50am BLOC 149
Arman R. Darbinyan 308/502 TR 3:55-5:10pm BLOC 149
Arman R. Darbinyan 308/521 TR 2:20-3:35pm BLOC 149
Prabir Daripa 304/508 TR 11:10-12:25pm BLOC 128
Prabir Daripa 304/511 TR 9:35-10:50am BLOC 133
Prabir Daripa 442/930 TR 12:45-2:00pm BLOC 161
Agniva Dasgupta 168/501 MWF 11:30-12:20pm HELD 107
Kenneth Dykema 221/204 TR 11:10-12:25pm BLOC 110
Kenneth Dykema 607/600 TR 12:45-2:00pm BLOC 110
Janice L. Epstein 140/700   TBA Meeting Online ONLINE
Tamas Erdelyi 152/507 MWF 10:20-11:10am HELD 111
R 9:35-10:25am BLOC 124
T 9:35-10:25am Haynes Engineering Building 134
Tamas Erdelyi 152/508 MWF 10:20-11:10am HELD 111
R 12:45-1:35pm BLOC 124
T 12:45-1:35pm Haynes Engineering Building 136
Tamas Erdelyi 152/509 MWF 10:20-11:10am HELD 111
R 2:20-3:10pm BLOC 124
T 2:20-3:10pm Haynes Engineering Building 136
Tamas Erdelyi 152/510 MWF 11:30-12:20pm HELD 111
R 2:20-3:10pm BLOC 121
T 2:20-3:10pm Haynes Engineering Building 134
Tamas Erdelyi 152/511 MWF 11:30-12:20pm HELD 111
R 3:55-4:45pm BLOC 121
T 3:55-4:45pm Haynes Engineering Building 136
Tamas Erdelyi 152/512 MWF 11:30-12:20pm HELD 111
R 5:05-5:55pm BLOC 121
T 5:05-5:55pm Haynes Engineering Building 136
Alexandra L. Foran 151/510 TR 3:55-5:10pm HELD 100
M 8:00-8:50am BLOC 124
W 8:00-8:50am BLOC 124
Alexandra L. Foran 151/511 TR 3:55-5:10pm HELD 100
M 9:10-10:00am BLOC 124
W 9:10-10:00am BLOC 124
Alexandra L. Foran 151/512 TR 3:55-5:10pm HELD 100
M 10:20-11:10am BLOC 124
W 10:20-11:10am BLOC 124
Alexandra L. Foran 151/516 TR 3:55-5:10pm HELD 100
M 12:40-1:30pm BLOC 128
W 12:40-1:30pm BLOC 128
Alexandra L. Foran 151/517 TR 3:55-5:10pm HELD 100
M 1:50-2:40pm BLOC 160
W 1:50-2:40pm BLOC 160
Alexandra L. Foran 151/518 TR 3:55-5:10pm HELD 100
M 3:00-3:50pm BLOC 128
W 3:00-3:50pm BLOC 128
Alexandra L. Foran 150/525 MWF 9:10-10:00am BLOC 169
T 8:25-9:15am BLOC 164
R 8:25-9:15am BLOC 164
Alexandra L. Foran 150/526 MWF 9:10-10:00am BLOC 169
T 9:35-10:25am BLOC 128
R 9:35-10:25am BLOC 128
Alexandra L. Foran 150/527 MWF 9:10-10:00am BLOC 169
T 12:45-1:35pm BLOC 126
R 12:45-1:35pm BLOC 126
Alexandra L. Foran 150/528 MWF 10:20-11:10am BLOC 169
T 2:20-3:10pm Haynes Engineering Building 222
R 2:20-3:10pm Haynes Engineering Building 222
Alexandra L. Foran 150/529 MWF 10:20-11:10am BLOC 169
T 3:55-4:45pm BLOC 120
R 3:55-4:45pm BLOC 120
Alexandra L. Foran 150/530 MWF 10:20-11:10am BLOC 169
T 5:05-5:55pm BLOC 120
R 5:05-5:55pm BLOC 120
Alexandra L. Foran 151/578 TR 3:55-5:10pm HELD 100
MW 9:10-10:00am Innovative Learning Classroom 237
Alexandra L. Foran 151/579 TR 3:55-5:10pm HELD 100
MW 11:30-12:20pm RICH 114
Alexandra L. Foran 151/580 TR 3:55-5:10pm HELD 100
MW 12:40-1:30pm RICH 114
Alexandra L. Foran 150/827 MWF 9:10-10:00am BLOC 169
T 12:45-1:35pm BLOC 126
R 12:45-1:35pm BLOC 126
Simon Foucart 677/600 MWF 8:00-8:50am BLOC 163
Stephen Fulling 467/900 MWF 12:40-1:30pm BLOC 121
Chris Gartland 308/503 MWF 10:20-11:10am BLOC 149
Chris Gartland 308/504 MWF 11:30-12:20pm BLOC 149
Sherry Gong 304/513 MWF 9:10-10:00am BLOC 128
Sherry Gong 304/515 MWF 8:00-8:50am BLOC 128
Jean-Luc Guermond 602/600 TR 2:20-3:35pm BLOC 110
Jean-Luc Guermond 661/600 TR 3:55-5:10pm BLOC 110
Samuel Harris 470/503 MWF 9:10-10:00am BLOC 117
Alexandru Hening 411/200 TR 8:00-9:15am RICH 114
Alexandru Hening 411/501 TR 8:00-9:15am RICH 114
Douglas Hensley 490/500 MW 4:10-5:25pm BLOC 123
Douglas Hensley 311/504 MWF 9:10-10:00am RICH 114
Douglas Hensley 311/506 MWF 10:20-11:10am RICH 114
Amanda N. Hoisington 140/701 MWF 9:10-10:00am Meeting Online ONLINE
Wei-Cheng Huang 140/512 TR 3:55-5:10pm RICH 114
Robert Rahm Jr. 308/514 MWF 1:50-2:40pm RICH 114
Robert Rahm Jr. 308/515 MWF 3:00-3:50pm RICH 114
Robert Rahm Jr. 151/537 MWF 11:30-12:20pm BLOC 169
T 8:25-9:15am BLOC 121
R 8:25-9:15am BLOC 121
Robert Rahm Jr. 151/538 MWF 11:30-12:20pm BLOC 169
T 12:45-1:35pm BLOC 121
R 12:45-1:35pm BLOC 121
Robert Rahm Jr. 151/539 MWF 11:30-12:20pm BLOC 169
T 11:10-12:00pm BLOC 122
R 11:10-12:00pm Haynes Engineering Building 134
Robert Rahm Jr. 602/699   TBA Meeting Online ONLINE
Robert Rahm Jr. 602/700   TBA Meeting Online ONLINE
Joe E. Kahlig 251/503 TR 3:55-5:10pm HELD 109
Joe E. Kahlig 251/509 TR 11:10-12:25pm HELD 113
Joe E. Kahlig 251/511 TR 2:20-3:35pm HELD 113
Joe E. Kahlig 251/517 TR 9:35-10:50am HELD 113
Kendra R. Kilmer 147/501 TR 8:00-9:15am Innovative Learning Classroom 112
MF 9:10-10:00am Haynes Engineering Building 136
Kendra R. Kilmer 147/502 TR 8:00-9:15am Innovative Learning Classroom 112
MF 10:20-11:10am Haynes Engineering Building 136
Kendra R. Kilmer 147/503 TR 8:00-9:15am Innovative Learning Classroom 112
MF 11:30-12:20pm Haynes Engineering Building 134
Kendra R. Kilmer 147/504 TR 11:10-12:25pm BLOC 166
MF 11:30-12:20pm BLOC 123
Kendra R. Kilmer 147/505 TR 11:10-12:25pm BLOC 166
MF 12:40-1:30pm BLOC 160
Kendra R. Kilmer 147/506 TR 11:10-12:25pm BLOC 166
MF 3:00-3:50pm BLOC 160
Kendra R. Kilmer 147/507 TR 12:45-2:00pm BLOC 166
MF 11:30-12:20pm Haynes Engineering Building 136
Kendra R. Kilmer 147/508 TR 12:45-2:00pm BLOC 166
MF 12:40-1:30pm Haynes Engineering Building 136
Kendra R. Kilmer 147/509 TR 12:45-2:00pm BLOC 166
MF 1:50-2:40pm Haynes Engineering Building 136
Kendra R. Kilmer 147/510 TR 2:20-3:35pm BLOC 166
MF 8:00-8:50am BLOC 164
Kendra R. Kilmer 147/511 TR 2:20-3:35pm BLOC 166
MF 9:10-10:00am BLOC 164
Kendra R. Kilmer 147/512 TR 2:20-3:35pm BLOC 166
MF 10:20-11:10am BLOC 133
Joung D. Kim 152/513 TR 9:35-10:50am HELD 109
M 1:50-2:40pm Haynes Engineering Building 222
W 1:50-2:40pm Haynes Engineering Building 222
Joung D. Kim 152/514 TR 9:35-10:50am HELD 109
M 3:00-3:50pm Haynes Engineering Building 222
W 3:00-3:50pm Haynes Engineering Building 223
Joung D. Kim 152/515 TR 9:35-10:50am HELD 109
M 4:10-5:00pm Haynes Engineering Building 222
W 4:10-5:00pm Haynes Engineering Building 222
Joung D. Kim 152/516 TR 11:10-12:25pm HELD 109
M 8:00-8:50am Haynes Engineering Building 134
W 8:00-8:50am Haynes Engineering Building 222
Joung D. Kim 152/517 TR 11:10-12:25pm HELD 109
M 9:10-10:00am Haynes Engineering Building 222
W 9:10-10:00am Haynes Engineering Building 222
Joung D. Kim 152/518 TR 11:10-12:25pm HELD 109
M 10:20-11:10am Haynes Engineering Building 222
W 10:20-11:10am Haynes Engineering Building 222
Joung D. Kim 152/522 TR 12:45-2:00pm HELD 109
M 11:30-12:20pm Haynes Engineering Building 223
W 11:30-12:20pm Haynes Engineering Building 223
Joung D. Kim 152/523 TR 12:45-2:00pm HELD 109
M 12:40-1:30pm Haynes Engineering Building 223
W 12:40-1:30pm Haynes Engineering Building 223
Joung D. Kim 152/524 TR 12:45-2:00pm HELD 109
M 1:50-2:40pm Haynes Engineering Building 223
W 1:50-2:40pm Haynes Engineering Building 223
Joung D. Kim 151/525 MWF 1:50-2:40pm HELD 107
T 8:25-9:15am BLOC 128
R 8:25-9:15am BLOC 128
Joung D. Kim 151/526 MWF 1:50-2:40pm HELD 107
T 9:35-10:25am BLOC 123
R 9:35-10:25am BLOC 123
Joung D. Kim 151/527 MWF 1:50-2:40pm HELD 107
T 12:45-1:35pm Haynes Engineering Building 134
R 12:45-1:35pm Haynes Engineering Building 134
Jeffrey Kuan 409/501 MWF 1:50-2:40pm BLOC 149
Peter Kuchment 689/601 MW 5:35-6:50pm BLOC 150
Joseph Landsberg 689/603 MWF 9:10-10:00am BLOC 120
David Larson 446/200 TR 11:10-12:25pm BLOC 126
David Larson 446/500 TR 11:10-12:25pm BLOC 126
Sang R. Lee 151/504 MWF 9:10-10:00am HELD 107
T 12:45-1:35pm BLOC 124
R 12:45-1:35pm Haynes Engineering Building 136
Sang R. Lee 151/505 MWF 9:10-10:00am HELD 107
T 2:20-3:10pm BLOC 124
R 2:20-3:10pm Haynes Engineering Building 136
Sang R. Lee 151/506 MWF 9:10-10:00am HELD 107
T 3:55-4:45pm BLOC 124
R 3:55-4:45pm BLOC 124
Jong Jun Lee 308/509 MWF 8:00-8:50am BLOC 149
Jong Jun Lee 308/510 MWF 9:10-10:00am BLOC 149
Sang R. Lee 151/513 MWF 10:20-11:10am HELD 107
T 2:20-3:10pm BLOC 163
R 2:20-3:10pm BLOC 163
Sang R. Lee 151/514 MWF 10:20-11:10am HELD 107
T 3:55-4:45pm BLOC 128
R 3:55-4:45pm BLOC 128
Sang R. Lee 151/515 MWF 10:20-11:10am HELD 107
T 5:05-5:55pm BLOC 128
R 5:05-5:55pm BLOC 128
Sang R. Lee 151/522 MWF 12:40-1:30pm BLOC 169
T 8:25-9:15am BLOC 133
R 8:25-9:15am BLOC 133
Sang R. Lee 151/523 MWF 12:40-1:30pm BLOC 169
T 11:10-12:00pm BLOC 160
R 11:10-12:00pm BLOC 160
Sang R. Lee 151/524 MWF 12:40-1:30pm BLOC 169
T 12:45-1:35pm BLOC 160
R 12:45-1:35pm BLOC 160
Jong Jun Lee 689/602 MWF 11:30-12:20pm BLOC 120
Sang R. Lee 396/930 W 11:30-12:20pm BLOC 123
Chunyang Liao 140/518 TR 3:55-5:10pm BLOC 169
Zaifeng Lin 168/500 MWF 10:20-11:10am HELD 109
Kung Ching Lin 251/502 TR 2:20-3:35pm HELD 109
Kung Ching Lin 251/510 TR 12:45-2:00pm HELD 113
Yuqing Lin 251/516 TR 8:00-9:15am BLOC 166
Wencai Liu 171/502 TR 8:00-9:15am BLOC 163
Wencai Liu 308/517 TR 9:35-10:50am RICH 114
Chun-Hung Liu 613/600 TR 9:35-10:50am BLOC 110
Bret J. Lockhart 151/540 MWF 8:00-8:50am Innovative Learning Classroom 111
T 2:20-3:10pm BLOC 126
R 2:20-3:10pm BLOC 126
Bret J. Lockhart 151/541 MWF 8:00-8:50am Innovative Learning Classroom 111
T 3:55-4:45pm BLOC 126
R 3:55-4:45pm BLOC 126
Bret J. Lockhart 151/542 MWF 8:00-8:50am Innovative Learning Classroom 111
T 5:05-5:55pm BLOC 126
R 5:05-5:55pm BLOC 126
Bret J. Lockhart 151/543 MWF 8:00-8:50am Innovative Learning Classroom 111
T 2:20-3:10pm BLOC 121
R 2:20-3:10pm Haynes Engineering Building 134
Bret J. Lockhart 151/544 MWF 8:00-8:50am Innovative Learning Classroom 111
T 3:55-4:45pm Haynes Engineering Building 222
R 3:55-4:45pm Haynes Engineering Building 222
Bret J. Lockhart 151/545 MWF 8:00-8:50am Innovative Learning Classroom 111
T 5:05-5:55pm Haynes Engineering Building 222
R 5:05-5:55pm Haynes Engineering Building 222
Bret J. Lockhart 151/546 MWF 8:00-8:50am Innovative Learning Classroom 111
R 8:25-9:15am BLOC 122
T 8:25-9:15am BLOC 126
Bret J. Lockhart 151/547 MWF 8:00-8:50am Innovative Learning Classroom 111
R 9:35-10:25am BLOC 122
T 9:35-10:25am BLOC 126
Bret J. Lockhart 151/548 MWF 8:00-8:50am Innovative Learning Classroom 111
T 11:10-12:00pm BLOC 123
R 11:10-12:00pm BLOC 123
Bret J. Lockhart 151/549 MWF 9:10-10:00am Innovative Learning Classroom 111
T 2:20-3:10pm Haynes Engineering Building 223
R 2:20-3:10pm Haynes Engineering Building 223
Bret J. Lockhart 151/550 MWF 9:10-10:00am Innovative Learning Classroom 111
T 3:55-4:45pm Haynes Engineering Building 223
R 3:55-4:45pm Haynes Engineering Building 223
Bret J. Lockhart 151/551 MWF 9:10-10:00am Innovative Learning Classroom 111
T 5:05-5:55pm Haynes Engineering Building 223
R 5:05-5:55pm Haynes Engineering Building 223
Bret J. Lockhart 151/552 MWF 9:10-10:00am Innovative Learning Classroom 111
T 8:25-9:15am BLOC 122
R 8:25-9:15am Haynes Engineering Building 134
Bret J. Lockhart 151/553 MWF 9:10-10:00am Innovative Learning Classroom 111
T 9:35-10:25am BLOC 122
R 9:35-10:25am Haynes Engineering Building 134
Bret J. Lockhart 151/554 MWF 9:10-10:00am Innovative Learning Classroom 111
T 12:45-1:35pm Haynes Engineering Building 223
R 12:45-1:35pm Haynes Engineering Building 223
Bret J. Lockhart 151/555 MWF 9:10-10:00am Innovative Learning Classroom 111
T 8:25-9:15am Haynes Engineering Building 223
R 8:25-9:15am Haynes Engineering Building 223
Bret J. Lockhart 151/556 MWF 9:10-10:00am Innovative Learning Classroom 111
T 9:35-10:25am Haynes Engineering Building 223
R 9:35-10:25am Haynes Engineering Building 223
Bret J. Lockhart 151/557 MWF 9:10-10:00am Innovative Learning Classroom 111
T 11:10-12:00pm Haynes Engineering Building 223
R 11:10-12:00pm Haynes Engineering Building 223
Bret J. Lockhart 151/558 MWF 11:30-12:20pm HELD 109
T 2:20-3:10pm BLOC 161
R 2:20-3:10pm BLOC 161
Bret J. Lockhart 151/559 MWF 11:30-12:20pm HELD 109
T 3:55-4:45pm BLOC 107
R 3:55-4:45pm BLOC 107
Bret J. Lockhart 151/560 MWF 11:30-12:20pm HELD 109
T 5:05-5:55pm BLOC 107
R 5:05-5:55pm BLOC 107
Matthias Maier 437/500 TR 2:20-3:35pm BLOC 122
F 11:30-12:20pm BLOC 163
Matthias Maier 610/600 TR 3:55-5:10pm BLOC 122
David J. Manuel 140/503 TR 12:45-2:00pm HELD 100
David J. Manuel 140/504 TR 2:20-3:35pm HELD 100
Mohamad R. Masri 323/200 TR 2:20-3:35pm BLOC 123
Mohamad R. Masri 300/906 TR 12:45-2:00pm BLOC 123
Rodrigo Matos 323/501 MW 4:10-5:25pm BLOC 133
Rodrigo Matos 311/505 MWF 3:00-3:50pm BLOC 133
Laura Matusevich 304/505 MWF 1:50-2:40pm BLOC 128
Laura Matusevich 304/509 MWF 11:30-12:20pm BLOC 133
Shuang Ming 323/502 TR 2:20-3:35pm BLOC 160
Shuang Ming 304/512 TR 12:45-2:00pm BLOC 128
Francis Narcowich 641/600 MWF 10:20-11:10am BLOC 123
Volodymyr Nekrashevych 304/200 MWF 10:20-11:10am BLOC 128
Volodymyr Nekrashevych 304/501 MWF 10:20-11:10am BLOC 128
Volodymyr Nekrashevych 304/502 MWF 11:30-12:20pm BLOC 128
Tung Nguyen 311/501 TR 12:45-2:00pm BLOC 149
Hugo Olvera 140/M01 MWF 9:10-10:00am Higher Education Centr McAllen 115
Hugo Olvera 150/M01 MWF 11:30-12:20pm Higher Education Centr McAllen 115
T 11:10-12:00pm Higher Education Centr McAllen 115
Constantin Onica 151/501 MWF 1:50-2:40pm BLOC 166
T 8:25-9:15am BLOC 124
R 8:25-9:15am Haynes Engineering Building 136
Constantin Onica 152/501 MWF 11:30-12:20pm BLOC 166
T 8:25-9:15am Haynes Engineering Building 222
R 8:25-9:15am Haynes Engineering Building 222
Constantin Onica 151/502 MWF 1:50-2:40pm BLOC 166
T 9:35-10:25am BLOC 124
R 9:35-10:25am Haynes Engineering Building 136
Constantin Onica 152/502 MWF 11:30-12:20pm BLOC 166
T 9:35-10:25am Haynes Engineering Building 222
R 9:35-10:25am Haynes Engineering Building 222
Constantin Onica 151/503 MWF 1:50-2:40pm BLOC 166
T 11:10-12:00pm BLOC 124
R 11:10-12:00pm Haynes Engineering Building 136
Constantin Onica 152/503 MWF 11:30-12:20pm BLOC 166
T 11:10-12:00pm Haynes Engineering Building 222
R 11:10-12:00pm Haynes Engineering Building 222
Constantin Onica 152/504 MWF 12:40-1:30pm BLOC 166
R 8:25-9:15am BLOC 126
T 8:25-9:15am Haynes Engineering Building 136
Constantin Onica 152/505 MWF 12:40-1:30pm BLOC 166
R 9:35-10:25am BLOC 126
T 9:35-10:25am Haynes Engineering Building 136
Constantin Onica 152/506 MWF 12:40-1:30pm BLOC 166
R 11:10-12:00pm BLOC 124
T 11:10-12:00pm Haynes Engineering Building 136
Patrick J. Orchard 142/503 TR 12:45-2:00pm ILSB 1105
Patrick J. Orchard 142/504 TR 2:20-3:35pm ILSB 1105
Roberto Hernandez Palomares 251/520 MWF 9:10-10:00am HELD 113
Roberto Hernandez Palomares 251/521 MWF 10:20-11:10am HELD 113
Matthew Papanikolas 472/200 MWF 12:40-1:30pm BLOC 164
Matthew Papanikolas 472/500 MWF 12:40-1:30pm BLOC 164
Josiah M. Park 470/504 TR 3:55-5:10pm BLOC 166
Rosanna Pearlstein 221/502 MWF 12:40-1:30pm BLOC 117
Rosanna Pearlstein 221/503 MWF 9:10-10:00am BLOC 161
Rosanna Pearlstein 251/508 MWF 8:00-8:50am BLOC 169
Guergana Petrova 417/500 TR 11:10-12:25pm BLOC 163
W 1:50-2:40pm BLOC 164
Guergana Petrova 660/699   TBA Meeting Online ONLINE
Guergana Petrova 660/700   TBA Meeting Online ONLINE
Bojan Popov 412/200 MWF 10:20-11:10am BLOC 164
Bojan Popov 412/501 MWF 10:20-11:10am BLOC 164
Bojan Popov 304/514 MWF 9:10-10:00am BLOC 133
Heather L. Ramsey 325/501 MWF 10:20-11:10am BLOC 117
Heather L. Ramsey 325/502 MWF 11:30-12:20pm BLOC 117
Kamran Reihani 308/508 TR 11:10-12:25pm RICH 114
Kamran Reihani 308/516 TR 12:45-2:00pm RICH 114
Kamran Reihani 601/602 TR 3:55-5:10pm BLOC 117
Alexander Roiterchtein 304/503 TR 11:10-12:25pm BLOC 133
Alexander Roiterchtein 304/504 TR 12:45-2:00pm BLOC 133
Alexander Roiterchtein 304/506 TR 2:20-3:35pm BLOC 128
Joseph Rojas 415/200 TR 3:55-5:10pm BLOC 148
Joseph Rojas 411/502 TR 2:20-3:35pm BLOC 117
Eric Rowell 653/600 MWF 11:30-12:20pm BLOC 110
Vincent Schielack 375/500 T 6:15-9:00pm BLOC 160
Vincent Schielack 403/500 M 6:15-9:00pm BLOC 160
Vincent Schielack 367/501 MW 4:10-5:25pm BLOC 161
Thomas Schlumprecht 655/600 MWF 1:50-2:40pm BLOC 110
Todd W. Schrader 151/507 TR 2:20-3:35pm HELD 107
M 11:30-12:20pm BLOC 124
W 11:30-12:20pm BLOC 124
Todd W. Schrader 151/508 TR 2:20-3:35pm HELD 107
M 12:40-1:30pm BLOC 124
W 12:40-1:30pm BLOC 124
Todd W. Schrader 151/509 TR 2:20-3:35pm HELD 107
M 1:50-2:40pm BLOC 124
W 1:50-2:40pm BLOC 124
Todd W. Schrader 151/528 TR 8:00-9:15am Innovative Learning Classroom 111
M 9:10-10:00am BLOC 163
W 9:10-10:00am BLOC 163
Todd W. Schrader 151/529 TR 8:00-9:15am Innovative Learning Classroom 111
M 10:20-11:10am BLOC 160
W 10:20-11:10am BLOC 160
Todd W. Schrader 151/530 TR 8:00-9:15am Innovative Learning Classroom 111
M 11:30-12:20pm BLOC 160
W 11:30-12:20pm BLOC 160
Todd W. Schrader 151/531 TR 8:00-9:15am Innovative Learning Classroom 111
M 8:00-8:50am BLOC 122
W 8:00-8:50am BLOC 122
Todd W. Schrader 151/532 TR 8:00-9:15am Innovative Learning Classroom 111
M 9:10-10:00am BLOC 122
W 9:10-10:00am BLOC 122
Todd W. Schrader 151/533 TR 8:00-9:15am Innovative Learning Classroom 111
M 10:20-11:10am BLOC 122
W 10:20-11:10am BLOC 122
Todd W. Schrader 151/534 TR 8:00-9:15am Innovative Learning Classroom 111
M 11:30-12:20pm BLOC 122
W 11:30-12:20pm BLOC 122
Todd W. Schrader 151/535 TR 8:00-9:15am Innovative Learning Classroom 111
M 12:40-1:30pm BLOC 122
W 12:40-1:30pm BLOC 122
Todd W. Schrader 151/536 TR 8:00-9:15am Innovative Learning Classroom 111
M 1:50-2:40pm BLOC 122
W 1:50-2:40pm BLOC 122
Todd W. Schrader 151/561 TR 9:35-10:50am Innovative Learning Classroom 111
M 11:30-12:20pm BLOC 163
W 11:30-12:20pm BLOC 163
Todd W. Schrader 151/562 TR 9:35-10:50am Innovative Learning Classroom 111
M 12:40-1:30pm BLOC 133
W 12:40-1:30pm BLOC 133
Todd W. Schrader 151/563 TR 9:35-10:50am Innovative Learning Classroom 111
M 1:50-2:40pm BLOC 133
W 1:50-2:40pm BLOC 133
Todd W. Schrader 151/564 TR 9:35-10:50am Innovative Learning Classroom 111
M 8:00-8:50am BLOC 126
W 8:00-8:50am BLOC 126
Todd W. Schrader 151/565 TR 9:35-10:50am Innovative Learning Classroom 111
M 9:10-10:00am BLOC 126
W 9:10-10:00am BLOC 126
Todd W. Schrader 151/566 TR 9:35-10:50am Innovative Learning Classroom 111
M 10:20-11:10am BLOC 126
W 10:20-11:10am BLOC 126
Todd W. Schrader 151/567 TR 9:35-10:50am Innovative Learning Classroom 111
M 11:30-12:20pm BLOC 126
W 11:30-12:20pm BLOC 126
Todd W. Schrader 151/568 TR 9:35-10:50am Innovative Learning Classroom 111
M 12:40-1:30pm BLOC 126
W 12:40-1:30pm BLOC 126
Todd W. Schrader 151/569 TR 9:35-10:50am Innovative Learning Classroom 111
M 1:50-2:40pm BLOC 126
W 1:50-2:40pm BLOC 126
Sinjini Sengupta 251/522 MW 4:10-5:25pm BLOC 149
Sinjini Sengupta 140/540 MWF 12:40-1:30pm HELD 100
Sinjini Sengupta 140/541 MWF 1:50-2:40pm HELD 100
Sinjini Sengupta 140/841 MWF 1:50-2:40pm HELD 100
Oksana Shatalov 689/699   TBA Meeting Online ONLINE
Oksana Shatalov 689/700   TBA Meeting Online ONLINE
Oksana Shatalov 300/902 TR 9:35-10:50am BLOC 148
Oksana Shatalov 300/905 TR 11:10-12:25pm BLOC 148
Anne J. Shiu 300/901 MWF 9:10-10:00am BLOC 148
Roger Smith 407/500 TR 3:55-5:10pm BLOC 164
Roger Smith 172/501 TR 12:45-2:00pm BLOC 164
Roger Smith 172/502 TR 9:35-10:50am BLOC 163
Frank Sottile 666/600 MWF 10:20-11:10am Blocker 306
Frank Sottile 300/970 MWF 11:30-12:20pm BLOC 148
Peter Stiller 470/200 TR 11:10-12:25pm BLOC 117
Peter Stiller 470/501 TR 11:10-12:25pm BLOC 117
Peter Stiller 470/502 TR 12:45-2:00pm BLOC 117
Emil Straube 171/501 MWF 10:20-11:10am BLOC 161
Peyam Tabrizian 251/501 MWF 12:40-1:30pm HELD 111
Peyam Tabrizian 409/502 TR 12:45-2:00pm BLOC 104
Peyam Tabrizian 251/512 MWF 1:50-2:40pm HELD 111
Steven Taliaferro 601/601 MWF 12:40-1:30pm BLOC 163
Edriss S. Titi 689/604 TR 11:10-12:25pm BLOC 624
Garrett Tresch 140/519 TR 8:00-9:15am HELD 107
John Treuer 251/504 TR 8:00-9:15am BLOC 169
John Treuer 251/505 TR 9:35-10:50am BLOC 169
Jessica G. Tripode 150/501 TR 12:45-2:00pm Innovative Learning Classroom 111
M 8:00-8:50am BLOC 121
W 8:00-8:50am BLOC 121
Jessica G. Tripode 150/502 TR 12:45-2:00pm Innovative Learning Classroom 111
M 9:10-10:00am BLOC 123
W 9:10-10:00am BLOC 123
Jessica G. Tripode 150/503 TR 12:45-2:00pm Innovative Learning Classroom 111
M 10:20-11:10am BLOC 163
W 10:20-11:10am BLOC 163
Jessica G. Tripode 150/504 TR 12:45-2:00pm Innovative Learning Classroom 111
M 3:00-3:50pm BLOC 163
W 3:00-3:50pm BLOC 163
Jessica G. Tripode 150/505 TR 12:45-2:00pm Innovative Learning Classroom 111
M 4:10-5:00pm BLOC 163
W 4:10-5:00pm BLOC 163
Jessica G. Tripode 150/506 TR 12:45-2:00pm Innovative Learning Classroom 111
M 5:20-6:10pm BLOC 163
W 5:20-6:10pm BLOC 163
Jessica G. Tripode 150/507 TR 12:45-2:00pm Innovative Learning Classroom 111
M 3:00-3:50pm BLOC 126
W 3:00-3:50pm BLOC 126
Jessica G. Tripode 150/508 TR 12:45-2:00pm Innovative Learning Classroom 111
M 4:10-5:00pm BLOC 126
W 4:10-5:00pm BLOC 126
Jessica G. Tripode 150/509 TR 12:45-2:00pm Innovative Learning Classroom 111
M 5:20-6:10pm BLOC 126
W 5:20-6:10pm BLOC 126
Jessica G. Tripode 150/510 TR 2:20-3:35pm Innovative Learning Classroom 111
M 8:00-8:50am BLOC 160
W 8:00-8:50am BLOC 160
Jessica G. Tripode 150/511 TR 2:20-3:35pm Innovative Learning Classroom 111
M 9:10-10:00am BLOC 160
W 9:10-10:00am BLOC 160
Jessica G. Tripode 150/512 TR 2:20-3:35pm Innovative Learning Classroom 111
M 11:30-12:20pm BLOC 121
W 11:30-12:20pm BLOC 121
Jessica G. Tripode 150/513 TR 11:10-12:25pm BLOC 169
M 12:40-1:30pm BLOC 148
W 12:40-1:30pm BLOC 148
Jessica G. Tripode 150/514 TR 11:10-12:25pm BLOC 169
M 3:00-3:50pm BLOC 169
W 3:00-3:50pm BLOC 169
Jessica G. Tripode 150/515 TR 11:10-12:25pm BLOC 169
M 4:10-5:00pm BLOC 169
W 4:10-5:00pm BLOC 169
Jessica G. Tripode 150/519 TR 2:20-3:35pm Innovative Learning Classroom 111
M 8:00-8:50am Haynes Engineering Building 223
W 8:00-8:50am Haynes Engineering Building 223
Jessica G. Tripode 150/520 TR 2:20-3:35pm Innovative Learning Classroom 111
M 9:10-10:00am Haynes Engineering Building 223
W 9:10-10:00am Haynes Engineering Building 223
Jessica G. Tripode 150/521 TR 2:20-3:35pm Innovative Learning Classroom 111
M 10:20-11:10am Haynes Engineering Building 223
W 10:20-11:10am Haynes Engineering Building 223
Jessica G. Tripode 150/522 TR 2:20-3:35pm Innovative Learning Classroom 111
M 3:00-3:50pm Haynes Engineering Building 136
W 3:00-3:50pm Haynes Engineering Building 136
Jessica G. Tripode 150/523 TR 2:20-3:35pm Innovative Learning Classroom 111
M 4:10-5:00pm Haynes Engineering Building 136
W 4:10-5:00pm Haynes Engineering Building 136
Jessica G. Tripode 150/524 TR 2:20-3:35pm Innovative Learning Classroom 111
M 5:45-6:35pm BLOC 121
W 5:45-6:35pm BLOC 121
Paul VanKoughnett 311/503 TR 3:55-5:10pm BLOC 133
Paul VanKoughnett 311/507 TR 2:20-3:35pm BLOC 133
Mariya Vorobets 307/500 TR 9:35-10:50am HELD 107
Yaroslav Vorobets 415/501 MWF 1:50-2:40pm BLOC 117
Mariya Vorobets 251/506 TR 11:10-12:25pm HELD 107
Mariya Vorobets 251/507 TR 12:45-2:00pm HELD 107
Yaroslav Vorobets 662/699   TBA Meeting Online ONLINE
Yaroslav Vorobets 662/700   TBA Meeting Online ONLINE
Jinmin Wang 251/513 MWF 11:30-12:20pm HELD 113
Jinmin Wang 251/514 MWF 12:40-1:30pm HELD 113
Kristopher L. Watkins 140/511 MWF 12:40-1:30pm HELD 107
Kristopher L. Watkins 140/514 MW 4:10-5:25pm BLOC 166
Kristopher L. Watkins 140/515 MWF 10:20-11:10am HELD 100
Kristopher L. Watkins 140/516 MWF 11:30-12:20pm HELD 100
Kristopher L. Watkins 140/811 MWF 12:40-1:30pm HELD 107
Alexander L. Weygandt 167/501 MWF 9:10-10:00am HELD 111
Jennifer G. Whitfield 140/501 MWF 12:40-1:30pm Innovative Learning Classroom 224
Jennifer G. Whitfield 140/502 MWF 1:50-2:40pm Innovative Learning Classroom 224
Jennifer G. Whitfield 140/510 MWF 9:10-10:00am HELD 109
Jennifer G. Whitfield 140/520 TR 12:45-2:00pm BLOC 102
Jennifer G. Whitfield 140/537 MWF 11:30-12:20pm Innovative Learning Classroom 229
Jennifer G. Whitfield 140/801 MWF 12:40-1:30pm Innovative Learning Classroom 224
Jennifer G. Whitfield 140/802 MWF 1:50-2:40pm Innovative Learning Classroom 224
Stephan Wojtowytsch 609/600 MW 4:10-5:25pm BLOC 128
T 3:55-4:45pm BLOC 121
Zhizhang Xie 636/600 TR 11:10-12:25pm Blocker 506A
Thomas J. Yahl 168/502 TR 9:35-10:50am BLOC 166
Huafei Yan 431/200 MWF 1:50-2:40pm BLOC 163
Huafei Yan 431/500 MWF 1:50-2:40pm BLOC 163
Huafei Yan 302/501 TR 8:00-9:15am BLOC 117
Tian Yang 308/200 MWF 1:50-2:40pm BLOC 121
Philip Yasskin 171/503 MWF 11:30-12:20pm BLOC 161
Philip Yasskin 221/504 MWF 12:40-1:30pm BLOC 161
Philip Yasskin 221/505 MWF 1:50-2:40pm BLOC 161
Matthew Young 662/601 MW 2:20-3:35pm BLOC 624
Byeongsu Yu 167/503 MWF 1:50-2:40pm Innovative Learning Classroom 237
Byeongsu Yu 167/803 MWF 1:50-2:40pm Innovative Learning Classroom 237
Igor Zelenko 308/201 TR 11:10-12:25pm BLOC 161
Igor Zelenko 623/600 TR 9:35-10:50am BLOC 160
Jianxin Zhou 651/600 TR 12:45-2:00pm BLOC 122
TBA 140/505 MWF 1:50-2:40pm HELD 109
TBA 142/506 MWF 3:00-3:50pm BLOC 166
TBA 140/522 MWF 12:40-1:30pm BLOC 149
TBA 140/523 TR 3:55-5:10pm HELD 113