Skip to content
Texas A&M University
Mathematics

MATH Courses by Instructor - Fall 2019

List of courses by instructor
Instructor Course
Section
Lecture TA Recitation/Computer Lab
Angela Joyce Allen 142/505 MWF 11:30-12:20pm HECC 203
Angela Joyce Allen 142/506 MWF 12:40-1:30pm HECC 203
Michael Anshelevich 323/200 TR 11:10-12:25pm BLOC 624
Michael Anshelevich 323/501 TR 2:20-3:35pm BLOC 163
Benjamin Aurispa 147/501 TR 2:20-3:35pm HELD 113
Sheagan John MW 8:00-8:50am BLOC 121
Benjamin Aurispa 147/502 TR 2:20-3:35pm HELD 113
Sheagan John MW 12:40-1:30pm Francis Hall 112
Benjamin Aurispa 147/503 TR 2:20-3:35pm HELD 113
Sheagan John MW 3:00-3:50pm LAAH 467
Benjamin Aurispa 147/506 TR 11:10-12:25pm HELD 113
Joseph Torres MW 10:20-11:10am Glasscock Building 008
Benjamin Aurispa 147/510 TR 11:10-12:25pm HELD 113
Joseph Torres MW 11:30-12:20pm ARCC 205
Benjamin Aurispa 147/511 TR 11:10-12:25pm HELD 113
Joseph Torres MW 1:50-2:40pm BLOC 148
Guy Battle 251/516 TR 8:00-9:15am BLOC 169
Guy Battle 602/600 TR 2:20-3:35pm BLOC 121
Florent P Baudier 300/901 MWF 9:10-10:00am BLOC 148
Florent P Baudier 300/903 MWF 10:20-11:10am BLOC 148
Gregory Berkolaiko 425/500 TR 9:35-10:50am BLOC 161
Gregory Berkolaiko 425/501 TR 11:10-12:25pm BLOC 161
Saikat Biswas 152/M01 TR 12:45-2:00pm Higher Education Centr McAllen 119
M 1:50-2:40pm Higher Education Centr McAllen 119
Saikat Biswas 251/M01 MWF 8:00-8:50am Higher Education Centr McAllen 222
Saikat Biswas 308/M01 TR 9:35-10:50am Higher Education Centr McAllen 320
Harold Boas 650/600 MWF 12:40-1:30pm BLOC 163
Irina Bobkova 171/502 TR 9:35-10:50am BLOC 164
W 11:30-12:20pm Haynes Engineering Building 136
Irina Bobkova 171/505 TR 11:10-12:25pm BLOC 164
W 8:00-8:50am BLOC 164
Kathryn Lynn Bollinger 140/508 TR 12:45-2:00pm BLOC 166
Kathryn Lynn Bollinger 140/513 TR 11:10-12:25pm BLOC 166
Andrea Bonito 609/700   TBA TBA
TBA
Robert Booth 251/506 TR 11:10-12:25pm BLOC 169
Robert Booth 251/507 TR 12:45-2:00pm BLOC 169
Itshak Borosh 309/501 TR 2:20-3:35pm BLOC 160
Itshak Borosh 311/501 TR 11:10-12:25pm BLOC 117
Blake Joseph Boudreaux 141/501 TR 3:55-5:10pm Oceanography & Meteorology 103
Michael P Brannan 308/513 T 2:20-3:35pm BLOC 128
R 2:20-3:35pm BLOC 128
Michael P Brannan 663/600 TR 11:10-12:25pm BLOC 628
Justin Colt Cantu 148/501 TR 2:20-3:35pm HECC 204
Thomas Yahl MW 12:40-1:30pm Haynes Engineering Building 137
Justin Colt Cantu 148/502 TR 2:20-3:35pm HECC 204
Thomas Yahl MW 1:50-2:40pm YMCA Building 115
Justin Colt Cantu 148/503 TR 2:20-3:35pm HECC 204
Thomas Yahl MW 3:00-3:50pm RICH 114
Justin Colt Cantu 151/528 TR 9:35-10:50am HELD 113
Mingyu Liu M 8:00-8:50am BLOC 122
W 8:00-8:50am Haynes Engineering Building 136
Justin Colt Cantu 151/529 TR 9:35-10:50am HELD 113
Mingyu Liu M 9:10-10:00am BLOC 126
W 9:10-10:00am Haynes Engineering Building 223
Justin Colt Cantu 151/530 TR 9:35-10:50am HELD 113
Mingyu Liu M 10:20-11:10am BLOC 126
W 10:20-11:10am Haynes Engineering Building 223
Justin Colt Cantu 151/531 TR 8:00-9:15am HELD 113
Jingya Yan M 9:10-10:00am BLOC 123
W 9:10-10:00am Haynes Engineering Building 134
Justin Colt Cantu 151/532 TR 8:00-9:15am HELD 113
Jingya Yan M 10:20-11:10am BLOC 124
W 10:20-11:10am Haynes Engineering Building 222
Justin Colt Cantu 151/533 TR 8:00-9:15am HELD 113
Jingya Yan M 11:30-12:20pm BLOC 124
W 11:30-12:20pm Haynes Engineering Building 222
Justin Colt Cantu 151/558 TR 11:10-12:25pm HELD 107
Zhaobidan Feng M 12:40-1:30pm BLOC 126
W 12:40-1:30pm Haynes Engineering Building 223
Justin Colt Cantu 151/559 TR 11:10-12:25pm HELD 107
Zhaobidan Feng M 4:10-5:00pm BLOC 123
W 4:10-5:00pm Haynes Engineering Building 134
Justin Colt Cantu 151/560 TR 11:10-12:25pm HELD 107
Zhaobidan Feng M 5:20-6:10pm BLOC 124
W 5:20-6:10pm Haynes Engineering Building 222
Tamara Anthony Carter 365/501 TR 8:00-9:15am BLOC 117
Tamara Anthony Carter 365/502 TR 9:35-10:50am BLOC 117
Tamara Anthony Carter 167/503 TR 12:45-2:00pm RICH 114
Tamara Anthony Carter 167/803 TR 12:45-2:00pm RICH 114
Vanessa Coffelt 140/509 TR 8:00-9:15am ILSB 1105
Vanessa Coffelt 140/518 TR 12:45-2:00pm Wehner - College of Business 113
Andrew Comech 308/512 T 12:45-2:00pm BLOC 128
R 12:45-2:00pm BLOC 128
Andrew Comech 308/515 TR 9:35-10:50am BLOC 133
Andrew Comech 601/601 TR 8:00-9:15am BLOC 161
Arman R Darbinyan 308/509 MW 3:00-4:15pm BLOC 133
Arman R Darbinyan 308/510 MW 4:30-5:45pm BLOC 133
Prabir Daripa 442/930 TR 12:45-2:00pm BLOC 122
Adam Paul Deaton 141/506 MWF 1:50-2:40pm HELD 111
Jintao Deng 142/509 TR 8:00-9:15am HELD 111
Kenneth Dykema 221/502 T 12:45-1:35pm HELD 107
MWF 10:20-11:10am BLOC 121
Kenneth Dykema 221/503 T 2:20-3:10pm THOM 121
MWF 11:30-12:20pm BLOC 121
Yalchin Efendiev 308/200 TR 11:10-12:25pm BLOC 122
Yalchin Efendiev 308/201 TR 9:35-10:50am BLOC 122
Yalchin Efendiev 664/603 MTWR 4:00-5:00pm BLOC 117
Janice Laurie Epstein 140/700   TBA TBA
Tamas Erdelyi 152/504 MWF 10:20-11:10am HELD 111
Zaifeng Lin T 8:00-8:50am BLOC 163
R 8:00-8:50am BLOC 128
Tamas Erdelyi 152/505 MWF 10:20-11:10am HELD 111
Zaifeng Lin R 9:10-10:00am BLOC 124
T 9:10-10:00am Haynes Engineering Building 222
Tamas Erdelyi 152/506 MWF 10:20-11:10am HELD 111
Zaifeng Lin R 10:20-11:10am BLOC 126
T 10:20-11:10am Haynes Engineering Building 223
Tamas Erdelyi 152/507 MWF 11:30-12:20pm HELD 111
Zonglin Tian R 4:10-5:00pm BLOC 126
T 4:10-5:00pm Haynes Engineering Building 223
Tamas Erdelyi 152/508 MWF 11:30-12:20pm HELD 111
Arpan Pal R 12:40-1:30pm BLOC 123
T 12:40-1:30pm Haynes Engineering Building 134
Tamas Erdelyi 152/509 MWF 11:30-12:20pm HELD 111
Zonglin Tian R 11:30-12:20pm BLOC 126
T 11:30-12:20pm Haynes Engineering Building 223
Tamas Erdelyi 152/510 MWF 12:40-1:30pm HELD 111
Arpan Pal R 8:00-8:50am BLOC 126
T 8:00-8:50am Haynes Engineering Building 223
Tamas Erdelyi 152/511 MWF 12:40-1:30pm HELD 111
Arpan Pal R 9:10-10:00am BLOC 126
T 9:10-10:00am Haynes Engineering Building 223
Tamas Erdelyi 152/512 MWF 12:40-1:30pm HELD 111
Zonglin Tian R 10:20-11:10am BLOC 124
T 10:20-11:10am Haynes Engineering Building 222
Procaccia B Eviatar 409/501 MWF 9:10-10:00am BLOC 160
Procaccia B Eviatar 409/502 MWF 10:20-11:10am BLOC 160
Alexandra Lair Foran 150/531 MWF 10:20-11:10am BLOC 169
Kelly Maluccio T 3:55-4:45pm Haynes Engineering Building 134
Alexandra Lair Foran 150/532 MWF 10:20-11:10am BLOC 169
Kelly Maluccio R 3:55-4:45pm BLOC 110
Alexandra Lair Foran 150/533 MWF 10:20-11:10am BLOC 169
Kelly Maluccio T 5:30-6:20pm BLOC 202
Alexandra Lair Foran 150/534 MWF 10:20-11:10am BLOC 169
Kelly Maluccio R 5:30-6:20pm BLOC 202
Alexandra Lair Foran 150/535 MWF 10:20-11:10am BLOC 169
Kelly Maluccio T 1:50-2:40pm Haynes Engineering Building 222
Alexandra Lair Foran 150/536 MWF 10:20-11:10am BLOC 169
Kelly Maluccio R 1:50-2:40pm BLOC 124
Alexandra Lair Foran 150/543 TR 11:10-12:25pm HELD 111
Bolong Ma M 12:40-1:30pm Haynes Engineering Building 219
Alexandra Lair Foran 150/544 TR 11:10-12:25pm HELD 111
Bolong Ma W 12:40-1:30pm Haynes Engineering Building 219
Alexandra Lair Foran 150/545 TR 11:10-12:25pm HELD 111
Bolong Ma M 1:50-2:40pm CHEM 2122
Alexandra Lair Foran 150/546 TR 11:10-12:25pm HELD 111
Bolong Ma W 1:50-2:40pm CHEN 108
Alexandra Lair Foran 150/547 TR 11:10-12:25pm HELD 111
Bolong Ma M 3:00-3:50pm BLOC 148
Alexandra Lair Foran 150/548 TR 11:10-12:25pm HELD 111
Bolong Ma W 3:00-3:50pm BLOC 202
Alexandra Lair Foran 150/549 MWF 9:10-10:00am BLOC 169
Laura Booton T 12:40-1:30pm Haynes Engineering Building 136
Alexandra Lair Foran 150/550 MWF 9:10-10:00am BLOC 169
Laura Booton R 12:40-1:30pm Haynes Engineering Building 203
Alexandra Lair Foran 150/551 MWF 9:10-10:00am BLOC 169
Laura Booton T 1:50-2:40pm Haynes Engineering Building 136
Alexandra Lair Foran 150/552 MWF 9:10-10:00am BLOC 169
Laura Booton R 1:50-2:40pm Haynes Engineering Building 136
Alexandra Lair Foran 150/553 MWF 9:10-10:00am BLOC 169
Laura Booton T 3:00-3:50pm Haynes Engineering Building 136
Alexandra Lair Foran 150/554 MWF 9:10-10:00am BLOC 169
Laura Booton R 3:00-3:50pm BLOC 110
Simon Foucart 664/601 TR 8:00-9:15am BLOC 148
Stephen Fulling 460/500 MW 4:10-5:25pm BLOC 164
Li Gao 251/510 TR 12:45-2:00pm HELD 109
Li Gao 251/511 TR 2:20-3:35pm HELD 109
Souvik Goswami 311/505 MWF 12:40-1:30pm BLOC 117
Souvik Goswami 311/506 MWF 1:50-2:40pm BLOC 117
John Anthony Griffin 140/519 MW 2:20-3:35pm HELD 105
Rostislav Grigorchuk 415/201 TR 2:20-3:35pm BLOC 161
Rostislav Grigorchuk 415/502 TR 2:20-3:35pm BLOC 161
Rostislav Grigorchuk 415/503 TR 3:55-5:10pm BLOC 161
Jean-Luc Guermond 661/600 TR 2:20-3:35pm BLOC 624
Jean-Luc Guermond 601/603 TR 3:55-5:10pm BLOC 113
Diane Guignard 308/502 MWF 9:10-10:00am BLOC 128
Diane Guignard 308/521 MWF 11:30-12:20pm BLOC 149
Robert Gustafson 366/501 MW 4:10-5:25pm BLOC 149
Robert Gustafson 366/503 TR 3:55-5:10pm BLOC 121
Robert Gustafson 467/900 MWF 10:20-11:10am MPHY 213
Boris Hanin 300/906 TR 12:45-2:00pm BLOC 148
Boris Hanin 300/907 TR 2:20-3:35pm BLOC 148
Alicia D. Harper 251/520 MW 2:20-3:35pm HELD 109
Alicia D. Harper 251/521 MW 4:10-5:25pm HELD 109
Samuel Harris 251/519 TR 2:20-3:35pm HELD 107
Burak Hatinoglu 141/503 MW 4:10-5:25pm HELD 111
Douglas Hensley 490/500 MW 4:10-5:25pm BLOC 203
Douglas Hensley 302/501 TR 12:45-2:00pm RICH 302
Douglas Hensley 311/507 MWF 10:20-11:10am BLOC 202
Irina Holmes 172/501 W 9:10-10:00am BLOC 163
TR 12:45-2:00pm BLOC 164
Irina Holmes 172/502 W 4:10-5:00pm BLOC 121
TR 2:20-3:35pm BLOC 164
Peter Howard 611/600 MWF 11:30-12:20pm BLOC 163
Hussain Ali Taha Ibdah 142/503 MWF 9:10-10:00am HELD 111
Peter A. Jantsch 152/501 MWF 9:10-10:00am HELD 105
Xin Su R 1:50-2:40pm BLOC 126
T 1:50-2:40pm Haynes Engineering Building 223
Peter A. Jantsch 152/502 MWF 9:10-10:00am HELD 105
Xin Su R 3:00-3:50pm BLOC 126
T 3:00-3:50pm Haynes Engineering Building 223
Peter A. Jantsch 152/503 MWF 9:10-10:00am HELD 105
Xin Su R 5:20-6:10pm BLOC 124
T 5:20-6:10pm Haynes Engineering Building 222
Maya Elise Johnson 140/504 TR 3:55-5:10pm Wehner - College of Business 113
Maya Elise Johnson 141/508 TR 2:20-3:35pm Wehner - College of Business 113
William Johnson 655/600 MW 4:10-5:25pm BLOC 160
Robert Rahm Jr. 251/509 TR 11:10-12:25pm HELD 109
Robert Rahm Jr. 251/512 TR 3:55-5:10pm BLOC 169
Robert Rahm Jr. 251/517 TR 9:35-10:50am HELD 107
Joseph Edward Kahlig 151/516 TR 2:20-3:35pm HELD 111
Salih Kilicli M 12:40-1:30pm BLOC 122
W 12:40-1:30pm Haynes Engineering Building 136
Joseph Edward Kahlig 151/517 TR 2:20-3:35pm HELD 111
Salih Kilicli M 1:50-2:40pm BLOC 128
W 1:50-2:40pm Francis Hall 112
Joseph Edward Kahlig 151/518 TR 2:20-3:35pm HELD 111
Salih Kilicli M 3:00-3:50pm BLOC 128
W 3:00-3:50pm Glasscock Building 206
Joseph Edward Kahlig 152/519 TR 9:35-10:50am HELD 109
Chunyang Liao W 9:10-10:00am BLOC 123
M 9:10-10:00am Haynes Engineering Building 134
Joseph Edward Kahlig 152/520 TR 9:35-10:50am HELD 109
Chunyang Liao W 10:20-11:10am BLOC 133
M 10:20-11:10am Haynes Engineering Building 136
Joseph Edward Kahlig 152/521 TR 9:35-10:50am HELD 109
Chunyang Liao W 11:30-12:20pm BLOC 133
M 11:30-12:20pm Haynes Engineering Building 223
Joseph Edward Kahlig 151/555 TR 12:45-2:00pm HELD 111
Xuehan Hu M 1:50-2:40pm BLOC 123
W 1:50-2:40pm Haynes Engineering Building 134
Joseph Edward Kahlig 151/556 TR 12:45-2:00pm HELD 111
Xuehan Hu M 3:00-3:50pm BLOC 124
W 3:00-3:50pm Haynes Engineering Building 222
Joseph Edward Kahlig 151/557 TR 12:45-2:00pm HELD 111
Xuehan Hu M 4:10-5:00pm BLOC 124
W 4:10-5:00pm Haynes Engineering Building 222
Joseph Edward Kahlig 151/570 TR 3:55-5:10pm HELD 111
Wei-Cheng Huang M 9:10-10:00am BLOC 133
W 9:10-10:00am Oceanography & Meteorology 206
Joseph Edward Kahlig 151/571 TR 3:55-5:10pm HELD 111
Wei-Cheng Huang M 10:20-11:10am BLOC 122
W 10:20-11:10am Haynes Engineering Building 136
Joseph Edward Kahlig 151/572 TR 3:55-5:10pm HELD 111
Wei-Cheng Huang M 11:30-12:20pm BLOC 133
W 11:30-12:20pm CHEM 2121
Tekin Karada─č 140/510 TR 3:55-5:10pm HELD 113
David Kerr 171/202 TR 11:10-12:25pm BLOC 121
W 8:00-8:50am BLOC 203
David Kerr 663/601 TR 12:45-2:00pm BLOC 205B
Kendra Rene Kilmer 140/506 MWF 8:00-8:50am HELD 200
Kendra Rene Kilmer 140/507 MWF 9:10-10:00am HELD 200
Kendra Rene Kilmer 140/806 MWF 8:00-8:50am HELD 200
Kendra Rene Kilmer 140/807 MWF 9:10-10:00am HELD 200
Joung Dong Kim 142/501 TR 9:35-10:50am Veterinary Medical Sciences 201
Joung Dong Kim 142/502 TR 11:10-12:25pm Veterinary Medical Sciences 201
Jeffrey Kuan 411/502 MWF 9:10-10:00am BLOC 117
Jeffrey Kuan 411/503 MWF 10:20-11:10am BLOC 117
Peter Kuchment 200/500 T 12:45-2:00pm BLOC 628
Peter Kuchment 200/501 M 11:30-12:45pm BLOC 628
Joseph Landsberg 620/600 TR 12:45-2:00pm BLOC 203
David Larson 409/200 TR 3:55-5:10pm BLOC 148
Sang Rae Lee 151/501 TR 12:45-2:00pm ILSB 1105
Parker Duncan M 8:00-8:50am BLOC 124
W 8:00-8:50am Haynes Engineering Building 222
Sang Rae Lee 151/502 TR 12:45-2:00pm ILSB 1105
Parker Duncan M 9:10-10:00am BLOC 124
W 9:10-10:00am Haynes Engineering Building 222
Sang Rae Lee 151/503 TR 12:45-2:00pm ILSB 1105
Byeongsu Yu M 10:20-11:10am BLOC 123
W 10:20-11:10am Haynes Engineering Building 134
Sang Rae Lee 151/534 TR 12:45-2:00pm ILSB 1105
Byeongsu Yu M 11:30-12:20pm BLOC 123
W 11:30-12:20pm Haynes Engineering Building 134
Sang Rae Lee 151/535 TR 12:45-2:00pm ILSB 1105
David Sykes M 12:40-1:30pm BLOC 124
W 12:40-1:30pm Haynes Engineering Building 222
Sang Rae Lee 151/536 TR 12:45-2:00pm ILSB 1105
David Sykes M 1:50-2:40pm BLOC 124
W 1:50-2:40pm Haynes Engineering Building 222
Sang Rae Lee 151/549 TR 12:45-2:00pm ILSB 1105
Haoshen Li M 3:00-3:50pm BLOC 126
W 3:00-3:50pm Haynes Engineering Building 223
Sang Rae Lee 151/550 TR 12:45-2:00pm ILSB 1105
Haoshen Li M 4:10-5:00pm BLOC 122
W 4:10-5:00pm Haynes Engineering Building 136
Sang Rae Lee 151/551 TR 12:45-2:00pm ILSB 1105
Runshi Geng M 5:20-6:10pm BLOC 122
W 5:20-6:10pm Haynes Engineering Building 136
Sang Rae Lee 151/561 TR 2:20-3:35pm ILSB 1105
Quyuan Lin M 11:30-12:20pm BLOC 126
W 11:30-12:20pm Haynes Engineering Building 223
Sang Rae Lee 151/562 TR 2:20-3:35pm ILSB 1105
Byeongsu Yu M 12:40-1:30pm BLOC 123
W 12:40-1:30pm Haynes Engineering Building 134
Sang Rae Lee 151/563 TR 2:20-3:35pm ILSB 1105
Quyuan Lin M 1:50-2:40pm BLOC 126
W 1:50-2:40pm Haynes Engineering Building 223
Sang Rae Lee 151/564 TR 2:20-3:35pm ILSB 1105
Ting Lu M 8:00-8:50am BLOC 126
W 8:00-8:50am Haynes Engineering Building 223
Sang Rae Lee 151/565 TR 2:20-3:35pm ILSB 1105
Ting Lu M 9:10-10:00am BLOC 122
W 9:10-10:00am Haynes Engineering Building 136
Sang Rae Lee 151/566 TR 2:20-3:35pm ILSB 1105
James O'Quinn M 3:00-3:50pm BLOC 123
W 3:00-3:50pm Haynes Engineering Building 134
Sang Rae Lee 151/567 TR 2:20-3:35pm ILSB 1105
Runshi Geng M 3:00-3:50pm BLOC 122
W 3:00-3:50pm Haynes Engineering Building 136
Sang Rae Lee 151/568 TR 2:20-3:35pm ILSB 1105
James O'Quinn M 4:10-5:00pm BLOC 126
W 4:10-5:00pm Haynes Engineering Building 223
Sang Rae Lee 151/569 TR 2:20-3:35pm ILSB 1105
James O'Quinn M 5:20-6:10pm BLOC 126
W 5:20-6:10pm Haynes Engineering Building 223
Sang Rae Lee 396/930 W 11:30-12:20pm BLOC 123
Jennifer Lewis 150/501 TR 8:00-9:15am BLOC 166
Alex Ruys de Perez M 11:30-12:20pm Haynes Engineering Building 222
Jennifer Lewis 150/502 TR 8:00-9:15am BLOC 166
Alex Ruys de Perez W 11:30-12:20pm ARCA 323
Jennifer Lewis 150/503 TR 8:00-9:15am BLOC 166
Alex Ruys de Perez M 12:40-1:30pm Haynes Engineering Building 222
Jennifer Lewis 150/504 TR 8:00-9:15am BLOC 166
Alex Ruys de Perez W 12:40-1:30pm MPHY 213
Jennifer Lewis 150/505 TR 8:00-9:15am BLOC 166
Alex Ruys de Perez M 1:50-2:40pm Haynes Engineering Building 136
Jennifer Lewis 150/506 TR 8:00-9:15am BLOC 166
Alex Ruys de Perez W 1:50-2:40pm Haynes Engineering Building 137
Jennifer Lewis 150/519 TR 2:20-3:35pm BLOC 166
Zhiying Hai M 12:40-1:30pm Haynes Engineering Building 136
Jennifer Lewis 150/520 TR 2:20-3:35pm BLOC 166
Zhiying Hai W 12:40-1:30pm HECC 201
Jennifer Lewis 150/521 TR 2:20-3:35pm BLOC 166
Zhiying Hai M 1:50-2:40pm Glasscock Building 205
Jennifer Lewis 150/522 TR 2:20-3:35pm BLOC 166
Zhiying Hai W 1:50-2:40pm Haynes Engineering Building 203
Jennifer Lewis 150/523 TR 2:20-3:35pm BLOC 166
Zhiying Hai M 3:00-3:50pm Haynes Engineering Building 134
Jennifer Lewis 150/524 TR 2:20-3:35pm BLOC 166
Zhiying Hai W 3:00-3:50pm BLOC 148
Jennifer Lewis 150/537 TR 9:35-10:50am BLOC 166
Priyanga Ganesan M 8:00-8:50am BLOC 148
Jennifer Lewis 150/538 TR 9:35-10:50am BLOC 166
Priyanga Ganesan W 8:00-8:50am BLOC 148
Jennifer Lewis 150/539 TR 9:35-10:50am BLOC 166
Priyanga Ganesan M 9:10-10:00am Haynes Engineering Building 137
Jennifer Lewis 150/540 TR 9:35-10:50am BLOC 166
Priyanga Ganesan W 9:10-10:00am Glasscock Building 206
Jennifer Lewis 150/541 TR 9:35-10:50am BLOC 166
Priyanga Ganesan M 10:20-11:10am EDCT 717
Jennifer Lewis 150/542 TR 9:35-10:50am BLOC 166
Priyanga Ganesan W 10:20-11:10am ARCC 207
Paulo Lima-Filho 636/600 TR 11:10-12:25pm BLOC 163
Chun-Hung Liu 613/600 MW 11:10-12:25pm BLOC 205B
Jonas Luhrmann 412/200 MWF 12:40-1:30pm ENPH 205
Jonas Luhrmann 412/501 MWF 12:40-1:30pm ENPH 205
Richard G Lynch 151/507 TR 9:35-10:50am HELD 105
Zheng Kuang W 9:10-10:00am BLOC 122
F 9:10-10:00am Haynes Engineering Building 136
Richard G Lynch 151/508 TR 9:35-10:50am HELD 105
Zheng Kuang W 11:30-12:20pm BLOC 124
F 11:30-12:20pm Haynes Engineering Building 222
Richard G Lynch 151/509 TR 9:35-10:50am HELD 105
Zheng Kuang W 12:40-1:30pm BLOC 124
F 12:40-1:30pm Haynes Engineering Building 222
Richard G Lynch 151/510 TR 11:10-12:25pm HELD 105
Alex Weygandt W 8:00-8:50am BLOC 124
F 8:00-8:50am Haynes Engineering Building 222
Richard G Lynch 151/511 TR 11:10-12:25pm HELD 105
Alex Weygandt W 9:10-10:00am BLOC 124
F 9:10-10:00am Haynes Engineering Building 222
Richard G Lynch 151/512 TR 11:10-12:25pm HELD 105
Alex Weygandt W 10:20-11:10am BLOC 124
F 10:20-11:10am Haynes Engineering Building 222
Richard G Lynch 151/519 TR 3:55-5:10pm MPHY 204
Amanda Hoisington W 9:10-10:00am BLOC 126
F 9:10-10:00am Haynes Engineering Building 223
Richard G Lynch 151/520 TR 3:55-5:10pm MPHY 204
Amanda Hoisington W 10:20-11:10am BLOC 126
F 10:20-11:10am Haynes Engineering Building 223
Richard G Lynch 151/521 TR 3:55-5:10pm MPHY 204
Amanda Hoisington W 11:30-12:20pm BLOC 126
F 11:30-12:20pm Haynes Engineering Building 223
Matthias Maier 610/600 TR 11:10-12:25pm BLOC 203
Jiuhua Hu W 12:40-1:30pm BLOC 122
David Joseph Manuel 147/512 MW 4:10-5:25pm HELD 113
Hatice Pekmez TR 8:00-8:50am BLOC 121
David Joseph Manuel 147/513 MW 4:10-5:25pm HELD 113
Hatice Pekmez TR 3:55-4:45pm CHEN 111
David Joseph Manuel 147/514 MW 4:10-5:25pm HELD 113
Hatice Pekmez TR 5:20-6:10pm CHEN 111
Mohamad Riad Masri 151/201 MW 10:20-11:35am HELD 105
CJ Bott T 10:20-11:10am BLOC 123
R 10:20-11:10am Haynes Engineering Building 134
Mohamad Riad Masri 151/202 MW 10:20-11:35am HELD 105
CJ Bott T 11:30-12:20pm BLOC 123
R 11:30-12:20pm Haynes Engineering Building 134
Mohamad Riad Masri 151/205 MW 12:45-2:00pm HELD 105
Krzystof Swiecicki T 1:50-2:40pm BLOC 123
R 1:50-2:40pm Haynes Engineering Building 134
Mohamad Riad Masri 151/206 MW 12:45-2:00pm HELD 105
Krzystof Swiecicki T 3:00-3:50pm BLOC 123
R 3:00-3:50pm Haynes Engineering Building 134
Laura Matusevich 304/509 MWF 12:40-1:30pm BLOC 161
Laura Matusevich 304/510 MWF 1:50-2:40pm BLOC 161
Dustin Cade McPhate 140/514 MWF 9:10-10:00am HELD 107
Shuang Ming 152/513 TR 12:45-2:00pm HELD 105
Shuya Yu W 1:50-2:40pm BLOC 124
M 1:50-2:40pm Haynes Engineering Building 222
Shuang Ming 152/514 TR 12:45-2:00pm HELD 105
Shuya Yu W 3:00-3:50pm BLOC 124
M 3:00-3:50pm Haynes Engineering Building 222
Shuang Ming 152/515 TR 12:45-2:00pm HELD 105
Zecheng Zhang W 4:10-5:00pm BLOC 123
M 4:10-5:00pm Haynes Engineering Building 134
Shuang Ming 152/516 TR 2:20-3:35pm HELD 105
Shuya Yu W 12:40-1:30pm BLOC 123
M 12:40-1:30pm Haynes Engineering Building 134
Shuang Ming 152/517 TR 2:20-3:35pm HELD 105
Zecheng Zhang W 1:50-2:40pm BLOC 126
M 1:50-2:40pm Haynes Engineering Building 223
Shuang Ming 152/518 TR 2:20-3:35pm HELD 105
Zecheng Zhang W 3:00-3:50pm BLOC 126
M 3:00-3:50pm Haynes Engineering Building 223
Changningphaabi Namoijam 142/504 MWF 10:20-11:10am RICH 114
Francis Narcowich 641/600 MWF 10:20-11:10am BLOC 624
Volodymyr Nekrashevych 415/200 TR 12:45-2:00pm BLOC 161
Volodymyr Nekrashevych 415/501 TR 12:45-2:00pm BLOC 161
Volodymyr Nekrashevych 323/502 TR 2:20-3:35pm ENPH 216
Nida Kazi Obatake 140/515 MWF 10:20-11:10am HELD 107
Pablo Sanchez Ocal 141/502 TR 8:00-9:15am RICH 114
Hugo Olvera 140/M01 MWF 9:10-10:00am Higher Education Centr McAllen 115
Hugo Olvera 150/M01 MWF 10:20-11:10am Higher Education Centr McAllen 320
T 10:00-10:50am Higher Education Centr McAllen 106
Hugo Olvera 151/M01 TR 11:10-12:25pm Higher Education Centr McAllen 106
F 8:00-8:50am Higher Education Centr McAllen 106
Constantin Onica 150/507 MWF 11:30-12:20pm BLOC 166
Nathaniel Welty T 8:00-8:50am Haynes Engineering Building 134
Constantin Onica 150/508 MWF 11:30-12:20pm BLOC 166
Nathaniel Welty R 8:00-8:50am BLOC 124
Constantin Onica 150/509 MWF 11:30-12:20pm BLOC 166
Nathaniel Welty T 9:35-10:25am Haynes Engineering Building 134
Constantin Onica 150/510 MWF 11:30-12:20pm BLOC 166
Nathaniel Welty R 9:35-10:25am ENPH 201
Constantin Onica 150/511 MWF 11:30-12:20pm BLOC 166
Nathaniel Welty T 11:30-12:20pm Haynes Engineering Building 222
Constantin Onica 150/512 MWF 11:30-12:20pm BLOC 166
Nathaniel Welty R 11:30-12:20pm BLOC 124
Constantin Onica 150/525 MWF 12:40-1:30pm BLOC 166
Hannah Solomon T 12:40-1:30pm Haynes Engineering Building 222
Constantin Onica 150/526 MWF 12:40-1:30pm BLOC 166
Hannah Solomon R 12:40-1:30pm BLOC 124
Constantin Onica 150/527 MWF 12:40-1:30pm BLOC 166
Hannah Solomon T 3:00-3:50pm Haynes Engineering Building 222
Constantin Onica 150/528 MWF 12:40-1:30pm BLOC 166
Hannah Solomon R 3:00-3:50pm BLOC 124
Constantin Onica 150/529 MWF 12:40-1:30pm BLOC 166
Hannah Solomon T 4:10-5:00pm Haynes Engineering Building 222
Constantin Onica 150/530 MWF 12:40-1:30pm BLOC 166
Hannah Solomon R 4:10-5:00pm BLOC 124
Constantin Onica 150/555 MWF 10:20-11:10am BLOC 166
Jiakun Pan T 11:10-12:00pm Haynes Engineering Building 134
Constantin Onica 150/556 MWF 10:20-11:10am BLOC 166
Jiakun Pan R 11:10-12:00pm THOM 009C
Constantin Onica 150/557 MWF 10:20-11:10am BLOC 166
Jiakun Pan T 3:55-4:45pm BLOC 110
Constantin Onica 150/558 MWF 10:20-11:10am BLOC 166
Jiakun Pan R 3:55-4:45pm BLOC 202
Constantin Onica 150/559 MWF 10:20-11:10am BLOC 166
Jiakun Pan T 5:30-6:20pm BLOC 148
Constantin Onica 150/560 MWF 10:20-11:10am BLOC 166
Jiakun Pan R 5:30-6:20pm BLOC 148
Patrick Joseph Orchard 140/502 TR 9:35-10:50am HELD 200
Patrick Joseph Orchard 140/503 TR 12:45-2:00pm HELD 200
Grigorios Paouris 308/517 T 12:45-2:00pm BLOC 133
R 12:45-2:00pm BLOC 133
Grigorios Paouris 308/518 TR 2:20-3:35pm BLOC 133
Grigorios Paouris 689/601 TR 3:55-5:10pm BLOC 163
Matthew Papanikolas 472/500 MW 4:10-5:25pm BLOC 202
Jun Sur Park 140/512 MWF 1:50-2:40pm RICH 114
Joseph Pasciak 609/600 TR 2:20-3:35pm BLOC 205B
Angelique Morvant W 3:00-3:50pm BLOC 123
Joseph Pasciak 660/700   TBA TBA
Gregory J Pearlstein 407/500 TR 9:35-10:50am BLOC 121
Gregory J Pearlstein 221/501 TR 12:45-2:00pm BLOC 163
W 3:00-3:50pm BLOC 121
Rosanna Pearlstein 251/502 MWF 9:10-10:00am BLOC 149
Rosanna Pearlstein 251/503 MWF 10:20-11:10am BLOC 149
Rosanna Pearlstein 251/505 MWF 12:40-1:30pm BLOC 149
Rosanna Pearlstein 251/508 MWF 1:50-2:40pm BLOC 149
Guergana Petrova 437/500 TR 9:35-10:50am BLOC 205B
Srinivas Subramanian W 10:20-11:10am BLOC 122
Guergana Petrova 308/516 TR 11:10-12:25pm BLOC 133
Alexei Poltoratski 304/505 MW 2:20-3:35pm BLOC 160
Alexei Poltoratski 304/506 MW 4:10-5:25pm BLOC 163
Bojan Popov 417/500 TR 3:55-5:10pm BLOC 164
Jingyan Zhang W 1:50-2:40pm BLOC 122
Sai Mang Pun 251/504 MWF 11:30-12:20pm HELD 109
Heather L. Ramsey 325/501 TR 12:45-2:00pm BLOC 117
Heather L. Ramsey 325/502 TR 2:20-3:35pm BLOC 117
Kamran Reihani 308/503 MWF 10:20-11:10am BLOC 128
Kamran Reihani 308/504 MWF 11:30-12:20pm BLOC 128
Kamran Reihani 308/505 MWF 12:40-1:30pm BLOC 128
Patricia Alonso Ruiz 411/200 TR 9:35-10:50am BLOC 150
Patricia Alonso Ruiz 411/501 TR 9:35-10:50am BLOC 150
Vincent Schielack 375/500 T 6:15-9:00pm BLOC 149
Vincent Schielack 403/500 M 6:15-9:00pm BLOC 160
Vincent Schielack 367/501 TR 3:55-5:10pm BLOC 149
Thomas Schlumprecht 171/503 MWF 12:40-1:30pm BLOC 164
T 12:45-1:35pm Haynes Engineering Building 223
Thomas Schlumprecht 607/600 MW 3:00-4:15pm BLOC 161
Todd Walker Schrader 419/500 MWF 10:20-11:10am BLOC 163
Todd Walker Schrader 151/504 MWF 8:00-8:50am BLOC 166
Ka Ho Wong T 8:00-8:50am BLOC 123
R 8:00-8:50am Haynes Engineering Building 134
Todd Walker Schrader 151/505 MWF 8:00-8:50am BLOC 166
Ka Ho Wong T 9:10-10:00am BLOC 124
R 9:10-10:00am Haynes Engineering Building 222
Todd Walker Schrader 151/506 MWF 8:00-8:50am BLOC 166
Ka Ho Wong T 11:30-12:20pm BLOC 126
R 11:30-12:20pm Haynes Engineering Building 223
Todd Walker Schrader 151/573 MWF 9:10-10:00am BLOC 166
Agniva Dasgupta T 12:40-1:30pm BLOC 126
R 12:40-1:30pm Haynes Engineering Building 223
Todd Walker Schrader 151/574 MWF 9:10-10:00am BLOC 166
Agniva Dasgupta T 1:50-2:40pm BLOC 124
R 1:50-2:40pm Haynes Engineering Building 222
Todd Walker Schrader 151/575 MWF 9:10-10:00am BLOC 166
Agniva Dasgupta T 3:00-3:50pm BLOC 122
R 3:00-3:50pm Haynes Engineering Building 136
Sinjini Sengupta 151/513 MWF 11:30-12:20pm BSBE 115
Lauren Snider T 3:00-3:50pm BLOC 124
R 3:00-3:50pm Haynes Engineering Building 222
Sinjini Sengupta 151/514 MWF 11:30-12:20pm BSBE 115
Lauren Snider T 4:10-5:00pm BLOC 122
R 4:10-5:00pm Haynes Engineering Building 136
Sinjini Sengupta 151/515 MWF 11:30-12:20pm BSBE 115
Ayo Adeniran T 5:20-6:10pm BLOC 124
R 5:20-6:10pm Haynes Engineering Building 222
Sinjini Sengupta 151/522 MWF 11:30-12:20pm BSBE 115
Ciaran Buckley R 8:00-8:50am BLOC 163
T 8:00-8:50am BLOC 122
Sinjini Sengupta 151/523 MWF 11:30-12:20pm BSBE 115
Taylor Brysiewicz T 9:10-10:00am BLOC 126
R 9:10-10:00am Haynes Engineering Building 223
Sinjini Sengupta 151/524 MWF 11:30-12:20pm BSBE 115
Tolulope Oke T 10:20-11:10am BLOC 126
R 10:20-11:10am Haynes Engineering Building 223
Sinjini Sengupta 151/525 MWF 11:30-12:20pm BSBE 115
Lauren Snider T 12:40-1:30pm BLOC 123
R 12:40-1:30pm Haynes Engineering Building 134
Sinjini Sengupta 151/526 MWF 11:30-12:20pm BSBE 115
Jacob Mashburn T 1:50-2:40pm BLOC 126
R 1:50-2:40pm Haynes Engineering Building 223
Sinjini Sengupta 151/527 MWF 11:30-12:20pm BSBE 115
Ayo Adeniran T 4:10-5:00pm BLOC 124
R 4:10-5:00pm Haynes Engineering Building 222
Sinjini Sengupta 151/537 MWF 12:40-1:30pm BSBE 115
Ciaran Buckley T 11:30-12:20pm BLOC 124
R 11:30-12:20pm Haynes Engineering Building 222
Sinjini Sengupta 151/538 MWF 12:40-1:30pm BSBE 115
Tolulope Oke T 12:40-1:30pm BLOC 124
R 12:40-1:30pm Haynes Engineering Building 222
Sinjini Sengupta 151/539 MWF 12:40-1:30pm BSBE 115
Taylor Brysiewicz T 8:00-8:50am BLOC 126
R 8:00-8:50am Haynes Engineering Building 223
Sinjini Sengupta 151/543 MWF 12:40-1:30pm BSBE 115
Jacob Mashburn T 3:00-3:50pm BLOC 126
R 3:00-3:50pm Haynes Engineering Building 223
Sinjini Sengupta 151/544 MWF 12:40-1:30pm BSBE 115
Wei-Lun Tsai T 4:10-5:00pm BLOC 126
R 4:10-5:00pm Haynes Engineering Building 223
Sinjini Sengupta 151/545 MWF 12:40-1:30pm BSBE 115
Wei-Lun Tsai T 5:20-6:10pm BLOC 126
R 5:20-6:10pm Haynes Engineering Building 223
Sinjini Sengupta 151/546 MWF 12:40-1:30pm BSBE 115
Zach Mitchell T 8:00-8:50am BLOC 124
R 8:00-8:50am Haynes Engineering Building 222
Sinjini Sengupta 151/547 MWF 12:40-1:30pm BSBE 115
Ciaran Buckley T 9:10-10:00am BLOC 123
R 9:10-10:00am Haynes Engineering Building 134
Sinjini Sengupta 151/548 MWF 12:40-1:30pm BSBE 115
Zach Mitchell T 10:20-11:10am BLOC 124
R 10:20-11:10am Haynes Engineering Building 222
Oksana Shatalov 645/700   TBA TBA
Oksana Shatalov 300/902 TR 9:35-10:50am BLOC 148
Oksana Shatalov 300/905 TR 11:10-12:25pm BLOC 148
Shuhui Shi 470/503 TR 12:45-2:00pm BLOC 149
Shuhui Shi 470/504 TR 2:20-3:35pm BLOC 149
Anne J Shiu 653/600 TR 9:35-10:50am BLOC 163
Nancy Jane Simpson 140/537 MW 8:00-9:15am Wehner - College of Business 241
Natarajan Sivakumar 172/202 MWF 10:20-11:10am BLOC 164
Natarajan Sivakumar 615/600 MW 4:10-5:25pm BLOC 148
Kenneth Timothy Small 140/500 MW 3:00-4:15pm BLOC 166
Kenneth Timothy Small 140/501 MW 4:30-5:45pm BLOC 166
Kenneth Timothy Small 140/516 MW 11:10-12:25pm HELD 113
Kenneth Timothy Small 140/520 MW 9:35-10:50am HELD 113
Roger Smith 304/501 TR 8:00-9:15am Haynes Engineering Building 136
Roger Smith 304/503 TR 11:10-12:25pm Haynes Engineering Building 136
Roger Smith 304/511 TR 9:35-10:50am Haynes Engineering Building 136
Aleksandra Cecylia Sobieska-Snyder 167/502 TR 11:10-12:25pm FERM 110
Marco Antonio Roque Sol 304/514 TR 9:35-10:50am BLOC 160
Marco Antonio Roque Sol 308/522 TR 12:45-2:00pm BLOC 121
Frank Sottile 662/602 TR 2:20-3:35pm BLOC 203
Frank Sottile 300/970 MWF 11:30-12:20pm BLOC 148
Peter Stiller 470/200 TR 9:35-10:50am BLOC 149
Peter Stiller 470/501 TR 9:35-10:50am BLOC 149
Peter Stiller 470/502 TR 11:10-12:25pm BLOC 149
Peter Stiller 304/507 TR 2:20-3:35pm BLOC 113
Emil Straube 617/600 MWF 12:40-1:30pm BLOC 148
Steven Taliaferro 308/506 TR 8:00-9:15am BLOC 133
Steven Taliaferro 308/514 T 3:55-5:10pm BLOC 133
R 3:55-5:10pm BLOC 133
Jessica Grace Tripode 167/501 TR 9:35-10:50am RICH 114
Jessica Grace Tripode 140/505 MWF 1:50-2:40pm HELD 107
Jessica Grace Tripode 140/517 MWF 12:40-1:30pm HELD 107
Robin D Tucker-Drob 446/200 TR 11:10-12:25pm BLOC 205B
Robin D Tucker-Drob 446/500 TR 11:10-12:25pm BLOC 205B
Robin D Tucker-Drob 304/502 TR 8:00-9:15am BLOC 149
Emanuele Ventura 304/508 TR 11:10-12:25pm BLOC 160
Emanuele Ventura 304/512 TR 12:45-2:00pm BLOC 160
Jurij Volcic 304/504 MW 12:45-2:00pm BLOC 160
Yaroslav Vorobets 311/503 MWF 10:20-11:10am BLOC 161
Yaroslav Vorobets 311/504 MWF 11:30-12:20pm BLOC 161
Mariya Vorobets 251/514 MWF 10:20-11:10am HELD 109
Mariya Vorobets 251/515 MWF 11:30-12:20pm HELD 107
Mariya Vorobets 251/518 MW 12:45-2:00pm HELD 109
Elise Anne Walker 141/513 TR 3:55-5:10pm HELD 105
Sarah Witherspoon 662/601 WF 8:45-10:00am BLOC 205B
Jianchao Wu 152/522 TR 3:55-5:10pm BLOC 166
Matthew Faust W 12:40-1:30pm BLOC 126
M 12:40-1:30pm Haynes Engineering Building 223
Jianchao Wu 152/523 TR 3:55-5:10pm BLOC 166
Matthew Faust W 1:50-2:40pm BLOC 123
M 1:50-2:40pm Haynes Engineering Building 134
Jianchao Wu 152/524 TR 3:55-5:10pm BLOC 166
Matthew Faust W 4:10-5:00pm BLOC 124
M 4:10-5:00pm Haynes Engineering Building 222
Guangbo Xu 308/507 T 9:35-10:50am BLOC 128
R 9:35-10:50am BLOC 128
Guangbo Xu 308/508 T 11:10-12:25pm BLOC 128
R 11:10-12:25pm BLOC 128
Huafei Yan 431/200 MWF 11:30-12:20pm BLOC 117
Huafei Yan 431/500 MWF 11:30-12:20pm BLOC 117
Huafei Yan 304/513 MWF 10:20-11:10am Haynes Engineering Building 203
Tian Yang 308/511 MW 12:45-2:00pm BLOC 133
Philip Yasskin 221/204 MWF 1:50-2:40pm BLOC 163
R 3:55-4:45pm BLOC 123
Philip Yasskin 221/504 MWF 1:50-2:40pm BLOC 163
R 3:55-4:45pm BLOC 160
Philip Yasskin 221/505 MWF 3:00-3:50pm BLOC 163
R 2:20-3:10pm MILS 110
Matthew Young 689/600 TR 9:35-10:50am BLOC 624
Igor Zelenko 251/501 MWF 8:00-8:50am HELD 109
Igor Zelenko 251/513 MWF 9:10-10:00am HELD 109
Igor Zelenko 623/600 MWF 1:50-2:40pm BLOC 205B
Jianxin Zhou 651/600 MW 2:20-3:35pm BLOC 164